Olmaz böyle şeyy...!!

kendini biraz toparlan,vücüt kendine gelsin,bir daha dış gebelik olacakmış diye birşey yok,bazen oluyor,sen iyi ol bebeiği de iyi olacak,moralinı düzelmesini ihtiyacın var senin canım,dr detaylı görüşmenizi tavsiye ediyorum ve korkma her şey sor,bu onun işi sana anlatmak bilgilendirmek,çekinme,ben dr konuştum biraz önce o dediki kansızlık ilaci içmesi şart ve iki ayda bir dr görünmesi,6ay sonra da dr uygun görülmesi taktirde gebeliği çok iyi geçecek,a.s.:nazar:

evet cnm bnm 6 kutu kemfor (şurup)verdi doktor 2 ay kullanıcm bitmek üzere..
yaa istediğim gibi herşeyi mi sorabileceğim bi doktor bi türlü bulamadım kendimi ifade edemiyorum ya da ediyorum onlar ne dmeek istediğimi anlamıyorlar..hep eve geldiğimde bi soru işareti kalıyor kafamda :uhm:
mesela bana hiç koruncaksın demedi , korunmıcaksında demedi -tatlicadiarzu-

nina23
Sen istersen patoloji sonucunu yaz eve gidince ..benim sonucunda dış gebeliktir yazmıyodu tabiki ama rahimden alınan parçada bebeğe ait doku yokmuş.burdanda tüpte oluştuğu kanısına varıldı.birde tek taraflı kasık ağrısı vardı bende.Bebeğin olur hayırlısıyla merak etme canım benim dış gebelik geçiren iş arkadaşımın sağlıklı 2 çocugu var.

yazcam yazcam kafama takıldı şimdi ??:uhm:
inşallah.:Saruboceq:eek:lur bi bebeğimŞeniz
hiç bende öyle tek taraflı ağrılar olmadı ..bi düşürdüğüm gün işte , çok ağrım oldu okadar demek ki herkeste aynı belirtiler olmuooo:1shok:..

Doktorun sana dışgebelik var yada yok demedimi yaa:1shok:
Ben hamileliğimde önce kese görünmedi dışgebelikmi diye korkuyordum doktorum ilgilenmiyor sanıyordum.. Doktoruma sordum bana dış gebelik olarak görünmüyor senin gebeliğin çünkü rahimde kalınlaşma var dedi yani böyle anlaşılıyor canım.. Zaten iki gün sonra gördüm keseyi ama malesef düşük oldu kaybettim...
Ayrıca korkuların yersiz rahat ol bende ilk zamanlar birdaha hamile kalmam diyekorkuyordum ama oluyor sadece sitres yapma yoksa zor olur geçmiş olsun...a.s.

yoookk demediler senağlama
kese falan hiçbişy görünmedi bende zaten 2-3 haftalıktı görünmesi biraz zor demişti doktor.anlayamadılar işte dış mı normal gebelik mi???
şimdi senin bebeğin var mı ??alkisalkisalkis
akışına bırktım ben herşeyii artık..:kahve:
:)))

yaa uffff beceremedim bi türlüü:kızgın::kızgın: $1 001.jpg

doğru aslında haklısınız..ben ondan sonra çok korktum ve doktor görmek istemıyordum birde hastanede yattım psıkoljım iyice bozuldu uykularım kaçtı..senağlama
anlyamdığım neden kesin bir sonuç söylemiyorlar..dış gebelik mi normal gebelik mi diye..
bu anlamaları bu kadar zormudur gerçekten...:uhm::uhm:

canım öncelikle geçmiş olsun dış gebelikk rahim içine yerleşmeyen tüplerde döllenen gebeliktir bunu operasyon ile alırlar kendiliğinden düşmez ağrı yapar. senin büyük bi ihtimalle rahim içi bi gebelik (normal gebelik süreci tüplerde başlar döllenen yumurta embiryo olrak tüplerden rahime doğru ilerler rahimde kanlanmanın en çok olduğu yere yerleşir dış gebelikte ise döllenme olduktan sonra embiryo tüplerde ilerleyemez ve orada kalır buna dış gebelik denir)

canım öncelikle geçmiş olsun dış gebelikk rahim içine yerleşmeyen tüplerde döllenen gebeliktir bunu operasyon ile alırlar kendiliğinden düşmez ağrı yapar. senin büyük bi ihtimalle rahim içi bi gebelik (normal gebelik süreci tüplerde başlar döllenen yumurta embiryo olrak tüplerden rahime doğru ilerler rahimde kanlanmanın en çok olduğu yere yerleşir dış gebelikte ise döllenme olduktan sonra embiryo tüplerde ilerleyemez ve orada kalır buna dış gebelik denir)

saoll canım , sonucuma baktın dimi..ama 3 haftalıktı benım ki eğer dış gebelik bile olsaydı operasyonlamı alırlardı ...kan yoluyla atmazmıydım yanii..:uhm:

Nina23,tekrar geçmiş olsun canım.
Seni üzmek moralini bozmak için asla yazmıyorum bunları.Dış gebelikte kanama ve kahverengi akıntı olabilir bazende dış gebelik ürünü kendiliğinden ölebilirmiş canım.Benim pataloji sonucumda 5,6 cm boyuntunda yer yer kanamalı kirli beyaz görünümünde doku yazıyordu.Desidual doku bendede vardı,dış gebelikte olan birşeymiş zaten..Plesenta ve fetus dokusu ile ilgili bir şey yazmadığı için doktorum zaten dış gebelik olabilir dedi.Bence bir doktora git,gerekirse hsg çektir önlem olarak ve bu konuyu düşünme canım..Dış gebelik olsa bile zarar almadan atlatmışsın,buna şükretmelisin.tekrar normal hamilelik geçirme şansın çok yüksek...Moralini hep yüksek tut ki bebeğin bir an önce sağlıkla gelsin...

Olsun artık yapılcak birşey yok olcağı varmış Allah'ın takdiri.. zaten öğrendiğimde hep söyluyordum hayırlısı ise gelsin diyordum..kısmet değilmiş işte..
peki sen hamile kaldın mı cnm dış gebelikten sonra..?
ama Allah izin verirde tekrar hamıle kalrısam kimseye söylemicem takii ben görene kadar, bir tek burda paylışıcam :ecrin_bebek:

Yok canım ya bu ay ikinci aşılamam yapıldı fakat negatif sonucu..Benim dış gebelik geçirdiğim taraf 10 gündür hafif hafif ağrıyor,enfeksiyon yada başka bişey olabilir o yüzden sonuca sevindim bile ..Tekrar aynı şeyleri yaşamak istemem oyüzden tekrar hsg çektircem benim dış gebelikte embriyo 5 haftalıktı ve iğne ile sonlandırıldığı için o tüpte darlık yapma ihtimalide varmış.Bakalım duruma göre bekliycem.Bende bebeğin kalp atışlarını duyana kadar kimseye söylemeyi düşünmüyorum..

canım geçmiş olsun senin büyük olasılıkla normal gebeliktir dış gebelik tüplerde oluşan rahim içine yerleşmeyen gebeliktir ve kendiliğinden düşmez operasyon gerektirir.(gebelik tüplerde sperm yumurtayı döller döllenen yumurta tüplerde ilerliyerek rahime yerleşir bazı durumlarda döllenen yumurta tüplerde ilerleyemez orada kalır buna dış gebelik denir. kendi kendine düşmez )

cnm bnm neden aşılama peki...hayırlısı cnm tabii iyikide olmamış..ben yine hamıle kalırsam eğer çok korkucm biliyorum aynı şeyleri yaşamaktan..:1shok:
yaşananlar çok kötü şeyler ,tekrar yaşamak AY Allah korusun :Saruboceq:

berayna bişey dicem bak ben bir siteye bu durumumu yazdım bak sana da kopyalımm doktor bana ne cewap vermış ;
ben:
yaklaşık 1,5 ay önce ben düşük yaptım 2,5- 3 haftalıktı ve kan yoluyla atarsın dediler kürtaj olmadım..parça düşürdüm ve patolojiye götürdüler..
ve şimdi aklıma takılan ben patoloji sonucunu aldım , doktora gittim nedir diye hiçbirşey demedi , dış gebe olma ihtimalimde vardı kafam allak bullak acaba ben bir dış gebelik mi yoksa normal gebelik mi yaşadım.bunun cevabını nasıl öğrenebilirm..
şuan tekrar hamıle kalmak istiyorum..
Cevap : Merhabalar, eğer dış gebelik olsaydı şu ana kadar iç kanamanız olurdu...1-2 ay aradan sonra tekrar hamile kalabilirsiniz..Dilerseniz muayene olmaya gelebilirsiniz, muayene sonucuna göre bundan sonraki gebeliğinizde bu tarz problemler yaşamamanız için gerekli tedaviye başlarız...

Son düzenleme:
canım geçmiş olsun senin büyük olasılıkla normal gebeliktir dış gebelik tüplerde oluşan rahim içine yerleşmeyen gebeliktir ve kendiliğinden düşmez operasyon gerektirir.(gebelik tüplerde sperm yumurtayı döller döllenen yumurta tüplerde ilerliyerek rahime yerleşir bazı durumlarda döllenen yumurta tüplerde ilerleyemez orada kalır buna dış gebelik denir. kendi kendine düşmez )

:Saruboceq:inş.öyledir yaaaŞeniz..acaba tekrar hamıle kalabılckmıyımm:KK43:(((çok istiyoruzzzz:çok üzgünüm:

Canım dış gebelikte olsa düşükte olsa,inşallah bundan sonra hayırlısı olur.Ben doktor değilim tabiki sadece bildiklerimi yazıyorum.Doktorumun dediği bu bazen dış gebelikte kendiğinden erken dönmede ölür ve çoğu zaman düşük denilebilirmiş.Benim 5 haftalıktı iç kanama başlamamıştı.Bir sitede de de aynen şöyel bir soru sorulmuş,
Soru: eşim düşük yaptı kürtaj patolojisi sonucunda iltihaplı desidual doku sonucu çıktı.bundan çıkarmamız gereken sonuç nedir.bebek iktihaptan mı düşmüş olabilir yoksa bebeği farkında olmadan kaybettiği için iltihap kapmış ve rahimde kalan parçada bu yüzden mi iltihap çıkmıştır..bu durumda olan birine ne önerirsiniz...teşekkürler
Cevap : Bundan sizin beklediğiniz gibi bir sonuç çıkmaz. Hatta sadece bu sonucu göz önüne alırsak eşiniz halen dış gebelik bile olabilir. Çünkü bebeğe ait ürün saptanmamış.
Ben sana dış gebeliktir yada düşüktür diyemem,sadece bildiklerimi sana yazarak belki sana birazcık yardımcı olabilirim..Senin yapacağın en iyi şey en kısa zamanda iyi bir doktora gitmek olacaktır.

berayna bişey dicem bak ben bir siteye bu durumumu yazdım bak sana da kopyalımm doktor bana ne cewap vermış ;
ben:
yaklaşık 1,5 ay önce ben düşük yaptım 2,5- 3 haftalıktı ve kan yoluyla atarsın dediler kürtaj olmadım..parça düşürdüm ve patolojiye götürdüler..
ve şimdi aklıma takılan ben patoloji sonucunu aldım , doktora gittim nedir diye hiçbirşey demedi , dış gebe olma ihtimalimde vardı kafam allak bullak acaba ben bir dış gebelik mi yoksa normal gebelik mi yaşadım.bunun cevabını nasıl öğrenebilirm..
şuan tekrar hamıle kalmak istiyorum..
Cevap : Merhabalar, eğer dış gebelik olsaydı şu ana kadar iç kanamanız olurdu...1-2 ay aradan sonra tekrar hamile kalabilirsiniz..Dilerseniz muayene olmaya gelebilirsiniz, muayene sonucuna göre bundan sonraki gebeliğinizde bu tarz problemler yaşamamanız için gerekli tedaviye başlarız...

canım benim bana sitenin adını verirmisin bende durumumu yazacağım geçmiş olsun hiç canını sıkma sen sağlıklı olda tekrar olur hiç üzülme .

Canım dış gebelikte olsa düşükte olsa,inşallah bundan sonra hayırlısı olur.Ben doktor değilim tabiki sadece bildiklerimi yazıyorum.Doktorumun dediği bu bazen dış gebelikte kendiğinden erken dönmede ölür ve çoğu zaman düşük denilebilirmiş.Benim 5 haftalıktı iç kanama başlamamıştı.Bir sitede de de aynen şöyel bir soru sorulmuş,
Soru: eşim düşük yaptı kürtaj patolojisi sonucunda iltihaplı desidual doku sonucu çıktı.bundan çıkarmamız gereken sonuç nedir.bebek iktihaptan mı düşmüş olabilir yoksa bebeği farkında olmadan kaybettiği için iltihap kapmış ve rahimde kalan parçada bu yüzden mi iltihap çıkmıştır..bu durumda olan birine ne önerirsiniz...teşekkürler
Cevap : Bundan sizin beklediğiniz gibi bir sonuç çıkmaz. Hatta sadece bu sonucu göz önüne alırsak eşiniz halen dış gebelik bile olabilir. Çünkü bebeğe ait ürün saptanmamış.
Ben sana dış gebeliktir yada düşüktür diyemem,sadece bildiklerimi sana yazarak belki sana birazcık yardımcı olabilirim..Senin yapacağın en iyi şey en kısa zamanda iyi bir doktora gitmek olacaktır.

aman napalım artık dimi dış gebelikte olsa normalde olsa artık geçmiş değil önümüze bakalımm...tabii burda birbirmize yardım etmek amacımız , bilmedklerimizi sorarak öğrenmek,bildiklerimizi paylaşmak..orda demişki 1-2 ay aradan sonraaa:1shok:biz hiç öyle bişey yapmadık ara vermedik , bişey olur mu acabaaa...delikafadulden
bu doktoramı gitsemkaydirigubbakcemile3uzak bana yaa uzak olmasaydı isterdim gitmek.
canım sen niye aşılama yaptırıosun,onu yazmamışsın biz bu ay denedik ama herlde olmıck bişey ..umudum yok yani..:1no2:

X