Oğlum ödev yapmak istemiyor

ilkokulannesi

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
18 Eylül 2024
6
0
30
İyi akşamlar hanımlar çocugu bu sene ilkokula başlamış tecrübeli anneler yazarsa sevinirim. Oğlum 6 yaşında bu sene okula gitmeye başladı. Okulda ögretmenin verdiği ödevleri yapmıyor çok çabuk sıkılıyor. Ögretmeniyle konuştum bende üstüme düşeni yapıyorum şimdi de saatlerdir bir sayfa bile ödevi bitiremedik. Sınıfta ödev yapmadığı için ekstra fazla ödev yapmış oluyor çok zorlanıyorum. Sizce bunlar geçicimidir umarım düzelir şimdiden cvp yazanlara teşekkür ederim.

Daha önce okul öncesi eğitim aldı mı ? Orada da küçük ödevler vererek çocukları bu sürece alistiriyorlardi

Büyük oglum ilk sene cok zor alisti okula. Yani ödev yaptirmak cok zordu. Oglunuz okul düzenine mi alisamadi yoksa ödevin kendisinde mi zorlaniyor. Önemli olan o. Bazi cocuklar kalem tutarken de zorlaniyir

Büyük oglum ilk sene cok zor alisti okula. Yani ödev yaptirmak cok zordu. Oglunuz okul düzenine mi alisamadi yoksa ödevin kendisinde mi zorlaniyor. Önemli olan o. Bazi cocuklar kalem tutarken de zorlaniyir
Okul düzenine alışamadı sanırım dediginiz gibi. Sürekli oyun oynamak istiyor kalem tutmasında sıkıntı yok ama.

Vazgeçmeyin. Ödev onun sorumluluk bilincini geliştirecek üstelik motor becerilerini ve öğrendiği bilgileri pekistirecek. Ödev varsa yapacaksın diye kararlı olun.

Okul düzenine alışamadı sanırım dediginiz gibi. Sürekli oyun oynamak istiyor kalem tutmasında sıkıntı yok ama.

Bizde ilk sene zor gecti. Simdi 3. Sinifta ve sükür ders konusunda bir Problem yok. Ögretmeni bize fazla baskilamayin demisti. Dersleri hep Motive edecek birsey ile yapiyorduk. Mesela ödevini bitirse oynayacagimiz oyunu o seciyordu.

Benim kızım böyleydi, 1 sayfa ödevi önce 1.5 saat ağlayıp sonra 10 dk da yapardi. Ama o 1.5 saat işkence gibi. Ne yaptıysam olmadı. Sonra annem bigun arayıp kızıma dedi ki hadi yarışalım ben mi önce bulaşıkları bitircem sen mi ödevlerini bitireceksin kazanana 50 tl. Aylardır ödev yaptiramadığım çocuk hemen bitirdi. Annem 50 tl yi ödedi. Kızımda bana verdi, ben tekrar anneme. Aynı 50 tl ile bütün sene ödevlerini yaptı yarışmayı kazanicam diye zaten bir de pandemi döneminde online dersle başladı 1. Sinifa hepten zordu. Sonraki yıl artik o kadar alismisti ki ödevini yapmaya asla beni ugrastirmadi, okuldan geldi ödevini kendi yaptı hep. Arada gidip annemden 50 tl alıp geliyor tavsiye diyemem ama onu heyecanlandiracak birşeylere dönüştürmeye çalışın simdilik alışma sürecinde çocuğunuz malum.

Hangi ay doğumlu?
6 yaşın erken olduğunu düşünüyorum.
Daha çok başındasınız, öğretmeniyle görüşüp uygun görürse anaokuluna dönebilirsiniz.
Seneye daha kolay olur her şey.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…