Ömür tüketen "ETEK GİYEMEZSİN"ci sevgili

Anlamadığın şey şu o dışarıdaki heriflerin ''pis pis'' bakması için bir kadının açık giyinmesine gerek yok. dışarıdaki pisliklerden de giyimle korunamazsın. eğer o sex objesi olarak görülmeme hali giyimle olsaydı kadınların çarşafla dışarı çıktıkların ülkelerde kadınlar çok mutlu ve rahat yaşarlardı ama durum tam tersi imkanı olsa çoğu kadınların rahat giyindikleri ve gezdikleri ülkelere göç etmek isterler ki gidiyorlar da zaten.

sen kendini kısıtladıkça, aman şöyle giyinemeyim de bakmasınlar dedikçe farkında olmadan dışarıdaki o pis heriflere cesaret veriyorsun.
onlar başkalarının hayatını normal karşılamayı öğrenecekler.
yoksa bu iş aman dikkatli giyinemeyim demekle olmaz. kimse anadan üryan gezmiyor sonuçta.
yanlış bir bakış açısı ve yanlış uygulama.

ben yurtdışında yaşadım kadınlar oldukça rahat ve özgür giyinirlerdi ama bir erkeğin de öyle saçma bakışlar attığını görmedim kendim de dahil buna. adamlar alışmış çünkü. onlar için kadının giyimi önemli değil sonuçta ama daha geçen ay iran'a iş için giden bir arkadaşım 4 gün kaldı hepi topu ama cehennem gibi olduğunu anlattı. orada da kadınlar açık giyinmez ama bakışları ya da rahatsız edilmeyi engeller mi?

resmen kendi kısıtladığın yaşamını makul göstermeye çalışıyorsun.
sen istediğin giyinmeyi oldukça sığ bir bakış açısıyla kendini gösterme olarak görüyorsan o zaman şu an dışarıda çalışan hayatını kazanan kadınlar kendini sergiliyor mu yani?
evde oturup boş boş yaşayınca dışarısını böyle görüyorsunuz galiba?

şu açık giyinen ama başkalarıyla flört eden kişileri örnek göstermişsin de bunun alasını yapan ama öyle giyinmeyen tonla kişiler var. onları neden görmüyorsun acaba?

ya ben kendi gözlerimle şahit oldum şoku uzun süre üstümden atamadım. Bir tane yaşlı başlı amcamız oturmuş dükkan kenarına duruyor orda. Önü cadde bir sürü insan geçiyor. Bizim önümüzde de üç tane genç kız yürüyordu. Amcaya en yakın tarafta yürüyen pardesu altına kot giymiş altında da spor ayakkabı olan bir genç kızdı. Yaşı en fazla 15tir öyle söyleyeyim. Adam önünden geçtiği sırada kafasını tam 180 derece döndürerek kızın açıkta kalan tek yeri olan bileklerini izledi. Görünmeyene kadar da gözlerini ayırmadi. Ben inanmayıp dönüp baktığımda hala gözlerini ayirmamisti. E şimdi bu sorunun çözümü o kızın bileklerini de mi kapatması yoksa bu erkek müsveddelerine azcık edep öğretilmesi mi? Orası kapalı olsa bu sefer başka tahrik olacak şey bulacaklar.

yuh bilekten ağzının suyu akan adamlar oldukça .....

Daha yaşın küçük her çıktığında, her aşık olduğunla evlenme.
Daha yol uzun gör, bak, dolaş, insan tanı, hayatını yaşa, kariyer edin.
Ama seni kalıplara sokmak isteyen insanlardan uzak dur. Daha evlenmeden böyleyse evlendikten sonra çokkkk işin var...

bakarlar bakarlar bileğe de bakarlar ayağa da.. çuval giysen ona da bakarlar bu zihniyet için kadın olman yeterli.. yazık bazı saf kadınlar da ben düzgün giyineyim kimse bakmaz zannediyor oysa meselenin onla alakası yok.. erkekler düzgün durmayı öğrenecek ama bu kafa her şeyi kadına yüklemeye alıştığı için böyle bahanelere sığınılması normal..

Hayır benim anlamadığım da şu:

Neden bu millet eli şeyinde geziyor?

Arkadaş saçın açıksa saçına, ayağın açıksa ayağına, kolun açıksa koluna, bacağın açıksa bacağına tahrik oluyor.
Sonra ben etek giydim giydim diye terbiyesiz, adam baktı diye ahlaklı oluyor.Yok yeaaa?

Kimi yiyorsunuz.Zihniyete bak.

Böyle bir adam için özgürlüklerinden vazgeçmeye değecekse vazgeç...
Adı aşk madem yap fedakarlıklarını...

Çok taviz vermişsin, bu saatten sonra kontrol atına alman çok zor...

Ayrıca etek giyme bakarlar askılı giyme tahrik olurlar öyle bişey yok! sapık insan tesettürlüden de etkilenip fantazi kuruyor çarşaflıdan da...
O mantığa göre Pencereden burnunu uzatmaman lazım sapık zihniyetten uzak kalman için...

sevmediğim erkek tipidir .. zira etek giyenlere bakanlar kimlerdir diye düşündürür her iki Türk erkeginden biri etek giydirmeye karisiryorsa?? Zaten kıyafet şahsiyet kazandırmaz ayrı mesele.

kocamın istedigi gibi giyinirim tabi o ne derse o kafasında olmadım hic benim mantıgıma uygun sa yaptım degilse bunu ona soyledim ve baskıya asla gelemem bana yapamazsın giyemezsin denirse giyerim..flort zamanı asla karıstırtmayın belli cizgileriniz olsun ki evlendikten sonra astarını istemesin..

Henüz sevgili iken bu kadar taviz verirseniz evlenince adam sizi kölesi yapar.

İlla ki eşler birbiri için bazı tavizlerde bulunur ama çok kısa olmayan usturuplu etek ve elbise bile giymenizi kısıtlaması çok aşırı bir baskıcılık.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…