oğlu olan şubat anneleri bakarmısınız?

deryadeniz8380

Oğlum EGE abi oluyor
Kayıtlı Üye
2 Haziran 2008
462
2
kızlar malum oğlumuz olunca birde sünnet olayı var başımızda.eşim yaptıralım diyordu yaz tatili bitmeden ben kıyamıyorum oğluşa çok küçük diye.kaynımda yaptırın gitsin bizim oğlanı 7 aylıkken yaptırdık hiç zorlanmadık diyor.böyle olunca eşimde küçükken yaptırmak daha iyi gibi diyor.sonunda ikna ettim eşimi ileride yaptırırız küçük daha diye iyimi ettim kötümü bilemiyorum ama. sizler ne zaman sünnet yaptırmayı düşünüyorsunuz:uhm:

canım benım esıme kalsa kış gelmeden hemen yaptıralım dıyo ama ben ıstemıyorum daha cok kucuk kıyamam... bıde soyle bı ayaklansın yurumeye falan baslasın sunnet kıyafetını gıyıp tın tın dolaşsın heryerde acelesı ne bende ıstemıyorum yanı sımdı sunnet olmasını canım...

1 yaşına girmeden ben yaptıracağım..gittiğimiz 2 çocuk doktoru da önerdi...iyileşmesi çabuk oluyormuş..ayrıca ağrı / acı eşikleri yüksek olduğu için travmatik olmuyor..psikolojik olarak da etkilenmiyor..düğününü de allah kısmet ederse okula başlayacağı yılın yaz aylarında planlıyorum...sünnet gününü kameraya kaydedip, düğünde barkovizyondan gelenlere izlettiririz ki kestirmedik zannetmesinler:)))şu sıcaklar bir geçsin eylül gibi yaptıralım diyorum bende...

ben şimdilerde yaptırma taraftarı değilim çünkü hala bez kullanıyor ve enfeksiyon riski çok bezden kurtulunca da zaten odüpal döneme giriyor o zaman da yaptıramam ilk okula başladığında yaptırım şimdi sünnetin bi zorluğu yok bi tanıdığın oğlu oldu genel anestezi altına ertesi günü ben sünnet oldum die die fink atıyodu sokaklarda

valla çok kararsızım ben bi yandan 1 yaşından önce yaptırmak iyi bir yandan kötü acıyı az hissetmesi iyide derdini bile anlatamayacak birde s.ozozelinde dediği gibi daha bez var

oğlumu 3 gün önce sünnet ettirdik..

bir kere bile ağlamadı..çok iyi geçti herşey..

daha erken istiyoduk ama kışı atlatmalıydık..

etrafımızdakiler imreniyo şidi keşke bizde küçükken yaptırsaydık diye..

bir an bile pişman olmadım..

herkese kesinlikle tavsiye edilir..

arkadaşlar en doğrusu doktorlara danışmak..

kim demiş bezden enfeksiyon bulaşır diye..

aksine bebeklerimizin çişlerinde şu an yarayı iyileştirici özellik var..

zaten yaranın kabuk bağlaması 2 gün oda su gibi geçiyo altını bol bol açık bırakmak gerekiyo..

genel anesteziyi doktorlar şiddetle öneriyo ama kendi işlerinin kolaylaması için çünkü loalde çocuk çok kıpırdıyo işleri zorlaşıyo oysa minicik çocukların kalplerine genel anestezi çok ağır..

çok hafif bi lokal anestezi bu yaş için çok yeterli..

ertesi gün koşup oynama olayı ise bana çook uzak çünkü bir an bile lazer veya yakma işlemiyle sünnet ettirmeyi düşünmedik ilerde penisi için hiçte sağlıklı olmuyor..

klasik kesme işlemiyle yapılan sünnet en sağlıklısı..

inanılmaz araştırdım internetten ve genel cerrahlarla görüştük..
umarım faydalı olabilmişimdir..
herkese şimdiden geçmiş olsun..

canım bende tam tersi eşimi ikna etmeye çalışıyorum bu konuda, erken sünnet yaptırmanın daha faydalı olduğunu duydum herkesten

Bi tw programında uzman ya 6 aylıkken ya da 6 yaşındayken yaptırın sünneti diyordu..Nedenlerini de açıklamıştı ama hiçbiri aklımda kalmamış..

ahhh canim benim benimde kafama takilan bi soru bu napicagimi bilmiyorum aslinda dogumdan sonra hemen yapsalardi hemencicik yaptirirdim

estel sizin sünnet hayırlı olsun.lokal anestezi ne zamana kadar yapılıyor kımıldamaya başlayınca lokal yapılmıyor demişlerdi bana

benim gittiğim doktorlarda 1 yaşına kadar yaptırmamızı önerdi çocuk açısıdan çok daha yararlıymış..bizde yaptırıcaz bu sene nasipse..

bu konu çok derin bir mevzu valla erkek anneleri için ben bu konuyu araştırdım doktorlarada sordum bebekken yaptırmanın hiç bir sakıncası yok aksine bebekken yapmayı öneriyorlar hatta bir televizyon programında bir doktor bu konuyu açıkladı ama gelin görünki insan kıyamıyor işte bende bu konuda gidip geliyorum yaptırıyım kurtulsun diyorum bir yandanda erken büyüsün diyorum bilmiyorum yani çok zor bir karar ama genede ben büyümesini bekliycem sanırım yiğenlerim lokal anestesiyle özel hastanede oldular çokta rahat atlattılar ilk okula giderken oldular hiçte korkmadılar ertesi gün yürüyolardı sanırım bende o yaşlarda yaptırıcam...:uhm::uhm:

kızlar zaten bezden mikrop kapacaksa sünnetsiz daha çok mümkün bu...malum sünnet derisinin altında çiş birikiyo..kristalize oluyor..enfeksiyona yakalanma riski sünnetsizlerde daha fazla...bir de sünnetin ilk günü bir plastik poşet gibi birşey yapıştırıyorlar..ertesi gün çıkarılıyor..koruma amaçlı..bezle ilgili sağlık açısından bir sorun yok yani...ama tabi tercih meselesi...kimi aileler düğünlü dernekli olsun çocuk da anlasın diyor..kimi aman az acı çeksin düğünü de sonra yaparız diyor...hepsi mümkün...

ben büyük oglumu 6 yasinda sünnet ettirdim lokal anesteziyle, masallah ogluma yarim saat sonra kalkip top oynadi arkadaslariyla disarda.(Doktor evde yapmisti islemi)
sadece gece tuvalete kalktigimizda mizildamisti yaniyo diye,oda ilk geceydi.
Efeyide 6 yasinda yaptirmayi düsünüyorum,malum yurtdisinda yasiyoruz iki kültürle büyüyorlar mecburen.Neden ve nicin yapildigini anlasinlar istiyorum.

bizimde dr. ilk 6 ay içerisinde yaptırmamızı önerdi.
bizde sıcaklar başlamadan yaptırmayı düşünüyoruz
sanırım haftaya yaptırırız.
3 gün içerisinde iyileşiyor zaten 7 günde tam iyileşme oluyor.
artık düğünüde 6-7 yaş gibi yaparız.

bende bir dahaki gittiğimde doktorumuzla konuşayım bakalım ne zamana kadar lokal anesteziyle yapılıyor sorayım ona göre bi karar veririz artık

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…