OKUDUĞUMUZ KİTAPLARDAN SEVDİĞİMİZ ALINTILARLA SOHBET ALANI

cerenkar

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
14 Kasım 2013
3.656
1.903
34
Merhaba herkese.. Her zaman kitap okurken sevdiğim kısımları bazen altını çizerim bazen de kıyamam o kısmı yazardım eskiden şimdilerde fotoğrafını çekip 'Kitap Alıntıları' klasörüme atıyorum ilerde göz atarım diye.. Sizinde kitap okurken sevdiğiniz, sizi etkileyen, birşeyler anımsatan kısımlar varsa beraberce paylaşalım istedim.

Topiğin hayırlı olsun ceren. Elimde okuduğum roman var ancak çizmediğim için bulamadım...

Son düzenleme:
Topiğin hayırlı olsun ceren. Elimde okuduğum roman var ancak çizmediğim için bulamadım...
İlerleyen zamanlar da yazarsın canım hoşgeldin bu arada... Gecen gün eski okuduğum bir kitap geçti onu çizerek okumuşum bazen iyi oluyor hatırlamak bazı satırları ezbere bilmek.. Hem düğün telaşını da azaltıyor.

İlerleyen zamanlar da yazarsın canım hoşgeldin bu arada... Gecen gün eski okuduğum bir kitap geçti onu çizerek okumuşum bazen iyi oluyor hatırlamak bazı satırları ezbere bilmek.. Hem düğün telaşını da azaltıyor.

İlk paylaşımı yapmak istemiştim ama olmadı, sonraki paylaşımlara artık:)

Bu konu tam benlik.
Ben de kitap okurken dikkatimi çeken cümlelerin altını çizerim.
Hemen bir tanesini paylaşayım.

"Her anını çocuklarına adayan anneler belki de ilgileriyle zehirliyorlardı çocuklarını, aynı hiçbir anını çocuklarına adamayan annelerin ilgisizlikleriyle zehirlemesi gibi..."

Akilah Azra Kohen - Pi

Bu konu tam benlik.
Ben de kitap okurken dikkatimi çeken cümlelerin altını çizerim.
Hemen bir tanesini paylaşayım.

"Her anını çocuklarına adayan anneler belki de ilgileriyle zehirliyorlardı çocuklarını, aynı hiçbir anını çocuklarına adamayan annelerin ilgisizlikleriyle zehirlemesi gibi..."

Akilah Azra Kohen - Pi
ben de bugün bu kitaba başlıyorum sayfa kaçta ki neyse görürürm zaten aradan bir karıştırdımda epey derin cümleleri var gibi geldi bana...

...Çocuğun bu metaneti orada bulunanların kalbini parçalıyordu. Zaten bir felakete sükun ve itidalle tahammül edenlerin manzarası, o felaket için ağlayıp çırpınanların manzarasından çok daha korkunç ve ezicidir. Kuru ve sabit gözlerin arkasında nasıl bir ateşin yandığı, yavaşça kalkıp inen göğsün içinde nelerin kaynadığı bilinmediği için, insan mütemadi bir ürkeklik ve tereddüt içinde süzülür...

Sabahattin Ali - ' kuyucaklı yusuf'

...Dolaptaki kıyma dört günde bozulurken duygular nasıl taze kalıyor....
Kocan kadar konuş Şebnem Burcuoğlu sayfa 80

X