normal ve sezaryan doğumdan sonra vucüt farklılıkları

gxuxlxuxm12

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
29 Ocak 2008
281
1
merhaba arkadaşlar,
henüz hamile değilim ama nasipse inşaallah olur, fakat ben şimdiden meraklıyım bir çok kunuda en çok merak ettiğimde normal doğumda vajinaya kesik atıyorlar bildiğim kadarı ile bu daha sonra düzeliyormu? yani şu anki durumuna dönüyormu yoksa ne gibi farklılık oluyor. çünkü böyle bir durumda kişi kendine olan güvenini zedelenir diye düşünüyorum doğrumu? sezaryanda ne oluyor artıları eksileri neler? biraz özel olmuş olabilir fakat kusura bakmayın merak ediyorum.

normal doğumu bilmiyorum,ben sezeryan oldum o dikiş yerini hiç unutmazsın hep hatırlatır kendini sana,sızlar,kaşınırkafamçokkarıştı hissiz olur iyileşmende normal doğuma göre daha yavaş.hele bi hamile kalında daha ayrıntılı anlatırım

ben de normal doğum yaptım. doğumdan sonra hafif karın dışında hiçbişey kalmadı. o da şu anda yok zaten. 15 ay oldu doğum yapalı. günde 2 kez mekiki çekmek işe yaradı yavaş yavaş. bi de bayağı da bi kilo verdim ama bu arada

benim asıl sormak istediğim vajinal bölgede ki değişilik normal doğumdan sonra bi değişiklik oluyormu?genişleme vs gibi

yok canım. dikiş atılıyo zaten. onun için bi süre ilaç falan kullanıyosun. jel, süspansiyon falan. dikişler de toparlıyo kısa sürede dikkat edersen. sonrasında bi değişiklik yok yani. görünüm olarak:)

senin vajinanın yapısına ve elastikiyetine bağlıdır canım bu, yani noral doğumdan sonra daha esnek olabilir, daha sarkık olabilir, genişleyebilir, dediğim gibi senin fiziki yapına bağlı, kişiden kişiye değişir

selam canım ben ıkı cocuk annesıyım.ılk kızım normal dogum ve ıkıncı kızım sezeryan.tam senın soruna cevap bende ıkısınıde denedıkkkkk.mecbur kaldım kızımda sezeryana.kuresel ısınmadan dolayı.saka bır yana temmuzda dogdu ve hava sıvaklıgından suyum azaldıgı ıcın tehlıkeye atamazdık bebegı sezeryan olmak zorunda kaldım.kesınlıkle normal dogum.o anlık acın olup bıtıyor.dıgerınde amelıyat kac kat kesık.cok dıkkat etmelısın.kalıcı bır gobek ıstemıyorsan kısa zmanda ıyılesmek ıstıyorsan en guzelı normal olanı.tum meraklılara ıkısınıde denemıs bırı olakak soyluyorum.egılıp kalkmak dıkkat etmek cok uzun suruyor sezeryanda ama normalde aynı gun kalkıyorsun ayaga.daha ayrıntılı ne dıyebılırım bılmıyorumö.karar sızlerın

bende normal dogum yapmıs bırı olaraktan kesınlıkle normal dogum dıyorum vajınam dıkıslı ama sımdı hıçbır degısıklık yok tıpkı eskısı gıbı sadece gobegım kaldı nasıl erıtecegım bılmıyorum cok sınırlerımı bozuyo:çok üzgünüm:senağlama

arkadsım normal yaptı.dikişleri açıldı ve genişleme olmuş.ben sezaryan oldum.hiç agrı sızı yok.7ay oldu daha bişe hissetmedim .çok şükür.normale göre geç düzeliyosun.yani3gün sona ayaga kalkıyosun.ben szeryandan memenunum.sancı agrı hişetmeden dogum yaptım.bebegim dogum pozsyonun almmaştı.mecbur oldum.ama çooook memenunum.a.s:dance:

X