Doğuma Hazırlık Oğluşuma isim lütfen oylayın

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....

Oğluşumun ismi ne oLsun ?

• Yusuf Eymen

OY: 60 67,4%
  • Ömer Asaf

OY: 29 32,6%
  • Affan Tarık

OY: 2 2,2%

• Ankete Katılan
    89

elfrkn

Kurab'yem
Kayıtlı Üye
1 Mart 2010
638
4
KızLar uzun süredir oğLuşa isim buLmada kararsız kaLdık.Çok şükür ki şuan da 3 seçeneğimiz var.Sizce hangisi daha güzeL.AnLamLarı da şöyle ;

Eymen:1. Daha uğurlu, çok talihli, hayırlı, kutlu. 2. Sağ taraftaki. Eymen b. Hureym:. Sahabedendir. Mekke'nin alınışı sırasında müslüman oldu. Babası ve amcası Bedir şehitlerindendir.

Asaf:1. Vezir. 2. Erdem, ileri görüşlülük, yönetimde başarı. Hz. Süleyman'ın ünlü veziri. Süleyman (a.s.)'ın en çok güvendiği kişiydi. Neml suresinde anlatılanlar Asaf üzerine yorumlandı. Daha sonra padişahın vezirlerine Asaf unvanı verildi.

Affan:Kötü şeylerden kaçınan, kötülüklerden uzaklaşan, temiz. Ashab'dan bu ismi kullananlar olmuştur

asaf eymen hoş :)
allah sağlıcakla kucağına almal nasip etsin

canm hepsini de çok beğendim.hepsi de tertemiz çok güzel isimler. ama en çok yusuf eymen hoşuma gitti. ona oy kullandım ben...

affan arapçada şükür, teşekkür anlamına gelmiyor mu?

valla seçim yapmak çok zor .
hepsi de kulağa hoş geliyo
aam ben yusuf eymeni seçtim. eymen gzüel bi isim bence.

bence omer asaf kulaga daha hos geliyor
eymen ismide hos ama cok var galba
yada ben cok duydum

yusuf ismini seviyorum ben o yüzden
yusuf eymen dedim :))
sağlıkla gelsin bebişiniz
allah güle güle büyütmeyi kısmet etsin inşallah

Yusuf Eymen. Çevremdeki yusuf isimli çocuklara çok dikkat ettim hepsi o kadar güzellerki:lepi:

Ben de oğluma Eymen ismini vereceğim.
O yüzden Yusuf Eymen'i oyladım.
Sağlıkla gelsin bebeğin

ömer tarık hoşşş... ben değişiklik yaptım ama ..... özür...

Bende Yusuf Eymen diyenlerdenim.:)
Eymen ismi oğluma koymayı düşündüğüm isimlerden ve hemen Yusuf Eymen'i oyladım.:)

bende Eymen dedim.
seçenekler içinde en çok o hoşuma gitti. çok hoş bir isim .

ismi ne olursa olsun sağlıcakla açık baht ile büyüsün inşallh bebişiniz.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…