Oku ama düşünerek

Binmuhtesemgunes

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
24 Mart 2018
1.096
1.427
Hiçbirşeyin hayalini kuramaz olduk...

Maalesef herşeye sahip oluyoruz; günlerce hayalini kurduğumuz elbise ayakkabı kalmadı artık nerdeyse.

Tadını bilmediğimiz yemek meyve nerdeyse yok denecek kadar az.

markette pazarda satılan herşeyin tadını biliyoruz çünkü alabiliyoruz.

Peki ya haylini kurduğumuz sevgili,eş..

Eskiden evlenip sarılmanın hayali kurulurdu.onunla masumca yan yana yattığımız hayalini kendimiz bile utanır dile getiremezdik.peki ya şimdi öyle mi??

Evlenmeden yaşanılan birliktelikler,nikahsız meydana gelen zavallı masum bebekler...

Allah’ın rızası olmadan yapılan yanlışlar ve sonra umduğunu bulamayan mutsuz kadın erkekler.

Sen allahı razı ettin mi ki allahtan mutluluk diliyorsun??

Hani seviyorsun ya sen onu hani o da seviyor ya seni neden evlenmeyi beklemeden zamansızca yaşıyorsunuz bazı şeyleri!!!

Tamam bazı şeyler eskidi kullanılmıyor ama bi edep bi haya bi insanlık hele hele bi namus da kalkmamalı tozlu raflara...

Kınamak yargılamak değil amaç ama bi kendimizi sorgulamalıyız sanki.

Evde polar pijama rengi solmuş tişörtle gezerken dışarı ünlü bi ressamın fırça darbeleriyle kusursuzca resmedilmiş gibi çıkan kadın,eşine ailesine karşı en ufak tahammülü olmayıp kimsenin kahrını çekemem boşanırım nasılsa çalışıyorum para kazanıyorum diyen kardeş,e ama erkeklerde aldatıyor diye erkeğin yaptığı ayıbı kendince haklı sebep gösteren bacım yapma!yapmayalım.erkeklerle eşit olacağız diye erkekleştik farkındamısınız!!

Allah bizleri üstün kılmış zaten bu neyin üstün baskın olma derdi böyle.bizler evlat yetiştiriyoruz bizler doğru olursak evlatlarımız da doğru olur bizler yanlışa saparsak onlar da yanlışa sapar.

Lütfen erkeleri kayırma olarak algılamayın.

Onların da çok ama çok hatası var.ama biz kadın olarak bence fazla çıktık olmamız gereken yoldan kimseyi amaç yargılamak değil Kınamak hiç ama hiç değil.ama dün bi bayanın yazısını okudum evlenmeden önce cinsel birlikteliğimiz gayet iyi ama evlendikten sonra kötü diye.yasaklar her zaman tatlıdır kardeşim. Seni seven bekler doğru zamanı unutma.beklemeye tahammülü olmayandan hayır gelmez.kendimizi basit duruma düşüren bizleriz başkası değil.

kesin erkesin diye düşünüyorum kadın herkes herkesin kötüsü vardır birde herşeyin hayırlısı illa sevgilin olcak eşin olcak diye bişey yok ayrıca herkes herşeyin tadını biliyoda diyede bişey yok benim tatmadığım çok sey var yemek olarak mesela

kesin erkesin diye düşünüyorum kadın herkes herkesin kötüsü vardır birde herşeyin hayırlısı illa sevgilin olcak eşin olcak diye bişey yok ayrıca herkes herşeyin tadını biliyoda diyede bişey yok benim tatmadığım çok sey var yemek olarak mesela

Erkek değilim bayanım ben sadece çağımızda bi kadın olarak yaptığımız hatalara değindim.bi örnekleme yaptım

herkes hayatına baksın. sizin bu şekilde insanları yargılamak var mı peki Allahın katında?
önce kendimizden başlayalım.

Arkadaşım belki bazı yerlerde haklı olabilirsin herkesin düşüncesi ayrı elbette yaşamlarımız ve görüşlerimiz ayrı fakat konuyu yanlış yere açtın bence

Cennet anaların ayakları altındandır diyerek kadına kibir olarak değil makam olarak üstünlük vermiştir allah
Ya kime neye göre
Kadına verilen değer islam coğrafyasında ayaklar altında
Pratikte bu gerçekte olan farklımı diyeceksin? Bende sana geçiniz diyorum

Yazıda yargılamak değil kaygılanmak var sadece tam okumadınız galiba.kimseye günahkar (ki haddim değil) yaftası takmak başkasına kalmadı

tamamda sizin doğrularınız başkalarının yanlışı olabilir. veya tam tersi. bu durumda herkes size hak verip kaygıya mı düşecek.

bu konunun amacını cidden merak ettim. yani ne düşünerek açtınız konuyu?

forumda o kadar üye var ki farklı farklı. kimisinin yorumlarını çok beğeniyorum. ama belki yaşam tarzı benden çok çok farklı. e şimdi ben ona yanlışsın mı dicem?

tartışmaya gider bu konu sonrada kapanır.

X