ÖLÜDENİZ için tavsiye istiyorum arkadaşlar..

Kararsizkasim

Guru
Kayıtlı Üye
3 Ağustos 2008
206
196
arkadaşlar ölüdenizde denize 0 ya da yürüme mesafesi olarak çok yakın olan, temiz, yemekleri güzel, önerebileceğiniz yerler var mı? erken rezervasyondan faydalanıp ayarlamak istiyorum bir yer. denizi sığ, dalgasız olursa iyi olur. ölüdenizin bazı yerleri çok dalgalıymış diye okudum. lütfen bana yardım ediinn. böyle uzaktan bilmediğin yerler çok zor oluyo. giden arkadaşlar yardımm edinnn

yok mu gidip kalıp fikri olan birii?? önünden geçerken keşke burda kalsaymışım dediğiniz yerler de olabilirr arkadaşlar

elimden geldiğince açıklamaya çalışayım.
1. ölüdeniz'de hani şu kartpostallarda resmi olan bölümde denize sıfır otel olmuyor, diğer tarafta büyük otel var sanırım. ama o tarafların denizi açık oluyor yani dalgalı ve derin.

o fotoları gözünün önüne getirirsen, kumdan burun gibi çıkıntı var ya onun üst tarafında kalan yer dalgasız, durgun ve sığdır. çocuklu aileler için idealdir. fotoda kum bölümün al tarafında kalan yer ise özellikle burna doğru, çabuk derinleşir, ancak dalgalı değildir (onun açığında büyük kayalar var dalga kıran gibi oluyor) ama denizin suyun dibinin rengine aşık olursun, en keyifli yeridir. halkalar vardır, oraya doğru yüzüp dinlenebilirsiniz.

2. yıllar önce gazetelerde denize sıfır yazan bir çok işletmenin dolmuşla 10 dakkalık ya da en azından yürüyerek 15-20 dakikalık mesafede bayırda olduğunu görünce şok olmuştum.

şöyle düşün, denizden oldukça yukarıda HİSARÖNÜ diye bir bölge var, burada çarşı, lokantalar, bir sürü motel-otel var. buradan aşağıya denize doğru inerken sağlı sollu bir sürü kalacak yer var. en aşağıya indiğinde dolmuş, seni indriiyor son durak! karşında deniz, sen kalabalıkla birlikte sağdan 40-50 metre yürüyor ve ücret ödeyerek o fotolarda hayran kalınan esas yere geçiyorsun. yürüme yollarından dümdüz devam ediyorsun istediğin yere geldiğinde şezlonglar ve şemsiye için de 2 sene önce parça başı 7,5 tl ydi sanırım ödüyorsun.

veee... kesinlikle suyunuı ve yiyeceğini dışarıdan almalısın, çok pahalı içeride!!! dolmuştan indiğinde sağdaki bakkalda buzlu dondurulmuş büyük şişede sular var, herkes kapışıyor tavsiye ederim!

3. mutlaka internet sitelerinden haritaları varsa incele ayrıca google earth den de kontrol edebilirsin, yabancı turistler de çok olduğundan oralarda foto falan eklemiş oluyorlar otellerin mevkiini görebilirsin.:KK34:

X