ocuunun olamayabileceini bilerek bir ilikiye balamak ile hatamyd..!

çocuk sahibi olamıyoruz
benden kaynaklı
kaç kere tedavi olduk ama hep adet ve gözyaşları ile bitti
birkez daha denemek istediğimde badem gözlüm hayır dedi
keskin kocama bir hayır
neden hayır dedim
dediki ben senin kahrolmanı görmekten yoruldum
sen ağlıyorsun ben ölüyorum
çocuğumuz olsun tabikide isterdim ama seni bu kadar üzerek olacaksa istemiyorum
seninle evlendim çünkü seni sevdim çocuğumuz zaten hiç yoktu varsın olmasın
baba olmayı tabikide isterim ama önce senin eşin olmayı tercih ederim dedi
ve tedavi işi bitti
neden anlattım;seven insan ama gerçekten seven insan herşeyi ile sever
arkadaşın senden çoktan vazgeçmiş ama sen bunu anlamak istemiyorsun
sence seni istese sana sarılarak ben seni seviyorum herşeyinle demezmiydi

bence hata degil...cunku burda senın hiç sucun yok ki..yaşadıgın çok zor bir durum..ne yani sen böylesin diye hep yanlız mı kalmayı hakediyorsun...hayır kesinlikle..senınde ilişkilerin olucak sende seviceksin seviliceksin...sakın başka türlü düşünme...senınde ihtiyacların var sonucta...senın için hayat yeniden başlaması lazım..elbet senı sevicek senınde seecegin biri çıkıcak karsına..sakın üzülme bırak onlar üzülsün..sen hayatını istedgin gibi yaşamaya devam etmeliisin...bu senın en dogl hakkın...inşallah coooooooooook mutlu olursun...dilerim coook mutlu olursun.....

:gitme: canımm benim kıyamam
bir bakmışsın hiç beklemediğin, düşünmediğin bir anda olmuş.
inşallah :Saruboceq:

sizin burada hiç bir hatanız yok hatta iyi bile yapmışsınız..
insan evleneceği kişiden hiç bişey saklamamalı çiftler arasında en önemli olan budur bence...
sizde bunu yapmışsınız belki gerçeği söylemeseydiniz ilerde ortaya çıkdığında daha çok üzülcekdiniz..
ama şimdi eğer sırf bu yüzden sizi bırakmışsa bu onun ayıbıdır...herşey insanlar içindir hayatta
evlilikdede herşey güllük gülistanlık olacak diye bişe yoktur...sevgi sevdiği kişiyi her ne olursa olsun kabul etmek ona destek olmakdır...sizde öyle yapın seviyorsa bunu anlıycak ve kabul edecekdir....
eğer olmassada kendi bilir siz kendi ve kendi kaybeder geleceğinize bakın...mutlaka sizi seven ve değer veren başda seni sen olduğun için seven biri mutlaka karşına çıkacakdır....

tamam devam edelım deyuıp yalan soyleyıp daha 1 sene falan daha da cıkabılırdı kullanırdı faydalanırdı gezıp tozardı sonra baska seebepten bırakırdı ama öle bırakmamıs olurdu
demek bıraz da dürüst bırıymıs
sız de düsürtmussunuz kı sölemıssınız,
zor bı durumdur tabı ama sızı daha cok sevıup goze alan bırıyle olun ıyı mı yaptınız bılmıyorum
belkı ewlenırdınız katlanırdı onemsemezdı yuvadan cocuk alırdınız veya baskasından cocuk yapıp o sekılde ayrılırdı.. bellı degıl. kader kısmet

bence siz tekarar aramicaktınız
düşünüp olmicanı zaten söylemiş
elbette sizi unutamicaktır seviyorum diyerek giden biri pat die hayatından çıkaramazki sizi,
erken menapoz yüzünden sizi tabiki suçlayamaz bu sizden kaynaklanan bişi değil
ilişkinin gidişatına göre durumu açıkca söylemeniz de bence çok güzel,
bazı arkadaşlar sizi gerçekten sevseydi ayrılmazdı falan demiş ben buna katılmıyorum,
çocuk olayı bambaşka bişi,
elbette evlatlık alıp çocuk sahibi olabilirsiniz
ama bu fedakalığı onun teklif etmesi lazım
etmediyse demek ki kendi kanından bir çocuk sahibi olak istiyor
bundan ötürü de onu bence yargılayamayız,
bunun sevgiyle bence alakası yok,

bundan sonra ondan bi karar beklemeniz bence boşuna
o kararını başta söyledi zaten,

size gelince elbette hayat devam ediyor ve kendi istediğinze uygun seveceğiniz birileri mutlaka çıkıcaktır karşınıza,

sizinle aynı durumda bir arkadaşım var onun yaşantısından kesitler alarak yazdım bunları
onun durumu inanaın sizden çok daha kötü durumdaydı,
biraz özetlicek olursam
15 yıllık evliliğinde eşi nin rahatsızlığı yüzünden eşi iş bulamadığı için tam 15 yıl kocasına baktı,
arada eşi çalıştı ama sürekli değil,
eşinin işsizliği yüzünden de çocuk yapamadı,riske atamadı işini
neticede erken menapoza girdiğini öğrendik ve 1 yıl geçmeden eşinden boşandı
bu çocuk meselesi de etkenelerden biriydi,
şimdi hayatına son derece güzel bir şekilde devam ediyor
kariyerinin doruğunda güzel de bir ilişkisi var
evlenirmi bilmiyorum ama o mutlu

canınızı sıktıysam affola,
sevgiler,

sen 37 yasında olduğuna göre kendisi en az senin yasındadır
ve bilmesi gerekiyordu ki 37 yas ve sonrasında bebeğin kolay kolay olmadığını hatta hiç olmadığını :1closedeyes:

dürüst davranman çok önemli.ama sana haksızlık etmiş.seven insan böyle davranmaz.tıp o kadar ilerledi ki şimdi herkez çocuk sahibi olabiliyor.hata etmiş.bırak gitsin gönlüne söyle sana deger verecek insan dolu dışarısı.hoşçakal.

Ben hep aynı şey benim başıma gelse ne yapardım diye düşünürdüm, ve kesinlikle anlatırdım.
Canım mutululuk sadece çocukla olmaz ki, çocuğun olmayabilir diye senin mutlu olmaya hakkın yok mu
Bence karşındaki insan seni gerçekten sevse çocuğa takmazdı. Gerçi şöyle bir durum var, bazı insanlar illa çocuk ister, belki seni gerçekten seviyordur ama o fikri de kafasından atamıyordur. Zaten ayrıldıktan sonra 2 ay daha görüşmüşsünüz, biraz daha bekle bakalım. O zaman her şey netleşir zaten

bunu söylemek kolay evet ama çocuğun olmayacağı için kendini üzme ..klasik olacak ama herşey kader kısmet..
kendini ciddi güzel bir birliktelikten de alıkoymaya çalışma illa karşına çıkan her kişi bu şahıs gibi olacak diye bir şey yokki..seni sen olduğun için sevicek biri çıkıcaktır..
kendi yaşadıklarından çok güzel örnekler veren arkadaşlar olmuş ..yani bana göre normal bir evlilik karşılıklı aşk sevgi için yapılır ..çocuk olsun diye malım mülküm olsun diye değil..
o yüzden gidene güle güle gelene hoşgeldin demek gerek..
ama ilk kez böyle hissettim diyorsun ya içinden atmak zor olucak ama geçicek illaki..
bitiricem demiştin son mesajında da bitirirken sen de onun gibi açık davranma teline çıkma olsun bitsin..
bir kez daha söylicem lütfen kendine haksızlık etme.. biriyle ilişkiye başlamaktan veya biriyle evlenmekten çekinme korkma..opuyorumnanaktan

Aşkın olduğu yerde mantık olmuyo canım yaaaaaaaa evet zor bi durum herkes gibi oda baba olmak ıster ama bunun ıcın senı kaybetmeyı nasıl göze alabilirki aynı şeyin tam tersi olsaydı ve sevgilinin çocuğunun olmayacağını öğrenseydin sen onu bu sebeple terkedermiydin?Sevgi fedakarlıkla beslenen müthiş bi duyguuuuuuuuuuu ne demişler bi kuşu seviyosan özgür bırak geriye dönerse senindir dönmezse zaten hiç senin olmamıştır sen aç bakalım kafesi kalmak mı gitmek mi isteyecek gerçek aşk varsa sen git dediğinde kalmak istiyorum kalmak istiyorum diye haykırması gerekkkkkkkk

Doğruyu söylemekle erdemlik yapmışsın..işte sırf bu yüzden ALLAH eminim gönlüne göre verecektir

aynen katiliyoruma.s.

eğer çocukları ve çocuk sahibi olmayı ben kadar çok seven biriyse,sevdiği halde ayrılması çok doğal bence.evlendikten sonra bu durum ortaya çıksaydı o zaman mutlaka bi çare düşünülürdü.ama bekarken böyle bi durumun var olduğunu bilerek evlenmek bence de zor.Allah sizi seven ve herşeyinizle kabul eden birini karşınıza çıkarır umarım.sevince unutmak zordur derler.ama arkadaşınıza da hak vermelisiniz bence.sırf sizi kırmamak için devam edip görüşmüştür iki kez.bence daha fazla şeyler ümit etmeyin

Ne demek çocuğun olmayacağı için evlenmiyor??????????????? kötükedihüso
Evlilik sadece çocuk doğurmak için midir
Tamam neslin devamı da önemli fakat neslimi devam ettircem diye sevdiğin bi insan nasıl bırakılır
Ya şimdi çocuğu olabilecek kadınla evlense başka sorunlar yüzünden çocuğu olmasa o zaman görür Anyayı konyayı klava:

o da seni seviyor, senden vazgeçemeyecek.ama seninle de evlenmeyecek.kendisini baba yapabilecek birisiyle evlenecek.sen de ikinci kadın olacaksın.bunu kabul ediyorsan devam et görüşmeye .adam sana açıkça hoşçakal demiş.sen onu arayıp ,her şeye razıyım ,senden kopamıyorum anlamında görüşmek istemişsin. sonunuz hayırlı olsun.bence yol yakınken onu bırak.kafandan da çıkar.yeni kısmetler seni bekliyor.her evlilikte çocuk olacak diye bir şart yok.arkadaşın seçimini yapmış. güzelim , arkana değil önüne bak.kapat eski sayfayı.aç yenisini.

Arkadaşlarım!Bizim arkadaşlığımız sona erdi!Bitti yani!Hayırlısı böyle imiş !Yanıt yazan tüm arkadaşlara teşekkür etmek istiyorum!

Sende varya er-ca arkadaşa moral vericem diye yıktın bütün jinekoloji bilim dalını..kaydirigubbakcemile3
nasıl dr lar 37 den sonra doğuma pek onay vermezlerkaydirigubbakcemile3..Tüp bebek yapmak isteyenlerin hepsinin yaşı 35 in altında mı sanıyorsun? ...Allah seni iyi etsin..Bende 39 da doğurmak istiyordum bir tane nooolcak şimdi?kafamçokkarıştı

öncelikle zor bir durum gerçekten, üzülmemenizi dilerim, ki artık kabullendim demişsiniz bu çok güzel.

o çocuk istiyor olabilir, bu onun da doğal hakkı. sizin üzerine düşmeniz hata olmuş gibi geldi bana. olmayacak bir şeyi zorlamaya gerek yok. duygularımızla davranmamalıyız.

çocuk sahibi olmak istemeyen biriyle ilişkiniz olursa sizin için çok daha iyi olmaz mı?

Sevgiler.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…