ocuk bakm.

E

ebrusguner

Ziyaretçi
  • Konu Sahibi ebrusguner
arkadaşlar artık pilim bitmiş durumda, daha ne kadar devam medebilicen böyle bilmiyorum. tekrar ısıtma dedi doktor diye öğlen okuldan gelip koştur koştur çorba, akşam gene çorba yar, yemezse muhallebi, aman hazır mama vermeyeyim dr önermedi- bide onlara alışınca başka şey yemiyo- yoğurt mayala suyunu kaynat biberonunu, eve yemek okula hazırlan bakıcı gelcek ev dağınık olmasın, okulun sonu notlar falan kafayı yemek üzereyim. eşimde bi tafra mayıs sonu sınavı var çalışamıyomuş, uykusuzmuş, çocuğa bakamzmış tırnağımı çektirdim her gün pansumana git. her yemekte bütün kıyafetlerimiz batıyo çıkar yenisini giydir bi bakıyon kusmuş, dolayısıyla bissürü çamaşır. kafayı yiycem.bakıcıyada güvenemiyorum ki mamayı pinç unu sanıp pişirmiş ! ayrıca oğlumuda artık bi yerde bırakamıyorum dönüp sürünüp her yere ulaşıyo. kafayı yiycem. akşamdan yapıp ertesi gün de aynı çorbayı mı yese, nasıl ısıtsam. içinede artık tavuk suyu falan koyuyom buzluktan. yoksa ben mi çok beceriksizim ya artık kafayı yiycem. ne olur öneri bekliyom.

• Konu Sahibi ebrusguner
yahu yardımcım var diyosun.kadın çorbayı niye yapmıyo pardon da.çocuk uyurken yapabilir.beceriksiz ise boşuna para verme değiştir onu .

• Konu Sahibi ebrusguner
arkadaşım bu sorunların çoğunu hepimiz hergün yaşıyoruz
Allah hepimizin yardımcısı olsun
bi kere yaptığın 2-3 öğünlük çorbayı dolapda ağzı iyi kapalı muhafaza edersen 2 gün yedirebilirsin bunun hiç bir sakıncası yok
hazır mama arada verirsin sürekli vermediğin sürece hiç bi bağımlılık yapmaz
sonuçta değişik tadlar tadıyo ve oda hep ayını şeyi yemek istemez
bir öğün hazır mama bi öğün çorba bi öğün yoğurt
ayrıca bırak evin dağınıkoluversin sen çalışan bi bayansın ve ufak çocuğun var kimsebu konuda seni yadırgayamaz
çamaşır evet biraz fazla oluyo bide iyi tarafından bakki elde yıkamıyoruz
hiç dert etme 1-2 takım fazla al yıkama sürende zorluk çekme
ayrıca eğer evde bir bakıcın varsa ona mama hazırlama çorba yapma önerisinde bulunup biraz rahat edebilirsinki eğer bi kadın evde çocuğa bakmaya geliyorsa onun herşeyinde sorumlu
sonuçta ev işi değil çocok için aldın onu ve o çorbasınıda mamasınıda hazırlayacak gerekirse çamaşırlarını bile düzenleyecek
he eğer yapmıyorsa veya işinde iyi değilse bırak gitsin bu işi gerçekten çok iyi yapan insanlar var bul

hiç bir şeyi panik yapmadan yap eğer panik yaparsan daha çok birbirine karıştırırsın
azcık relax ol ev dağınıklığını bazen yetieşmemeyi dert etme sonuçta büyürlerken hepimiz aynı şeyleri yaşıyorz yalnız değilsin
sağlıkla kalın

• Konu Sahibi ebrusguner
Canım seni çok iyi anlıyorum , aynı şeyleri yaşıyoruz , bide benim kocam da yok yapayanlızım bebekle , 4 tane bakıcı değiştirdim , şimdiki bakıcımdan memnunum çok şükür ama bunun da arkasından evi topluyorum , akşam eve bi gidiyorum , heryer darmadağın , kahve içmiş tezgaha dökmüş onu bile silmemiş , tuvalete girmiş sifonu çekmemiş , ama çocuğa iyi bakıyo , temiz bakıyo diye sesimi çıkarmıyorum , batu hergece 4-5 kere uyanıyo her seferinde ben kalkmak zorundayım çünkü kalkacak başka biri yok , sabahları 6,30’da kalkıp süt sağıp , evi toplayıp , giyinip koştur koştur servise yetişiyorum , işim evime uzak akşam ancak 19,30 da evde olabiliyorum yani tam 12 saat evimden oğlumdan ayrıyım.. oğlum tam bir ilgi delisi , akşam her saniye yapışık geziyoruz , bazen inanr mısın 10 gün yıkanamadığım oluyo ki ben çocuktan önce yaz-kış hergün duş alırdım mutlaka , bunları niye anlatıyorum anla ki tek bu durumda olan sen diilsin , eminim bizden beter durumda olanlarda vardır..
Peki ben ne yapıyporum , hiççç kendimi bırakmıyorum , hep mutluyum , hep gülüyorum , günün her anı her saniyesi şükrediyorum BATUM için , enerjimi yüksek tutmaya çalışıyorum , kimseyi iplemiyorum , tüm sorunları kulak arkası ediyorum , evde yemeğin mi yok yapmayıver , oturun kahvaltı yapın kocanla ne olucak ki? Kır yumurta ye hatta kocan kırsın yumurtayı yiyin , yemeğini günlük yapmaya çalış vakit bulamıyosan yedir milupa kavanozu , tamam benim doktorum da önermiyo ama haftada 2 kere kavanoz maması yeyince de alışacak değil ya ?? üstümü kirlendi , birkaç body fazla al , sık sık değiştir zaten yaz geldi havalar ısınıyo tek bir body giyicek artık , yada bol bol önlük al önlükler kirlensin toptan atıverirsin makinaya...
Sıkma arkadaşım canını , herşey yoluna girer , bunları yaşayan tek sen değilsin , sen iyi ol ki bebeğin de iyi olsun , sen mutlu ol ki bebeğin de mutlu olsun..
Kocanmış , ananmış babanmış salla gitsin bu dönemde , biraz kendine gelince düzeltirsin onlarla da aranı artık 

• Konu Sahibi ebrusguner
benimde annem bakıyo sağolsun yemek bile yapıyo bana.ama akşam andinanın dediği gibi bebeği bırakıp tuvalete gidemiyorum ya.eşim de genelde geç geliyo ama erkende gelse pek bi işe yaramıyo.ben bütün gece ayaktayım uykusuzluktan deli olmak üzereyim ama o benden hep daha yorgun nedense.yemekten sonra tabaklar orda durur.o uyuyuverir koltukta.ben ana olduğum için böyle bi şansım doğuştan yok zaten.bulaşıklar sabaha kalmasın anneme ayıp olmasın( o topluyo bırakırsam haliyle ) salonla mutfak arası koşturuyorum.ne o makineye bile yerleştiremez midesi kaldırmıyomuşş.biz ne yapalım ahh ahh .gece bi taraftan Buğra susmaz mama ister yapmaya mutfağa gidiyorum gittim yanından diye gözyaşları içinde ağlıyoda bizim adam duymuyo bazen yaa.deli olmamak elde değil valla.saat 11 oldumu yorgunluktan bitiyorum artık çocuğu zor uyutuyrum kendimi yatağa zor atıyorum.bende işten gelince anneme biraz daha dur da banyo yapayım diyorum yoksa onu da yapamam valla.hepimizin durumu aynı gibi bişey.ana olmaz zormuşş.çalışan ana olmaz zormuşş.ama DEĞER:))

• Konu Sahibi ebrusguner
Aynen öle derincim değer herşeye değer ama ben senin kocana pek kızdım , ne o öle eğitsen biraz sen onu canım yaa , ne bilim sen de onla ilgilenme hiç de ki yorgunum uyuycam  aman ne bilim benim kocam böle olsaydı herhalde koyardım kapının önüne , gerçi uzakta pek özledim zaten yanımda olsaydı yardım ederdi bana senağlama

• Konu Sahibi ebrusguner
kızlar sizi okuyunca ben yoruldumm..
bende aynı şeyleri yaşıyorum iki çocukan dolayı ama sizinki daha zor geldi bana.. çalışan anne olmak birde güvenilir bakıcı bulmak yaa gerçekten işiniz zor..
Allah yardımcınız olsun..

• Konu Sahibi ebrusguner

aa o konuda hiç affım yok valla.benim canımı yakanın canını yakarım.gönlünümü etcem bi de onun.bende lafımı suratımı esirgemiyorum ama anlamıyorki.bi garip oldu.eskiden yakamdan düşmeyen aşkım aşkım dibimden ayrılmayan şey adam oldu başıma.zaten bu konuda çok moralim bozuluyo.ben çok vericiymdir.iyi olsun istiyorum aramız ama alınganımda aynı zamanda alınıyorum bazı laflarına kızıyorum düşüncesizliklerine söylüyorum da ama o çok değişti ya anlamıyo beni.off off bilmiyorum idare ediyorum oğlumla meşgul oluyorum bende.senağlama

• Konu Sahibi ebrusguner

oğlanı kıskanıyo olmasın , erkekler de bi çeşit babalık stresi de olabiliyo , bi arkadaşımdan biliyorum arkadaşım lohusa depresyonu yaşıyodu kocası da babalık depresyonu garibim bebeğede anneanne dede bakıyodu :sm_confused:
sakın alttan alma hayatım , alttan aldıkça tepene binerler ama konuşmaya çalış , kocanın dilinden en iyi sen anlarsın belki de babalığa alışamamıştır henüz yada seni paylaşmak istemiyodur , tuhaf bu erkekler anacım ne diyim klava:

• Konu Sahibi ebrusguner
çalıyor olmanız haricinde aynı sorunları yaşıyoruz
iki tane çocuğa bakmak daha yorucu oluyor
çamaşırlar iki kat daha fazla oluyor ütüde bir yandan
ben evin tozunu alıyorum 1saat sonra oturduğumuz oda yine eski halinde
gezinti bitmiyor
yetişemiyorum bazen
bütün işlerin tam olmasınıda istiyorum bir yandan
çorbayı ben yapıyorum kavanoza doldurup gün boyunca ısıtıp yediriyorum
her öğünde taze çorba falan yapamam ben

• Konu Sahibi ebrusguner
valla kızlar annelik zor iş hakikaten daha doğrusu kadınlık zor. hem işte hem evde çalış ne zor hayat bu ya. ben şu an çalışmıyorum ama benimde pilim tamamen tükeniyor, gerçi eşim eve gelince kızımla ilgileniyor, tabi o ilgilenirken bende diğer işleri yemek vs yapıyorum, bazen temizlik yapacağım zaman toz falan da alıyor, ama erkek olmak ne rahatlıkmış, sadece iş dertleri var değil mi? ben şimdi kızım yürümeye başlayınca nasıl olacak diye düşünüyorum o zaman daha da çok koşturacağız gibi geliyor. bizimde ailelerimiz başka şehirde ve insan bazen öyle ihtiyaç duyuyor ki. eşim yine yardımcı oluyor ama insan bazen bizim gibi düşünsün hareket etsin istiyor.hepimize Allah yardım etsin güzel anneler.

ebrusgüner canım bende arkadaşlara katılıyorum sen bakıcına neyi nasıl yapacağını göster ve direktiflerini ver, eğer olmuyorsa başka birine bak en azından biraz daha seni rahatlatacak biri olmalı.

• Konu Sahibi ebrusguner
valla kızlar annelik zor iş hakikaten daha doğrusu kadınlık zor. hem işte hem evde çalış ne zor hayat bu ya. ben şu an çalışmıyorum ama benimde pilim tamamen tükeniyor, gerçi eşim eve gelince kızımla ilgileniyor, tabi o ilgilenirken bende diğer işleri yemek vs yapıyorum, bazen temizlik yapacağım zaman toz falan da alıyor, ama erkek olmak ne rahatlıkmış, sadece iş dertleri var değil mi? ben şimdi kızım yürümeye başlayınca nasıl olacak diye düşünüyorum o zaman daha da çok koşturacağız gibi geliyor. bizimde ailelerimiz başka şehirde ve insan bazen öyle ihtiyaç duyuyor ki. eşim yine yardımcı oluyor ama insan bazen bizim gibi düşünsün hareket etsin istiyor.hepimize Allah yardım etsin güzel anneler.

ebrusgüner canım bende arkadaşlara katılıyorum sen bakıcına neyi nasıl yapacağını göster ve direktiflerini ver, eğer olmuyorsa başka birine bak en azından biraz daha seni rahatlatacak biri olmalı.

• Konu Sahibi ebrusguner

bence de kıskanıyo:)farkımdayım aslında da.ben sevmeyi severim.birilerini sevmeden yaşayamam.öyle bi tipim.önceden onu bebek gibi severdim ama gerçek bebek gibi .hoşuma gidiyodu şımartmak ama karşılığı her zaman alamayınca kızıp bak bebeim olunca sen göreceksin.papucun dama atılcak haberin olsun diyodum .şimdi o da biliyo niye böyle olduğunu.ama bende anne oldum artık o günler bitti.ha yine ilgilenirim ama benim de şevkata ihtiyacım var.belki pofpoflanmak istiyorum.kolay mı ya kadın olmak.çocuk doğurdum bi sürü acı çektim kilo aldım fizik falan kalmadı şimdi uyku yok daha neler neler.insan biraz şımartılmayı bekliyo.ama nerdeeee.benimki şahtı şahbaz oldu başımaa.hep kadından gidiyo ya hiç lamı cimi yok yani bu işin.okumuşu da aynı cahili de aynı hepsi aynı.bunların mayasında var demekki.

• Konu Sahibi ebrusguner
derin sen yengeç burcu musun? canım en azından sorunu biliyorsun , kocanı iyi tanıyorsun bence senin hiç nasihata ihtiyacın yok işini biliyorsun ve bu şekilde devam edersen de değiştirirsin bence onu , bol bol konuş derim ben sana , kafalarına kaka kaka anlıyolar bazı şeyleri , ben bıkmadan bin kere yüzbin kere söylerim.. bazen benimki bile diyo ki tüm kadınlar doğum yapıyo tek sen mi yapıyosun , bende derim ki tüm kadınlar aynı sıkıntıları yaşıyo tek ben yaşamıyorum , hiçbir erkek de gidip başkasına karısının doğum sıkıntılarını anlatmaz ondan bilmiyorsun arkadaşlarının yaşadıklarını diyorum susuyor , çünkü ona göre tüm aileler huzurlu , kadınlar sorunsuz bi ben sorunluyum :1closedeyes:
neymiş kimseden duymamış böle şeyleri , amannnn erkek değil mi hepsini koy çuvala at kibriti diyecem ama benim de oğlum var kıyamadım demiyim ben en iyisi şakkıdı

• Konu Sahibi ebrusguner
canım hepimiz aynı sorunları çalışan olsak da ev hanımı olsak da yaşıyoruzzz
benim tek artı tarafım ymek derdim yok kayınvalidme bakıyor kızıma her sabah aşağıya indiriyorum yağmuru babnnesi kahvaltıyı hazırlamış oluyo öğle yemeği ve akşam yemeğimde gittiğimde hazır oluyor kocişimide doyuyruyor allah razı olsun akşam eve gittiğimde kızımı babsı bakıyor yediriyor ve uyututor bende tüm işimi gece 12ye kadar bitiriyorum çamaşır ütü toz felan filan yatağa bi atıyorum kendimi her yerim ağrıyor oluyor ve kızım kaç sabahtır çok erken kalkıyor ve çok uykusuz kalıyorum ama bunlar tatlu yorguluklarrr canım senelrce uğraşıp sabaha kadar uykusuz kalmayı göze alan bebiş isteyen bir sürü insan varr biz kucağımıza aldık çok şükür en güzeli bu değil mi sıkma canım tatlı canını sabrettt

• Konu Sahibi ebrusguner
Kızlar aynı sorunlar bende de var hatta dün oturdum sinirlerim boşaldı ağladım. Saat 10'du ilk kez günler sonra bu saatte uyumaya karar verdim. Kızın yanına uzandım eşimin telefonu çaldı kız da uyandı tabii. Kalktım ona kızdım sonra bi baktım çorba yapılması gerek yoğurt mayalanması gerek, çamaşırlar makinede duruyor. Dedim senin neyine yatmak 10 da. Kızı sadece ben uyutabiliyorum. Gece 4-5 defa kaılkıyor artık. Aman çorbası olsun yoğurdu olsun, sütü yetsin derken her gece 1 de yat sabah 7 -8 de kalk. Aynen dediğiniz gibi bakıcı gelecek ev dağınık olmasın diye düzenli tutmaya çalış. Nedense ben de öyleyim. Andina seninkinden daha iyi benim bakıcım ama o da yeterince değil işte. Yardımcı olmuyor bana. Yemin ederim yerde çöp görse tutup da kaldırmaz şunu atayım diye. Kızın çamaşırlarını yıkayıp ütülüyor ve ona iyi bakıyor. Bu da bana yeter diyorum. Herkes kızıyor o kadar para veriyorsun bişeyler yapsın diye ama bir söylüyorum yapıyor iki söylüyorum yapıyor üçüncüde bekliyorum ki söylemiyim kendi yapsın. Yok yapmıyor. Buna da şükür diyorum hiç öyle sanıldığı gibi kolay değil çünkü güvenilir bakıcı bulmak.
Ya çok zor gerçekten. 3 çocuğu olup çalışan insanlar tanıyorum onlar nasıl yapıyor bilmiyorum. Sanırım sana yardım edemedik ama en azından bu konuda yalnız olmadığını bil canım. Büyüdükçe daha mı kolay olacak. Hayır hiç sanmıyorum tüm bunları göze almıştım çocuk sahibi olmak istediğimde ama bu kadarını beklemiyordum

• Konu Sahibi ebrusguner

yok kovayım ben.çok duygusalımda hiç göstermem ama.Dışardan bakanlar iyi tanımayanlar beni çok katı kuralcı falan sanır.Halbuki ben herşeye ağlayan ama bundan çok utanan acayip bi şeyim yaw.Erkekler maalesef aynı ya hakkaten.canları birde kıymetli biliyomusun.geçen gün bi yeri ağrıyomuş neydi unuttum şimdi o kadar önemsiz bişeydi ki.sızlanıp duruyo.ayy dedim ya sen benim çektiğim acıların onda birini çekemezdin imkan yok yani buna gerçekten bak.en basiti meme uçlarımın çatlak acımasını. kanaya kanaya emzirdim tam bir ay yaa.valla allah kadınlara vermiş bazı şeyleri.sabır ,güç ,kuvvet, azim ,acıya dayanma gücü hepsi bizde:) sözde bunlar erkek yaa pehhh.

• Konu Sahibi ebrusguner
ayol duygusal kova da mı varmış , kesin senin yükseleninde var bişey kaydirigubbakcemile3
canım gerçekten hepsi birbirine benziyo , bizimki de pek mızmızdır , aman ne diyim ben bu kadın-erkek konularındaki fikirlerimi açıklarsam banlanırım kesin , ama dünyayı bizim yönetmemiz gerekirken bu kadar eziliyor olmamız ( genel anlamda söylüyorum yoksa ben hayatta ezdirmem kendimi de ) çok üzüyo beni çoooookkk

• Konu Sahibi ebrusguner
çalışan kadın olmak zor
çalışan + evli kadın olmak daha da zor kaydirigubbakcemile
çalışan + evli + çocuklu kadın olmak tarif bile edilemez kaydirigubbakcemile:CüvCüv: kafamçokkarıştıdelikafadulden

• Konu Sahibi ebrusguner
ben de aynı şeyleri yaşıyorum ama çalışmıyorum şuanda..çalışsam daha mı iyi olcak diyorum bazen o kadar bunalıyorum ki, hiç oturmadan akşam ediyorum,belki biraz otururdum da nefes alırdım çalışırken diyorum ki benim işim bi bayan için çok zor bi meslekti şuan onu bile arıyorum. bizimki emmez, yemez, uyumaz. uyudumu da sallancak habire.. ben öyle çorbayla yoğurtla uğraşamıyorum vala beni bi dak bırakmıyo ki sürekli ağlıyo..uyursa süt sağıyorum(emmediği için), çamaşırlar zaten yetiyo her öğünde batıyo, zaten yemiyo tabağa bi tane vuruyo döküyo..akşam eşim geldiğinde pilim bitiyo, her lafı batıyo bana, o da kızıyo, hep yoruldum öldüm bittin diyosun, suratın asık diyo..ya nası yorulmiym kolay geliyo ona ama bi saat bensiz bak desem bakamaz..oğlumda sağolsun ağlamayı bilmez hemen katılcak gibi oluyo bi dak yalnız bırakamıyorum, arkamı dönemiyorum. uykusu max 45 dak.2 saatte bir uykusu gelir sürekli ayakta sallamaktan sırtım kambur oldu. gece saat başı kalkıyorum. gece mama veriyorum sadece derin uykuda zorla içiyo.sütü de uyurken içiyo sadece gözü açık olmıyccak uyanmasın diye kolluyorum sütü verirkende .off burası da olmasa kafayı yerim heralde içimi döktüm rahatladım, birazdan uyancak dedim öksürdü bile..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…