Ocak anneleri burayaaa

benbilirim

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
25 Ocak 2009
2.614
7
kızlar kısmetse ocakta anne olacagımmm 5 haftalık hamileyımmm ilk bebegım olucakk bişey bılmedıgımı hissedıyorummm buradan sorunlarımızı deneyımlerımızı paylaşabilirzz birbirimize yardımcı olabilirizzz..aynı anda aynı belirtilerı yaşayacagız kısmetse.
ben daha bugun gidecegım bebişin kalp atısı için ama duyabilirmıyım bilmıyorum korkuyorumdaaaa :1closedeyes:
tüm ocak annelerini beklıyorumm görüşürzzz:içelim:

hayırlı olsun canım allah sağlıkla kucağımıza almayı nasip eder inşallah bende ocak annesi olucam inşallah 2. aşılamada hamile kaldım adet günümün ilk gününe göre 5 haftalık ama aşılama günüme göre 3 haftalık falan ama doktorlar adet günün baz alıyolar seninde mesela cetvelinde 7 hafta gözüküyo ama 5 haftalık diyosun hangisi doğru canım

selam benim bebişimde ocak gibi doğacak,yada aralık sonu tam bilmiyorum,bugün doktora gittik bebişimin kalp atışlarını gördük,bebiş 7hafta 4 günlük,çok güzel bir duyguydu,eşimle beraber gitmiştik,eşim ultrasona bakarken yüzünü gördümde,heycanı yüzünden okunuyordu:)gözlerinin içi gülüyodu..çok duygulandım ya,zaten sulu gözlüyüm az daha ağlayacaktım,tuttum kendimi.

selam benim bebişimde ocak gibi doğacak,yada aralık sonu tam bilmiyorum,bugün doktora gittik bebişimin kalp atışlarını gördük,bebiş 7hafta 4 günlük,çok güzel bir duyguydu,eşimle beraber gitmiştik,eşim ultrasona bakarken yüzünü gördümde,heycanı yüzünden okunuyordu:)gözlerinin içi gülüyodu..çok duygulandım ya,zaten sulu gözlüyüm az daha ağlayacaktım,tuttum kendimi.

canım merhaba seninle aynı gidiyoruz bende 7+4 günlüğüm..benim doğum tarihime 3 ocak dedi doktor..nasıl gidiyor bulantın falan varmı ? bende şu ana kadar bulantı falan olmadı gayet iyiyim sadece iştah kesikliği var daha hiç kilo almadım.. birbirimizi takip edelim :) allah yardımcımız olsun ...

kızlarrrr bugun dr a gittim kalp atıslarını görduk cunkı seslı değilmış onun ultrasonu. cnm adet tarıhıne göre evet 7haftalık görunuyor ama bana dr 6haftalık dıyor cnmm bana göre 5 haftalıgımdırr.cunkı benım gebelık tarıhım 19 nisan da ıtıbaren bir gun olabilir ozaman eve geldım il dısındaydım.ilerleyen haftalarda net bellı olur dedı zaten dr 1 hafta ilerı söluyor benım hesaba göre bugun muhtemel doğum tarıhım 13 ocak cıktı ıns benım ki 20 ocak gibi doğar dıye hesaplıyorumm..kızlar sevınclı bir okadarda zor bir süreçç
temmuz 5 gibi 2 li test için gel dedı bana dr folık içme gereksız dedı baskalarıda iç dedı gunde 2 tane alıyorum o mıdemı kötu yapıyor onun dısında ıyıyımmm burada n herseyı paylaşalım ben kılolu olarak hamiş kaldım fazla almasam ıyı olur 167 cm boy 70 kgyımm oda ayrı dert neyse hayırlısı kızlarr

merhabalar bende 5+4 günlük hamileyim benim ikinci bebeğim oğlum 3,5 yaşında bu sefer daha rahatım sadece folic asit alıyorum 3 ay önce başlamıştım 3 ay daha devam edicem hepimize sağlıklı hamilelikler

merhabalar ben daha yeni üye oldum.çok beğendim.bende 6 haftalık hamileyim.folik asit kullanıorum ama yeni başladım.önceden kullanılcağını bilmiodum bi sorun çıkarmı acaba

bende folıke yenı başladım arkadasım bir sorun cıkmaz hatta dr bana kullanmasanda olur dedı sankı annen onumu kullandı dedı:)) tabıkı faydası vardır ama kullanmak hersey olmadıgı gibi kullanmamak yada gec baslamakda hiçbişey değildir.ben elımden geldıgınce doğal beslenmeye calışcam o sonalrda dolu ilaç varmıs ıns onu kullanmaya gerek kalmaz kanımız demırımız falan ıyı cıkar.
birde bişey soracagım dr bana temmuzda 2 li agustosta 3 lü test yapmak gerek dedı ikisini yapmana gerek yok birini yapsan yeter bana göre 2 liyi yap o daha hassas dedı.kafam karıstı bir tanesı yeterlımı egerkı bir anormallık olursa dedı 3 lüyü istiyoruz dedı..kızlar böylemı hepsınımı yaptrsam size ne dedı dr.
birde çatlaklar için jel ve bebiş yagı kullanmak gerekmıs buna ne zaman başlasammm öptüm sizi

günaydın kızlar bebişimle biz de varız aranızda
ocak annesi olacam inş hayırlısıyla bebişim 6 haftalık biraz kilolu bir
başlangıç oldu bizimkisi 73 kiloyla hamile kaldım ama bakalım:)))

melankoli699 bende kilolu hamile kalanlardanım doktorum ilk beş ay kilo almazsan toplam 8 kilo ile bitirirsen bir sorun çıkmaz dedi ben ilkinde 17 kilo almıştım bir dahada veremedim:KK43: ilk aylar dikkatli olmak önemli...
benbilirim herkes planlı hamilelik yaşamadığından folic asit genelde hamile kaldıktan sonra başlanıyor bence geç kalmış sayılmazsın, folic asit bulgur ve türevlerinde yüksek oranda aklında olsun...2 li ve 3 lü testi ilk hamileliğimde yaptırmıştım sorun görürlerse amniyosentez yapılıyor 2li test 11- 14. hafta arası 3 lü testi 24. hafta gibi yapılıyor.

melankoli699 bende kilolu hamile kalanlardanım doktorum ilk beş ay kilo almazsan toplam 8 kilo ile bitirirsen bir sorun çıkmaz dedi ben ilkinde 17 kilo almıştım bir dahada veremedim:KK43: ilk aylar dikkatli olmak önemli...
benbilirim herkes planlı hamilelik yaşamadığından folic asit genelde hamile kaldıktan sonra başlanıyor bence geç kalmış sayılmazsın, folic asit bulgur ve türevlerinde yüksek oranda aklında olsun...2 li ve 3 lü testi ilk hamileliğimde yaptırmıştım sorun görürlerse amniyosentez yapılıyor 2li test 11- 14. hafta arası 3 lü testi 24. hafta gibi yapılıyor.
cnm saol senınle aynı fikirdeyım .önemlı olan saglıklı beslenme .ya benım dr kılo yada catlak gibi bakım husularında hiç yorum yapmıyor hiçbişey demıyor siz yazın kızlar bana msla bende okudum ilk 3ayda 1 kg almak normalmıs.dıkkat edıp haretketlı olmaya calışıyorum kısmet artık gerısı.cnm dr dedıkı bana 2 lide sorun olmassa 3 lü test yapmaya gerek yok dedı doğrumu tek 2 liyimi yaptrsam

günaydın kızlar bebişimle biz de varız aranızda
ocak annesi olacam inş hayırlısıyla bebişim 6 haftalık biraz kilolu bir
başlangıç oldu bizimkisi 73 kiloyla hamile kaldım ama bakalım:)))
cnmm hoşgeldın sorma ya bende kılolu kaldım ama dıkkat edecegım keşke 8 kg alsamm süper ozaten bır kısmı doğumla gider kılo sayılmaz.normalde böle kılolu değilim bu sene sıkıntılı bir yıldı ders calıştım sınavlara calıştım.işe başladım cok şükür 1ay oldu bebişde geldı :ecrin_bebek: koşu bandım var oraya yurucem hafıf tempoyla kımılerı ıyı dıyor kımıler sakıncalı ilk 3ay dıyor.

a.s.:nazar:

evet cnm.eger ikili testte sorun çıkarsa üçlü teste gerek varmış.İnşallah bi sorun çıkmaz.beni aydınlattığın içinde teşekkür ederim.

ilk 3 ay koşu bandı riskli olabilir açık havada yürümek sanki daha iyi...

3 lü test ilk hamileliğimde 2 li testte sorun çıkmadan yapılmıştı bunda nasıl olur bilmiyorum henüz doktorumla konuşmadık.

kızlar kilolu ocak anneleri topiği gibi olduk tatlı ve hamurişi yemessek ilk 4-5 ay kilo almayız zaten bende hafif hafif bulantılarda başladı neler yediğimizi paylaşalım birbirimizi destekliyelim.

:))) evet öle oldu valla ben elımden geldıgınce tatlı hamurişi yemıyorum pılav bıle yemıyorum bugun yaptım işte mecburen oda lazım arada. bende bulantı baslar gibi oldu inş.ilerlemez hsonu berbattım bişeycık yıyemedımmmm

canım merhaba seninle aynı gidiyoruz bende 7+4 günlüğüm..benim doğum tarihime 3 ocak dedi doktor..nasıl gidiyor bulantın falan varmı ? bende şu ana kadar bulantı falan olmadı gayet iyiyim sadece iştah kesikliği var daha hiç kilo almadım.. birbirimizi takip edelim :) allah yardımcımız olsun ...
evet aynı gidiyoruz:) sana doktor 3 ocaktamı dedi bana herşey yolunda giderse 29 aralık falan dedi,bilmiyorum artık tam tarihi zamanı gelince öğrenicez:) benim bulantılarım yok,ilk hamileliğim multi vitamin kullanıyorum,b vitamini eksiği vardı,sanırım içinde son zamanların modası olana folik asit de bulunuyor, günde 3 litre sıvı tüketmemi söyledi doktor,iştah azlığı bendede var ama benim kilo fazlamda var biraaz o yüzden yemeği abartmamaya çalışıyorum ilk 3 ay kilo bile almayabilirsin o yüzden dert etme,seninde dediğin gibi birbirimizi takip edelim,

selam ocak anneleri bende foruma yeni katılanlardanım nasipse ikinci kez yine ocak ayında anne olıcam rabbim nasip ederse. 5 yaşında seneye anasınıfına gidicek ocak29 doğumlu dünya tatlısı bir oğlum var yakında siteye resmini koyıcam ben beceremedimde eşime yaptırıcam haftasonu:KK70: Benim en büyük derdim çok aşırı bulantı ve kusmam olması inşallah oğlumdaki gibi 3 ay sora biter benim size asıl sormak istediğim ben şu anda ne kadarlık hamileyim en son adet olma günüm 6 nisan bugün doktordan randevu alıp gitmeyi düşünüyorum kalp etışlarını duyabilirmiyim acele cevap lütfen

valla kızlar bizim bebiş şimdiden başladı beni rahatsız etmeye çok bulantımız var
özelliklede 2 gündür ne yesem midem bualnıyor kraker ve limonlu açık çayla kesmeye
çalışıyoruz bakalım sabah başlıyo akşama kadar sürüyor çalışınca çok zor oluıyo valla
inş hemen geçer:)))

selam ocak anneleri bende foruma yeni katılanlardanım nasipse ikinci kez yine ocak ayında anne olıcam rabbim nasip ederse. 5 yaşında seneye anasınıfına gidicek ocak29 doğumlu dünya tatlısı bir oğlum var yakında siteye resmini koyıcam ben beceremedimde eşime yaptırıcam haftasonu:KK70: Benim en büyük derdim çok aşırı bulantı ve kusmam olması inşallah oğlumdaki gibi 3 ay sora biter benim size asıl sormak istediğim ben şu anda ne kadarlık hamileyim en son adet olma günüm 6 nisan bugün doktordan randevu alıp gitmeyi düşünüyorum kalp etışlarını duyabilirmiyim acele cevap lütfen

cnm benim de son adet tarihim 5 nisandı yani aramızda bir gün var ona göre hesapla
ben ptesi gittim dra kalp atışlareı için 10 gün sonra dedi bizimkisi kese şeklindeydi en son
bakalım işteee:))):CüvCüv:

benim kilo fazlam pek yok ama yinede çok dikkat ediyorum yediklerime 61 kiloyum boyum 1.70..zaten şu aralar iştahım kesik inş çok açılmaz ama normaldede yediklerime dikkat ederim ..bide kızlar sizdede varmı bilmem ama ben tatlıyı çok severdim şimdi aklıma tatlı yemek gelmiyo hayret ediyorum..daha çok tuzlu ya döndüm..bi yandan seviniyorum çok kilo almadan bitiririm diye ama şaşırıyorum..sizdede böyle değişiklikler oldumu?birde hiç bulantım olmadı inş hep böyle devam eder..

X