Aile Planlaması offf offf. lutfen bebegim olmasinn lutfenn

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

ela235

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
24 Şubat 2011
1.895
996
Gecen ay baska sebeplerden dolayi hormon testlerimi yaptirmistim doktor her seyin yolunda pldugunu yumurtaliklariminda harika calistigi soyledi( hamilelikten once tembeldi ) bi problem olmadigina tabiki sevindim ama korkuyodum iste. Bi bebegim daha olmasindan o kadar korkuyodumki. Ve maalesef dun iliski sirasinda prezervatif yirtilmis tabi biz is isten gectikten sonra farkettik. Oturdum agladim. Allahim ne olur isteyrne ver bana bebek verme. Ve 2 mayista regl olmustum. Yani tam 17. Gune denk geliyi. Gunumde hic sasmaz.. 28 gunde bir.. istemiyorummm bebek:KK61::KK61:.
Not: ertesi gun hapini neden kullanmiyosun diyenler olacaktir. Ozel bi durumum var. Dogum lontrol haplatini yada ertesi gun haplatini kullanamiyorum. Onun icin korunma yontemimiz prezervatif..

Bide bu tuplerimi ne bagliyolarmis o nasil oluyo zor mu olan varsa hani bi yardim istoyorum. Lutfen hamile kalmiyim Allahimmmm lutfennn

inşallah istemediğiniz bir durum olmaz ama dünyanın sonuda değil. bu kadar korkmayın bence.

Ama zaten 2 yasinda bi bebegim var. Ne esim ne ben asla bi daha cocuk istemiyoruz..
asla "asla" demeyin.. sizin gibi büyük konuşan ne insanlar götdüm ikinci çocuklarına sarılıp "allahım iyiki aldırmamışım" yada "iyiki doğmuş birde istemiyordum" diyen. o yüzden korkmayın hayatta her şeyin bir sebebi vardır. malesef prezeravtif böyle sıkıntılı bir yöntem. gerçekten eminseniz kalıcı yöntemleri deneyebilirsiniz.

Bu kadar istemiyorsanız çift koruma yapın. İçiniz daha rahat olur.

Allah gonlunuze gore versin. Anlattiginiza gore gebe kalma ihtimaliniz yuksek gorunuyor.
Kordon baglatma islemi 3 cocuktan sonra yapilabiliyor diye biliyorum ben.
Genelde dogum sirasinda sezaryenle beraber yapiliyor. Tabi ozel durumlarda ayri da yapiyorlwrdir.
Spiral dusunebilirsiniz belki bundan sonrasi icin ?

Kızıma hamile kaldığımda günlerce gözyaşı döktüğümü biliyorum. Şimdiyse iyi ki doğmuş prensesim. Benim güzeeell annem diye uzata uzata beni sevişi yok mu? Ölüyorum işte o zaman. Allah gönlüne göre versin arkadaşım ama olursa da dünyanın sonu değil.
Ilk bebek mi kiziniz

Allah gonlunuze gore versin. Anlattiginiza gore gebe kalma ihtimaliniz yuksek gorunuyor.
Kordon baglatma islemi 3 cocuktan sonra yapilabiliyor diye biliyorum ben.
Genelde dogum sirasinda sezaryenle beraber yapiliyor. Tabi ozel durumlarda ayri da yapiyorlwrdir.
Spiral dusunebilirsiniz belki bundan sonrasi icin ?
Arkadasim spiralle hamile kaldi. Hepsinin riski varmis. Simdi arastirdim biraz. Tupleri baglatmanin bile riski varmis. Kacis yok. Rahmi aldirmaktan baskao_O

asla "asla" demeyin.. sizin gibi büyük konuşan ne insanlar götdüm ikinci çocuklarına sarılıp "allahım iyiki aldırmamışım" yada "iyiki doğmuş birde istemiyordum" diyen. o yüzden korkmayın hayatta her şeyin bir sebebi vardır. malesef prezeravtif böyle sıkıntılı bir yöntem. gerçekten eminseniz kalıcı yöntemleri deneyebilirsiniz.
bu anlattıklarından biri de benim kızım 8 yaşına gelene kadar hep asla dedim....şimdi1.5 yaşında oğlum var.....biz eskiden ne kadar boşmuşuz diyorum.... onsuz düşündüğümde anlamsız geliyor...bu nedenle söylediklerinize harfiyen katılıyorum....

Cift koruma nasilki ben esime artik iki prezervatif ust uste takicaksin dedim kafamada bi tane takiyim mi diye dalga gecti:KK57:
:KK48: ben bile hak verdim eşinize:) 2 tane üst üste takacağına hiç yapmasın daha iyi:KK23:

X