Doğuma Hazırlık Ogluma isim anketi

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....

Sizce hangisi kulaga daha hos geliyor?

• Ankete Katılan
    149
Emir Cemal bence çok naif güzel olmuş sanki ben beğendim.
Adı her ne olursa olsun Rabbim adıyla güzel bir ömür nasip etsin inşallah..

Anketteki isimleri pek beğenemedim
Özür dilerim
Cemal Kaan
Cemal Kutay
Asil Cemal
Cemal Deniz
Aslında soyisim de önemli :)
Ona göre yorum yapılabilir :)

Anketteki isimleri pek beğenemedim
Özür dilerim
Cemal Kaan
Cemal Kutay
Asil Cemal
Cemal Deniz
Aslında soyisim de önemli :)
Ona göre yorum yapılabilir :)

ah canim soyismimiz yabanci sayilir degistirme ihtimalimiz var soyismimizi. Asil Cemal ilk zamanlar listemizdeydi sonradan isinamadik cikarttik. Kaan esim begenmedi. Bu isim konusu gercekten muamma boyle giderse yaptigi ilk kahramanliga gore isim eklicez cocuga

Cemal olmadan dördü de güzel. İlla olmak zorunda mi. Zaten buyuk ihtimal sorduklarinda o ismi kullanmaz.

İlkokulda yada resmi dairelerde ilk isim kullanılıyor genelde direk. O yüzden Cemal ismini ikinci sıraya alacak şekilde koyarsanız daha iyi olur gibime geldi.
Ali Cemal
Ceyhun Cemal (biri yazmış uyumlu olmuş bence) vs. gibi.
Seçeneklere göre sorarsanız Uras Cemal diyorum ben :)

Ben Cemal Alp dedim çünkü çift isimlerde iki ısın Arasında ulama olması söylemeyi kolaylaştırıyor ve kulağa daha hoşl geliyor diye :)
"Uras Cemal " yerine "Cemal uras " şıklarda olsaydı onu seçerdim ama

Cemal olmadan dördü de güzel. İlla olmak zorunda mi. Zaten buyuk ihtimal sorduklarinda o ismi kullanmaz.
Elbette illa ki Cemal olmak zorunda degil ama ben de esimi kirmak istemiyorum bu ortak bir karar olmali ikimizin cocugu sonucta. Bakalim dogumda adini ne koymus olacagiz

Dogru soyluyorsunuz bunu dikkate alarak Cemal'i ikinci isim yapmaya calisacagim ama fonetik olarak baktigimizda bazi isimlerle Cemal ondeyken daha uyumlu oluyor. yine de tesekkur ederim

Uras isminde hala tereddutluyum aslinda cunku insanlara soyledigimde cogunlukla anlamiyorlar ve tekrar ettiriyorlar

Bu arada eşime sordum, illa cemal olacaksa bu secenekleri erkek olarak "cemal uras" olarak tercih edecegini soyledi..hem soykerken "ulama" oluyor kulaga iyi geliyor diyor..
ben de Cemal Uras diye oyladım
en uyumlu o geldi Gamsizbaykus
Eymen ismi var bu ara çok popüler
Tuna benim hoşuma giden isimler arasında
biz de oğlumuza Mete Can ismini koyduk

ben de Cemal Uras diye oyladım
en uyumlu o geldi Gamsizbaykus
Eymen ismi var bu ara çok popüler
Tuna benim hoşuma giden isimler arasında
biz de oğlumuza Mete Can ismini koyduk
Adiyla yasasin oglunuz. Eymen ismine bir turlu isinamadim. Tuna da ton baligi anlamina geliyor yurtdisi baglantimiz var gittigimizde cocuk icin sikinti olur diye vazgectim. Tuna sevdigim bir isim yoksa.

Adiyla yasasin oglunuz. Eymen ismine bir turlu isinamadim. Tuna da ton baligi anlamina geliyor yurtdisi baglantimiz var gittigimizde cocuk icin sikinti olur diye vazgectim. Tuna sevdigim bir isim yoksa.
sağolun sizin de inşallah
7 aylıkken hamileyken zar zor bulmuştuk, kafanda belirli bir isim olmayınca oğlum olunca şunu koyucam gibi, gerçekten zor oluyor
bi de bulduktan sonra söylemedik biz kimseye, daha once söylediğimiz isimlere herkes mana bulunca soğuyorduk
Allah sağlıkla kavuşmayı ve büyütmeyi nasip etsin yavrunuzu

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…