Normal Doğumla Doğuran Anneler

V

veronica

Ziyaretçi
  • Konu Sahibi veronica
Doğumunu normal yapan arkadaşlar neler yaşadıklarını burada anlatabilirlermi çatı muayenesinden dahamı can yakan bişey, sancıdan ziyade doğum acısı dahamı fazla çok merak ediyorum, yaşadıklarını yazabilirlermi. Birde bebişleri normal doğumda kaç kiloydu ve 3.5 üzerinde fazla yırtılmalar oldumu yada olurmu cevap bekliyorum. Ben normal doğum istiyorum ama buna katlanabilecekmiyim onuda bilmiyorum yardım:)[

• Konu Sahibi veronica
canım herkes ne yaşarsa yaşasın senin farklı olacak, normal doğum yapmış bir anne olarak sancılarımı tarif etmem gerekirse regl sancılarının yoğun hali diyebilirim, her ne acı çekersen çek uzun süreli olamayacak ve sonuçta kucağında bebişin olacak, çatı muayanesi yaptırabildiysen normal doğum şansın daha yüksek gibi görünüyor, çünkü iş rahmin açılana kadar o sancıları çekmekte, gerisi senin alttan muayane yapıp yaptırmamadaki korkuna kalıyor, korkuna yenmişsen bebişde doktorun müdahalesiyle ve senin ıkınma yardımınla çıkıyor, bebişin dört kilonun üstünde olmadığı sürece normal doğum yapabilirsin, doktorun yaptığı kesinin büyüklüğüde yine senin doktoruna olana yardımına kalıyor, iyi ıkınırsan bebişin kolay çıkar ve yırtılma fazla olmaz, bence zamanın varken ıkınma denemeleri yapmalısın, kolay doğumlar, sonrasında hikayeni bekliyoruz...

• Konu Sahibi veronica
ya bende normal dogum istiyorum ama cok korkuyorum

• Konu Sahibi veronica
VALLA 2 TANE DOGURDUMkolay desek yalan olur ki 2 daha zor bence engüzel dogum epedural yapmadım ama tavsiye ederim hem normal istiyon hemde acı cekmiyon catı muyayenesi de o kadar zor degil ki normal dogumun yanında katlanabilirsiniiz

• Konu Sahibi veronica
kizlar valla 2 normal dogum yaptim biri 4kilo180gr di digeri 4kilo230gr ilkini igneli yaptim ama ikincisini sanci cekerek ilk basta basaramayacagim diye dusundum daha sonra alistim ikinmayi iyi yapabilirsen birde kolay nefes alip verebilirsen cokta zor degil bir anlik zaten

• Konu Sahibi veronica
bende normal doğum yapıcam bebeğin gelmesinde herhangi bir şey yoksa..
çatı muayenesi ne zaman yapılıyorkii..benim eltim 2 normal doğum yaptı ikisinde de çatı muayenesi yaptırmadı daha doğrusu doktoru yapmadı sanırım..ama çatır çatır da doğurdu.

• Konu Sahibi veronica
ALLAH hepinizin yardımcısı olsun.Bende 2 tane normal dogum yaptım arkadaşlar kolay dersem yalan olur.güzel yanı dogumdan hemen kısa bir süre içinde normal hayatına dönebiliyorsun.doguma gelince siz sormayın ben söylemeyeyim:)yok yok sizi korkutmayayım bence hiç düşünmeden normal dogum yapın.size küçük bir ayrıntı söyleyeyim dogumdan degil dogum öncesi çekilen son sancılardan korkun insan kendisi çıkmak istiyor o sancılardan sonra dogum masasına:)ALLAH YARDIMCISI OLUYOR İNSANIN..tabiki dr normal dogumu onaylarsa büyüklerimizin dedigi gibi selle yagmur çabuk geçiyor.(arada çakan şimşekleri saymazsak)

• Konu Sahibi veronica
valla ben normal dogum yaptım memnunum ama çok zor geçti çünkü hastanede sancı çekip saat başı birileri tarafından ellenmek açıkçası piskolojimi bozdu ama siz korkmayın sadece evde bekleyin sancılarınız şiddetlenene kadar bu agrı nasıl biliyomusunuz 5 dkk ya faln düşüyo bian geliyo yogun bi bel agrısı gteçtiğinde oh dedirtiyo ama tekrar başlıyyo ne olur erken gitmeyin çatılarınız mutlaka açılır 3,750 dogurdum kızımı

X