Oğlum da dil bağı

HappyMom2

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
15 Ağustos 2024
13
2
27
Herkese selam.. Oğlum 15 aylık dil bağı kesilecek doktor 40 saniyelik bi işlem yanlış hatırlamıyorsam tam narkoz vermeyip sedasyon denen bir narkoz türüyle uyutucaklarmış bu süreci atlatan var mı? 40 saniyelik bir işlem ama çok geriliyorum. Hastaneye 1 gece öncesinden mi yatırılıyor nasıl oluyor bilgisi bu süreci atlatan varsa biraz anlatabilir mi? Şimdiden teşekkürler...

Muayene sirasinda kesiveriyor, hic hissetmiyor bile ama keske daha kucukken kestirseydiniz, 15 aylik cocuk hircinlasabilir islem sirasinda ama sonrasinda hatirlamaz üzülmez merak etmeyin.

Muayene sirasinda kesiveriyor, hic hissetmiyor bile ama keske daha kucukken kestirseydiniz, 15 aylik cocuk hircinlasabilir islem sirasinda ama sonrasinda hatirlamaz üzülmez merak etmeyin.
Doğduğunda fark edildi çocuk cerrahisine götürdük 1 yaşında getirin tekrar dediği için bu zamana kalmış olduk

Halen bende de var annem de de kızımda da eşimde de neden kestirmek istiyorsunuz anlamadım?

Herkese selam.. Oğlum 15 aylık dil bağı kesilecek doktor 40 saniyelik bi işlem yanlış hatırlamıyorsam tam narkoz vermeyip sedasyon denen bir narkoz türüyle uyutucaklarmış bu süreci atlatan var mı? 40 saniyelik bir işlem ama çok geriliyorum. Hastaneye 1 gece öncesinden mi yatırılıyor nasıl oluyor bilgisi bu süreci atlatan varsa biraz anlatabilir mi? Şimdiden teşekkürler...
Neden daha iki üç aylıkken kesmediler.
Sedasyonsuz bır saniyelik ıslemdi.
Keıslıyor hemen memeye alıyorsunuz bebısı
bitti gitti

Neden daha iki üç aylıkken kesmediler.
Sedasyonsuz bır saniyelik ıslemdi.
Keıslıyor hemen memeye alıyorsunuz bebısı
bitti gitti
Yani ben de bu sebeple neden beklendiğini sordum, doktorlari oyle onermis, yeni bi doktor herhalde 15 aylik bebegi nasil zapt edip dil bagini kesecek hic bilemedim.

Yani ben de bu sebeple neden beklendiğini sordum, doktorlari oyle onermis, yeni bi doktor herhalde 15 aylik bebegi nasil zapt edip dil bagini kesecek hic bilemedim.
Biz bızım kızın dil bagını kestirdik arkadas kızınınkini kestırmedı
Olmaz dedım uc aya kadar hallet fılan bak bız yaptık dedım.
Doktorumuz aceleye gerek gormedı dedi.
Bosa anestezi alacak bu cocuk onu düşünen yok galiba, bazen doktorları anlayamıyorum

Tek bı doktorla yetınmeseydınız keşke
😞

Cok uzuldum
Devlet hastanesinde tek doktor oydu mecbur ona çıkardık öyle böyle dedi yönlendirdiği şekilde ilerledik
Biz bızım kızın dil bagını kestirdik arkadas kızınınkini kestırmedı
Olmaz dedım uc aya kadar hallet fılan bak bız yaptık dedım.
Doktorumuz aceleye gerek gormedı dedi.
Bosa anestezi alacak bu cocuk onu düşünen yok galiba, bazen doktorları anlayamıyorum
Süreç nasıl oluyor hastaneye yatış yapıyolar mı ben hastanede tutamam çocuğu durmuyor hiç merak ettiğim bi şeyde bu. Doktorlar işlerine geldiği gibi yapıyorlar ne yazıkki 1 sene boşuna durduk işte kesilseydi küçükken bu kadar olmicaktı belki de

Bence uyutmaz. Ağza uyuşturucu sıkar geçici
Sordum onu da tam narkoz mu veriyorsunuz lokal anesteziyle mi yapıyorsunuz diye lokal aneztezi olmaz çocuğun durması lazım kesmem için dedi o bölgeyi nasıl uyuşturayım dedi. Tam da vermiyoruz küçük olduğu için sedasyonla uyku halindeyken kesiyoruz 40 saniyelik bir işlem dedi

Dediğim gibi sedasyon diye narkozla uyutup kesiceğiz demişti pazartesi tekrar görüşücem
Simdi 2-3 aylikken bu islem yapilabiliyor sedasyon ile, tas catlasin 1-2 dk suruyor.

Ama simdi 15 aylik cocuk narkoz alacak, o narkozu alirken nasil duracak, asil mesela bu kisim bence. Yoksa narkoz aldiktan sonrasi yine 1-2 dk. Cunku azicik bir kesi atip, 1-2 dikisle kapatilan basit bir islem. Hastanede yatirmazlar ama narkozun etkisi gecene kadar bekletirler muhtemelen.

Korkulacak bir durum değil hatta sünnet olmadıysa aynı anda iki işlemi de birlikte yapıyor doktor
Aynı gün işlem yapılır eve çıkarsınız geçmiş olsun💐

X