Olmadı diye sızlandığınız duaya, sonra şükrettiğiniz oldu mu?

_Sabiha

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
17 Temmuz 2014
957
694
İstediğiniz birşeyin yada istediğiniz zamanda olmayıp, ilk önce üzülüp sonra olmadı diye şükrettiğiniz oldu mu? Yani “iyiki olmamış. Daha HAYIRLI birşey oldu” dediğiniz oldu mu?

Ben mesela yıllar önce iş arıyordum. O zamanlar deneyimsizdim ve öğrenciydim. ALLAH’a dua ediyordum. Önüme gelen her türlü işe başvuruyordum. Aslında içimde “Gönlümce, benim şartlarıma uygun rahat ve HAYIRLI bir iş” istiyordum fakat yinede iş olsun diye başvuruyordum. Geri çevrilince de üzülüyordum.Bende üzülüp başvurmaya ara verdim, hatta vazgeçtim. Sonra aylar geçti. Bana tesadüf eseri iş teklif ettiler. İstemiyordum ama yinede “Umarım HAYIRLIsı olur” diyip kabul ettim gittim. Gerçekten de öyle oldu. Yıllarca orda çalıştım ve halimden çok memnundum. Şartları çok uygun, okuluma çok yakın ve maaşı iyiydi. ÇOK ŞÜKÜR, Bin ŞÜKÜR

Detay vermeyeyim ama Allaha olması için yalvardığım bir konu yıllar sonra olmadı diye şükür sebebim oldu. Binlerce şükür Rabbime.

ohoooo burdan köye yol olur. geneli gönül işiydi. aman yarabbi nelerden korunmuşum nelerden...

İstediğiniz birşeyin yada istediğiniz zamanda olmayıp, ilk önce üzülüp sonra olmadı diye şükrettiğiniz oldu mu? Yani “iyiki olmamış. Daha HAYIRLI birşey oldu” dediğiniz oldu mu?

Ben mesela yıllar önce iş arıyordum. O zamanlar deneyimsizdim ve öğrenciydim. ALLAH’a dua ediyordum. Önüme gelen her türlü işe başvuruyordum. Aslında içimde “Gönlümce, benim şartlarıma uygun rahat ve HAYIRLI bir iş” istiyordum fakat yinede iş olsun diye başvuruyordum. Geri çevrilince de üzülüyordum.Bende üzülüp başvurmaya ara verdim, hatta vazgeçtim. Sonra aylar geçti. Bana tesadüf eseri iş teklif ettiler. İstemiyordum ama yinede “Umarım HAYIRLIsı olur” diyip kabul ettim gittim. Gerçekten de öyle oldu. Yıllarca orda çalıştım ve halimden çok memnundum. Şartları çok uygun, okuluma çok yakın ve maaşı iyiydi. ÇOK ŞÜKÜR, Bin ŞÜKÜR

oldu cok sukur ki olmamis suan hep sukrediyorum olmadigi icin

Ya bir çocuk vardı bana ilgiliydi. Pek yüz vermedim. Sonra nişanlandı. Nasıl üzülmüştüm. Kaçırdım diye. Yillar sonra o kişinin terör faaliyetlerine katıldığını kötü yollara saptığını duydum ve şükürler ettim

Ya bir çocuk vardı bana ilgiliydi. Pek yüz vermedim. Sonra nişanlandı. Nasıl üzülmüştüm. Kaçırdım diye. Yillar sonra o kişinin terör faaliyetlerine katıldığını kötü yollara saptığını duydum ve şükürler ettim
Yaaa böyle birşey sebep okuyacağımı hiç düşünmemiştim.Hayatta neler oluyormuş:KK57:

yıllar önce gece gündüz 2 sene boyunca dua ettim ,dualar okudum namaz kıldım . Allahım onu bana nasip et diye 2 sene boyunca kalbim ateş parçası gibi yanıyordu sonra alıştım ,unuttum şimdi gece gündüz şükür namazı kılsam yinede Allah a teşekkür etmem için az kalır eğer duamı yaşasaydım hayatım berbat olacaktı . Allahım sana çok teşekkür ederim beni ateşe atmadığın için

Benimde oldu, yıllar önce yalvardıgım dualar ettiğim bir konu olmutu. Çok şükür iyiki de olmamış. Allaha bin şükür 🙏🙏🙏

Sürekli oluyor.
En çok şükrettiğim şu oldu.
4.5 sene çocuğum olmadı.
O süreçte çok üzüldüm, kahroldum herkes gibi. Sonra hamd olsun nasip oldu. Ve ben hala iyiki olmadı o süreçte diyorum.
Çünkü çocukmuşum, bilinç yokmuş.
Bu süreçte ben olgunlaştım, anneliğe daha sağlam adımla girmiş oldum.
Evliliğim oturdu.
Öncesinde olsa kesinlikle burda bdv de çok konum olurdu boşanmaya kalkmalar kavgalar vs.
Hepsi yoluna girdi ve yavrum geldi 🤗

Dusununce ilk aklima gelen sey su oldu.esimin bankaya girmesini cok istemistim.tanidiklar vardi olacakti belki de.ama esim isvereni akrabasi oldugu icin birakmak istemedi cok uzulmustum o zaman.bir vakit sonra hayat bizi kendi isimizi kurmaya itti orasi uzun tabi ben kisaca anlatiyorum.sonra isimizi buyuttuk falan.aklima gelince hep sukrederim iyi ki o zaman bankaya girmemis diye.

Bende olması için dua ettiğim ve olan duama şimdi keşke olmasaymış diyorum.Şimdi hep hayırlısı için dua ediyorum..Yada hayırlıların en güzeli olsun diye

Birde şu var dua ederken ayrıntıya dikkat edelim derim ben.Çünkü bir defasın da ya bir hafta bir tatil yapayım çocuklar ev iş olmadan.Ekmek su da istemem yatayım kimse benden birşey beklemesin yeter dedim.O ara hastalandım.(Pankreatit oldum.)Acil hastaneye yattım .Yeme içme yasak bir hafta evden uzak çocuklardan uzak.Kafayı yiyecektim.Aklıma geldi duam pişman oldum...İkı kez de hep Ya samet çekmiştim sayısız zayıflamak için..ıkisinde de zayıfladım.İlkinde hastaliktan zayıfladım..İkincisinde hastalık olmadan zayıflayayım dedim.Bu defa da aile sorunu yüzünden zayıfladım..Sonrada aniden çok zayıflamaların sorunlarını yaşadım.. Şimdi dua ederken Sağlıkla ,huzurla ,mutlulukla eksiksiz diye başlıyorum dualarıma

Sağlığıma kavuşmak için dua ettim , evet kavuştum ama yarım insan olarak, düşününce kavuşmasam daha iyi olurdu sanki. Yani bende tam tersi oldu.

Birde şu var dua ederken ayrıntıya dikkat edelim derim ben.Çünkü bir defasın da ya bir hafta bir tatil yapayım çocuklar ev iş olmadan.Ekmek su da istemem yatayım kimse benden birşey beklemesin yeter dedim.O ara hastalandım.(Pankreatit oldum.)Acil hastaneye yattım .Yeme içme yasak bir hafta evden uzak çocuklardan uzak.Kafayı yiyecektim.Aklıma geldi duam pişman oldum...İkı kez de hep Ya samet çekmiştim sayısız zayıflamak için..ıkisinde de zayıfladım.İlkinde hastaliktan zayıfladım..İkincisinde hastalık olmadan zayıflayayım dedim.Bu defa da aile sorunu yüzünden zayıfladım..Sonrada aniden çok zayıflamaların sorunlarını yaşadım.. Şimdi dua ederken Sağlıkla ,huzurla ,mutlulukla eksiksiz diye başlıyorum dualarıma
Gerçekten öyle. Sağlıkla ve HAYIRLI’sıyla istemek çok önemli🌹Bir keresinde bir yerde okumuştum. Biri “ALLAH bir tek isteyim, emredeyim ve bana hizmet etsinler” gibi birşey söylüyormuş. İşte zengin olayım, sözüm dinlensin tarzında.Yıllar sonra yatalak hastası olmuş. İstediklerini söylüyormuş, bakıcıları hizmet ediyormuş.

İnsan yıllar sonra bile iyi ki olmamış diyor o yüzden dua ederken de kelimelerimizi düzgün seçmeliyiz :110:

X