Öldüm dersin ama yaşarsın

Ruhsuzruhhali

Üye
Kayıtlı Üye
24 Ağustos 2017
92
1
26
Merhaba. Ben 19 o 22 yaşında ve yaklaşık 3 senedir biriyle konuşuyorum. Ve gerçekten çok seviyorum. Ben istanbulluyum o Diyarbakırlı. Arada ayrılıklarımız oldu ama en sonki ayrılığımız aileler yüzündendi. Ailesi beni istemedi. Kültür farklılıkları vs. sebeplerden dolayı. Ve beni terketti. Telefonda birlikte ağladığımızı biliyorum bu durumdan dolayı ama ben ondan hep destek bekledim. Sanki istese herşey farklı olur gibi hissettim. Neyse ayrıldık aradan 1 2 ay filan geçti doğum günümde bana hediye göndermiş aradım teşekkür etmeye ve o vesileyle tekrar konuşmaya başladık. 1 ayda öyle konuştuk seni tanımıyorlar tanısalar sevicekler diyordu hep. Bu akşam gelecekle ilgili konuşmaya başladık ve ablasıyla tartıştığını hala aynı durumda olduklarını beni istemediklerini söyledi. Ablani anneni kardesini herkesi kaybedersin demişler dedigine göre. Ben sinirlendim bana bunları tekrar tekrar söylediğine sonuçta bunları bilerek çıktık yola ve beni herseyin güzel olacağına inandırmıştı. Bende istersen çıkarım hayatından dedim. Sustu bi süre. Tekrar sordum istiyor musun diye. Yine sustu. Tekrar sordum ve sen hayatımdan cıkarsan ben herkesin hayatından çıkarım onların da dedi. Ben yine sordum çıkma herşeyi aşıcaz demesini bekliyorum tabiki. Tamam çık hayatımdan dedi bana. Yıkıldım resmen. Dogru düzgün dokemedim bile içimdekileri. Bu kadar severken bana bunu tekrar yaşatmasını kaldıramıyorum. Tekrar dönse inanıp affedicek gibiyim. Yazarken bile ağlıyorum çaresizlikten. Ne yapmalıyım ne düsünmeliyim sizce? Ben gerçekten doğru düzgün düşünemiyorum artık..
Ve ben onunla birsürü hayal kurmuştum. Beraber kurmuştuk. O hayalleri nasıl başkasıyla yaşarım düşünemiyorum bile.
Onu başkasıyla düşünemiyorum. Onsuzluğu kabullenemiyorum. O kadar çok şey paylaştık ki.. Sanki onsuz ömür boyu eksik kalıcakmışım gibi

Son düzenleme:
Seni ailesi istemiyorsa asla sana huzur vermezler... Mutsuz olursun.. Şimdi de mutsuzsun ama evlendikten sonra şu an yaşadığın mutsuzluğun milyon fazlasını düşün.. Öyle iki gönül bir olunca samanlık seyran olur falan hep masal... Zorlama..

Ağlama boşuna. Zaten olmayacağı belliymiş. Seni anlıyorum seviyorsun aşıksın ama hem kültür farkı diyorsun hem beni istemiyorlar diyorsun. Eğer evlenirsen mükemmel bir hayat beklemiyor seni emin ol. Evlendiğiniz de ailesi seni istemicek. Bu sorunu sevgiline yansıtacak oda sana böyle bir sürümün içinde kalacaksın.

Bu tarz konularda hep söylüyorum yine söyleyeceğim. Bir evlilikte aşk olmalı tabii ki ama mantıkta olmalı. Seninle evlenmesi demek ailesini bir kenara atması demek. Sen yapar mıydın ? Elin adamı için kendi aileni hiçe sayar mıydın ? Vardır bunda da bir hayır..

19-22 yaşındaki iki kişinin zaten hayata daha yeni adım atıyorsunuz. Yaşlarınız da çok küçük. Bekleyin hayatta neler neler oluyor. Şimdi ağladığına ilerde gülersin. 19 yaşındaki halimden eser kalmadı şimdi. O zaman aşık olup ağladığıma şimdi gülüyorum. Allah hayırlısını versin. Daha çok gençsin. İnan bunlar için üzülüp ağlayacağına anı yaşa dua et. Bırak Allah’a dua et bekle tevekkül et, kimse için de üzülme

Seni ailesi istemiyorsa asla sana huzur vermezler... Mutsuz olursun.. Şimdi de mutsuzsun ama evlendikten sonra şu an yaşadığın mutsuzluğun milyon fazlasını düşün.. Öyle iki gönül bir olunca samanlık seyran olur falan hep masal... Zorlama..
Şimdi düşünüyorumda herşeyimi onun üzerine kurmuşum ben. Mutluluklarımı hep ona bağlamışım. O yüzden zor geliyor ama haklısınız

Ailesinin onayı ile evlenenler bile eşlerinin aileleri ile geçinemiyorken, ailesinin istemediği bir gelin olarak onlarla nasıl geçineceksin çok merak ettim.Dünya da ki tek erkek o mu yani?O olmazsa olmaz mı?Kalbini dinlerken arada mantığını da kullan canım.Zor bu işler.

19-22 yaşındaki iki kişinin zaten hayata daha yeni adım atıyorsunuz. Yaşlarınız da çok küçük. Bekleyin hayatta neler neler oluyor. Şimdi ağladığına ilerde gülersin. 19 yaşındaki halimden eser kalmadı şimdi. O zaman aşık olup ağladığıma şimdi gülüyorum. Allah hayırlısını versin. Daha çok gençsin. İnan bunlar için üzülüp ağlayacağına anı yaşa dua et. Bırak Allah’a dua et bekle tevekkül et, kimse için de üzülme
İnşallah Allahın izniyle atlatırım bu günleride..

Ağlama boşuna. Zaten olmayacağı belliymiş. Seni anlıyorum seviyorsun aşıksın ama hem kültür farkı diyorsun hem beni istemiyorlar diyorsun. Eğer evlenirsen mükemmel bir hayat beklemiyor seni emin ol. Evlendiğiniz de ailesi seni istemicek. Bu sorunu sevgiline yansıtacak oda sana böyle bir sürümün içinde kalacaksın.

Bu tarz konularda hep söylüyorum yine söyleyeceğim. Bir evlilikte aşk olmalı tabii ki ama mantıkta olmalı. Seninle evlenmesi demek ailesini bir kenara atması demek. Sen yapar mıydın ? Elin adamı için kendi aileni hiçe sayar mıydın ? Vardır bunda da bir hayır..
Haklısınız vardır bunda da bir hayır. Kabullenmek zor oluyor ve hiç beklemediğim anda olunca afalladım işte

Şimdi düşünüyorumda herşeyimi onun üzerine kurmuşum ben. Mutluluklarımı hep ona bağlamışım. O yüzden zor geliyor ama haklısınız
Of be yavrum yaşın kaç daha senin..Sen istanbul da büyümüşsün.. Seni istemeyen bir aile sana huzur vermez... Bazı örfler adetler doğuda farklı olur.. Kötü manada söylemiyorum asla yanlış anlaşılmasın...Farklısınız yani.. Seni bağırlarına basıp benim oğlumun istediği benim de kızım olur deseler gidersin sana öğretirler.. Ayak uydurmanı sağlarlar.. Ama istemedikleri için hep engel olurlar.. Niye yakasın kendini..? Daha çok küçüksün...Öğreneceksin..

Yakın arkadaşım vardı arada kültür farkı vardı yıllarca uğraştılar olmadı çocugun annesi demis bu iş olmaz bekleme kendi hayatina bak diye ustunden cok gecmedi cocugun kız kaçırıp evlendigi haberi geldi kendi köylüsü hemde :KK66: bu işler böyle demekki

Sende hayatına bak olsa bile huzurun olacak mı seni rahat bırakacaklar mı ? Iyi dusun lutfen bak o arkadasim simdi diyorki iyiki olmamış gerçekten denk degilmişiz yapamazmışım

Ailesinin onayı ile evlenenler bile eşlerinin aileleri ile geçinemiyorken, ailesinin istemediği bir gelin olarak onlarla nasıl geçineceksin çok merak ettim.Dünya da ki tek erkek o mu yani?O olmazsa olmaz mı?Kalbini dinlerken arada mantığını da kullan canım.Zor bu işler.
Belki güzel olur dedim hep. Bi umut işte. Ama olmazmış tekrar anladım bunu

Of be yavrum yaşın kaç daha senin..Sen istanbul da büyümüşsün.. Seni istemeyen bir aile sana huzur vermez... Bazı örfler adetler doğuda farklı olur.. Kötü manada söylemiyorum asla yanlış anlaşılmasın...Farklısınız yani.. Seni bağırlarına basıp benim oğlumun istediği benim de kızım olur deseler gidersin sana öğretirler.. Ayak uydurmanı sağlarlar.. Ama istemedikleri için hep engel olurlar.. Niye yakasın kendini..? Daha çok küçüksün...Öğreneceksin..
Biliyorum farklıyız ama bende hep belki dediğiniz gibi olur diye ilerledim onunla. Olmazmış. Vardır bunda da bir hayır. Acı da olsa öğreniyorum..

Yakın arkadaşım vardı arada kültür farkı vardı yıllarca uğraştılar olmadı çocugun annesi demis bu iş olmaz bekleme kendi hayatina bak diye ustunden cok gecmedi cocugun kız kaçırıp evlendigi haberi geldi kendi köylüsü hemde :KK66: bu işler böyle demekki

Sende hayatına bak olsa bile huzurun olacak mı seni rahat bırakacaklar mı ? Iyi dusun lutfen bak o arkadasim simdi diyorki iyiki olmamış gerçekten denk degilmişiz yapamazmışım
Arkadaşınızın adına sevindim geç olmadan bitmiş. Benimki de öyle sanırım artık. Haberini duyarım belki gerçi ben ya seninle olurum ya da kimseyle diyor. İnanmıyorum o ayrı..

yaşın küçük ilk defa yaşıyorsun ondan bu acı onun bi marifeti yok. kötü birisi değil ama işte yetmiyor yetmiyor.onunla mutlu olsan bile ailesi mutlulugunuzu yaşatmaz malesef. evliliğinden bişey anlamazsın.o da kabullenmiş ne diyebilirsin kuyruğu dik tutacaksın için yansa da git diyebileceksin.benim konumu oku ben de kötüyüm ama gelecegini düşünerek gününü bekle.bırak gitsin.yasınız kücük olacagı varsa zamanla olur en iyi ihtimalle.ama erkeğin çabasıyla canım

X