Olmaz böyle şeyy...!!

nina23

oğlum EGE'm
Kayıtlı Üye
13 Mart 2009
172
1
herkese merhaba arkadaşlar a.s.
yaklaşık 1,5 ay önce bende düşük yaptım 2 haftalıktı ve kan yoluyla atarsın dediler kürtaj olmadım..parça düşürdüm ve patolojiye götürdüler..

ve şimdi aklıma takılan ben patoloji sonucunu aldım , doktora gittim nedir diye hiçbirşey demedi düşük yapmışsın dedi şaka yapıyor sandım :1shok:, dış gebe olma ihtimalimde vardı kafam allak bullak acaba ben bir dış gebelik mi yoksa normal gebelik mi yaşadım.bunun cevabını nasıl öğrenebilirm..
şuan tekrar hamıle kalmak istiyorum.:CüvCüv:.çok karışığım yardım edin bana ltf:a015:

Son düzenleme:
herkese merhaba arkadaşlar a.s.
yaklaşık 1,5 ay önce bende düşük yaptım 2 haftalıktı ve kan yoluyla atarsın dediler kürtaj olmadım..parça düşürdüm ve patolojiye götürdüler..

ve şimdi aklıma takılan ben patoloji sonucunu aldım , doktora gittim nedir diye hiçbirşey demedi düşük yapmışsın dedi şaka yapıyor sandım :1shok:, dış gebe olma ihtimalimde vardı kafam allak bullak acaba ben bir dış gebelik mi yoksa normal gebelik mi yaşadım.bunun cevabını nasıl öğrenebilirm..
şuan tekrar hamıle kalmak istiyorum.:CüvCüv:.çok karışığım yardım edin bana ltf:a015:
geçmiş olsun canım,benim de bir düşük oldu,daha doğurusu hamileydim 6haftaydı,dr gidecektim,ama bir gün önce fenalaştım,sancim karnının alt kısmına geldi ve tuvalete gittim orda düştü,dr aradım hemen gel dedi,ultrasona aldı beni(gerçekten ne olduğunu anlamak için,ve eğer bir parça kalmışsa hemen ameliata alıcaktı beni,yane kürtaja),iyiki bir sorun çikmadı,bir tek kan tahlili alındı,ve bir hafta sonraya bir daha kan verdim,temiz çiktı,dr düşük yapan bayanlar en az 6ay hamile kalmamasını gerektiği soyledi ve ayrıca eşim bana en az 2,5ay yaklaşmamasını soyledi(bunu direk eşime soyledi)ama ben depresyona girdim çok kötüydum,iyiki bir oğlum vardı o benim dünyam,yaklaşik 8ay sonra hamile kaldım,riskliydı düşükten sonra hep gözetiminde bulundum,şu an bebeğim 9,5aylik ve gayet sağlıklı,senin de dünya talısı bebği olcak inşl:CüvCüv::nazar:,sadece bir daha dr git,muyane ol,ve kendine iyi bak a.s.:nazar:

doğru aslında haklısınız..ben ondan sonra çok korktum ve doktor görmek istemıyordum birde hastanede yattım psıkoljım iyice bozuldu uykularım kaçtı..senağlama
anlyamdığım neden kesin bir sonuç söylemiyorlar..dış gebelik mi normal gebelik mi diye..
bu anlamaları bu kadar zormudur gerçekten...:uhm::uhm:

hayır, canım dr bunu bilir,seni muyane ederken hemen düşükten sonra,soylemesi gerekirdi,benim normal gebelikti,ve olmadı,bu yüzden çok korktum,belki de dr senin daha fazla yıkılmasını istemedi,normal hamile durumunda bayan kendini suçlu buluyor,seni korumak adına soylememiş olabilir,bir daha ki sefere herşey yolunda olacak imşl:nazar:

Öncelikle geçmiş olsun.
Ben hamile kaldığımı öğrendikten sonra sağ kasığımda hafif ağrılar oluyodu,doktor corpus luteum kistindendir(bebeği besleyen kist)dedi.Daha sonrada keseyi gördük.Bir gece sancıyla hastaneye gittim ama kanama olmadı bende.küretaj oldum,dış gebelik önlemi içinde iğne yaptılar.patolojiye parça gönderildi...patoloji sonucunda fetus a ait hiç bir doku izlenmedi yazıyordu.Yani oluşan kese yalancı keseymiş dış gebelik geçirmişim.
Yani canım patoloji sonucu önemli ...

canım öncelikle geçmiş bende boş gebelik nedeniyle kürtaj oldum ne olursa olsun dr sana sölemeliydi bence dış gebelikmi yoksa normalmi benim dr söledi ve 6 ay korunacaksın dedi pataloji sonucumda çok şükür iyi çıktı
bence sen bi başka dr ye görün zaten kan değerlerinden anlaşılır dış gebelikmi gerçek gebelikmi kafana takma olan olmuş bundan sonrası önemli kendine dikket et bir süre korunman gerekli dr bunları sölemedimi sana

pataloji sonucunda sende fetusa a ait hücre dokuya rastlanıyor yada benzer bişey yazıyorsa düşük yapmışsın demektir doktorunun dediği gibi..Dış gebelik bile olsa moralini bozma canım bak benim başıma geldi 4 ay önce.ama yılmadım aşılama yaptırdım bu ay sonuç bekliyorum..Tekrar geçmiş olsun.

kızlar çok teşekkür ederim cewaplrınz için ,a.s.
ama işte doktorum bana birşey demedi napıcam ben şimdi akıl verin nolur??
inanılmaz bi sancıydı benmkıde ölüyorum sandım o kadar felaktti mesela benım adet ağrılarımda çok şiddetli olur..ondan daha beter bir sancıydı yani..senağlama
tekrar hamıle kalmak istiyorum :çok üzgünüm:
peki dış gebelikse eğer tekrar hamıle kalma olanağım zayıf mıdır??:uhm:

canım arkadaşım benim amcamın gelini geçirdi dış gebelik 4 ay korundu ve tedaviye gidiyordu neden dış gebelik oluştu diye kan pıhtılaşması yüzünden dış gebelik oluşmuş şimdi 5 aylık hamile yani hamile kalma şansız zayıf değil.

akşam ewe gittiğimde bakıcam sonuca...
peki dış gebelik ise ne yazar acabaa:uhm:

canım arkadaşım benim amcamın gelini geçirdi dış gebelik 4 ay korundu ve tedaviye gidiyordu neden dış gebelik oluştu diye kan pıhtılaşması yüzünden dış gebelik oluşmuş şimdi 5 aylık hamile yani hamile kalma şansız zayıf değil.

hadi beee!!!ŞenizŞenizkaydirigubbakcemile5
öyle çok korkuyorum ki tekrar hamıle kalamıcam diye..

canım dış gebelikse ne yazar bilemem ama bence dr değiştir daha iyi bi dr ye git yok korkma canım olursun niye olamayasınki bir sürü dış gebelik geçirenler var hepside güzel doğum yapmış kişiler sen böle düşünme stres yapma kendine.

canımmm inş.:Saruboceq:
ne kadar stres yaparsam o kadar bebek uzak dimii..

kendini biraz toparlan,vücüt kendine gelsin,bir daha dış gebelik olacakmış diye birşey yok,bazen oluyor,sen iyi ol bebeiği de iyi olacak,moralinı düzelmesini ihtiyacın var senin canım,dr detaylı görüşmenizi tavsiye ediyorum ve korkma her şey sor,bu onun işi sana anlatmak bilgilendirmek,çekinme,ben dr konuştum biraz önce o dediki kansızlık ilaci içmesi şart ve iki ayda bir dr görünmesi,6ay sonra da dr uygun görülmesi taktirde gebeliği çok iyi geçecek,a.s.:nazar:

nina23
Sen istersen patoloji sonucunu yaz eve gidince ..benim sonucunda dış gebeliktir yazmıyodu tabiki ama rahimden alınan parçada bebeğe ait doku yokmuş.burdanda tüpte oluştuğu kanısına varıldı.birde tek taraflı kasık ağrısı vardı bende.Bebeğin olur hayırlısıyla merak etme canım benim dış gebelik geçiren iş arkadaşımın sağlıklı 2 çocugu var.

Doktorun sana dışgebelik var yada yok demedimi yaa:1shok:
Ben hamileliğimde önce kese görünmedi dışgebelikmi diye korkuyordum doktorum ilgilenmiyor sanıyordum.. Doktoruma sordum bana dış gebelik olarak görünmüyor senin gebeliğin çünkü rahimde kalınlaşma var dedi yani böyle anlaşılıyor canım.. Zaten iki gün sonra gördüm keseyi ama malesef düşük oldu kaybettim...
Ayrıca korkuların yersiz rahat ol bende ilk zamanlar birdaha hamile kalmam diyekorkuyordum ama oluyor sadece sitres yapma yoksa zor olur geçmiş olsun...a.s.

X