Nst sonucu

duham23

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
24 Mayıs 2024
13
1
23
Merhaba ben şu an 36.4 haftalık gebeyim geçen hafta doktora gittiğimde nst ye bağlandım ve hemşire nst bin düz çıktığını söyledi iki defa yaptı. Ondan sonra doktorun yanına gittim oda tatlı yemek ye tekrar gel bakalım dedi.yememe rağmen yine aynı çıktı doktorum bebek uyuyor olabilir ama yinede tedirginsin yatış verelim dedi.ve yatisimi da güven vermeyen nst olarak yazdırdı.ondan sonra damar yolum açıldı serum idrar kan tahlili yapıldı.sabaha kadar belirli aralıklarla nst ye girdim. Sabah doktorum geldiğinde kendini iyi hissediyormusun.evet dedim Nst nde güzel çıkmış ama en ufak bir suyun ağrın olduğunda mutlaka gel dedi.fakat kan sonuçlarına falan bakmadı başka bir doktora attığımızda bana kanında pıhtılaşma var dedi. Bu konu hakkında anlayanlar yorum yapabilirmi. Ve sürekli elim ayağım birbirine giriyor anı tansiyonum düşüyor gibi oluyorum soğuk terliyorum sürekli

Eklentiler

• Screenshot_2024-05-24-04-32-24-487_com.android.chrome.jpg
    47,6 KB · Görüntüleme: 84
Sorı üstte çıksın dıye yorım yapıyorım bır bılgım yok ınsallah saglıcakla kucagınıza alırsınız

İlk çeken kişi nst düzgün baglayamamis yada bebeğin doğru konumunu bulamadan başlatmış olabilir. Onun dışında bebek uyurken düz çıkabilir ama doktor ultrason da teyit etmek için bakmadı mi?? Tatlı yemenin dışında bebeği uyandırmaya hareket ettirmeye çalışmadı mi? Pıhtılaşma varsa sizde şuana kadar belli ederdi diye düşünüyorum. Tansiyon düşüklüğü gebelikte normal yüksek tansiyon sorun teşkil eder. Düşüp bayilmadiginz sürece tansiyonu çok düşmemesi için dikkat edin. Tuzlu bi şeyler atistirin elinizin altında ulaşılabilir gıdalar olsun. Birde gebelik haftanız gayet makul durumda. Cok korku stres yapmayın. Eve ciktiysaniz istirahat edin. Bebeğin hareketlerini gozlemleyin

Tahlil sonuçları normal mi mesela diyorsunuz ya düzgün bağlayamamis iki üç defa tekrar etti hepside ayniydi

Tahlil sonuçları normal mi mesela diyorsunuz ya düzgün bağlayamamis iki üç defa tekrar etti hepside ayniydi
Üç defa da aynıydı ondan sonra yatış verdiler güven vermeyen nst diye bir de tahlile internette de bakınca farklı bir doktorada gösterince kanda pıhtılaşma gözüküyor

Tahlilleri çok sağlıklı okuyamayabilirim. Genel olarak sorun görünmüyor gibi ama hekim değilim tabii. Yaşadığınız şehirde perinatolog varsa birde öyle bi hekime görünün. Ama gene diyorum gebelik haftanız iyi yani doğum olsa da korku yaşayacağınız bi durum olmaz. Yeniden farklı bi doktora görünün en kısa zamanda. En azından içiniz rahat etsin.

Üç defa da aynıydı ondan sonra yatış verdiler güven vermeyen nst diye bir de tahlile internette de bakınca farklı bir doktorada gösterince kanda pıhtılaşma gözüküyor
Pıhtılaşma var dedi ve eve mi çıkardı sizi ? Ilac igne bi sey verdi mi ? Ultrason da bebeği izledi mi ?

Perinatologu olan duzgun bir hastaneye gidin tekrardan. Allah korusun kotu bisey olmasin. Kalp atisi yavaslamis bebek, pihtilasma, kendini iyi hissediyorsan git diyen doktor. Cildirmamak elde degil.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…