ocuk yapmak icin en uygun zaman ne olmali?

peppermint

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
29 Eylül 2009
7.316
6
merhaba arkadaslar,
sizce cocuk yapmak icin en uygun zaman ne olmali? hemen evlenir evvlenmez mi, 2 yil sonra mi, borclar bitince mi, kadere mi birakmali?
siz ne zaman hamile kaldiniz?
cocuk yapma zamanlamasina nasil karar verdiniz?

tesekkurler,

(not: umarim konumu dogru yerde acmisimdir ve de umarim tekrar degildir..)

Cnm buna benzer konular var
uygun zaman sızın karar verebıleceĞınız bır durum
ama bana sorrasan en az 1 -2 sene durmalı evlılıĞın tadını Çıkarmalı 1,5 yıllık evlıyım
maddı manevı bı sorunum yok heran olabılır ama bıraz daha durmak ıstıyorum ÇÜnkı daha anne karnına gelınce sorumluluk deĞıŞıyo
bebeklerı Çok sevıyorum ama brz daha bekleyelım dıyorum.
Şu da var tabı
bakalım ıstedıĞımızde hemen olucak mı ?

Bence borca harca bakmayın sen ve eŞın hazırsa Çocuk deneyın ÇÜnkÜ sonrasında bızım gıbı uĞraŞanlardan olursunuz belkı zaman geÇtıkÇe hem stres artıyo olmuyo dıye ama hazır deĞılsenız eŞın korunsun sen bı ılaÇ kullanma benden tasvıye bu olur bende 2,5 senedır evlıyım yok borÇ bıtsın yok ev alalım ondan sonra dedım 1 yıl oldu tedavı gÖrÜyorum belkı allahın takdırı bu ınŞ.senın gÖnlÜnce olur herŞey

Kadere bırakmak hiçte bilinçli bir insanın yapacağı bir şey değildir..

Bir bebeği dünyaya getİrme kararı alındıysa onun yetişeceği ortamıda hazırlamak durumundasınız..Bu ortamda mutlu,huzurlu sağlıklı bir yuvadan geçer..
Eğer evliliğinize,birbirinize olan bağlarınıza güveniyorsanız ve maddi sorunlarınız yoksa,bebek sahibide olmak istiyorsanız zamanıdır..

bende henüz hamile değilim eşimle evliliğimiz otursun birbirimize zaman ayıralım dedik. Ne de olsa bebek olunca birçok şey kısıtlanıyor. 2 senem bitti evliliğimde artık yaza doğru düşünüyoruz. Eğer borcunuz yok ve eşinle de iyi anlaşıyorsanız içinizden geldiği gibi davranın. Ama eşiyle ciddi sorunları olan birinin çocuk olunca belki düzelir deyip çocuğu çare görmelerini onlaylamıyorum. Evlilik tam anlamıyla oturmalı birbirinizin alışkanlıklarını öğrenmiş olmalısınız ki sağlıklı bir ortamda büyüsün bebeğiniz..

bence ruhen ne zaman hazır olursanız özellikle de sen kendini ne zaman hazır hissedersen zamanıdır. çünkü en büyük yük kadınların üzerinde oluyor.

ya kizlar benim durumum biraz karisik;
biz 5 aylik evliyiz; ev aldik, ev kredisi oduyoruz (daha 5yil odicez) tabi onun disinda esya vs. taksitlerimiz var, onlar da 1 yil kadar surecek. ikimizde calisiyoruz, islerimizde iyi cok sukur ama yine de bu taksitler bayag zorluyor bizi.

sadece maddiyat da degil; kariyer icin de bir sure cocuk yapmamamiz lazim aslinda ; cunku esim de ben de mali musavirlik sinavlarina hazirlaniyoruz; belki kursa gitmemiz gerekebilir yakinda.

ama tum bu olumsuzluklara ragmen ben anne olmak istiyorum, ozellikle bu ay biraz kasik agrim falan olmustu, kendimi hamileyim sanmistim; olmayinca cok uzuldum...
hakikaten kafam cok karisik;
hem istemiyorum, hem istiyorum.

esim benim gibi degil; o 2 sene bekleyelim, sonra yapalim diyor; bi kararsizligi yok yani..

X