Normal Doğum Yapmayi Düşünenler,baba Adayi Ile Girmeyi Düşünen Var Mi?

shpirt

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
18 Şubat 2008
336
0
Kızlar merhaba,
sizlere sormak istediğim bir şey var:
1. Normal Doğum yapmayı düşünenler var mı?
2. Doğumhaneye baba da girsin istiyor musunuz?
3.Hastaneler bu isteği anlayış ile karşılıyorlar mı?

Ben kısmetse normal doğum yapmak isterim, ve de eşimin yanımda olup elimi tutmasını isterim. ammmaaaa...
Medipol'e sordum, sezeryan olursa eş girebilir dediler, ama normal doğuma yasak.
Bana Medipol'ü çok övmüşlerdi, ve şimdiye dek hep o hastanede doğurmayı düşünüyordum, ama şimdi endişelendim, çünkü kendimi eşimle birlikte hayal etmiştim...

benim bildiğim kadarıylada asıl sezeryanda izin vermiyolar. çünki sezaryanda bir ameliyat ve nasılki normal ameliyatlarda dışardan kimse ameliyata izlemek için olsa bile giremez sezeryanda öyle bildiğm kadarıyla...

Ben sezeryan düşünüyorum eşimin girmesini isterdim ama malesefki dayanıcağını zannetmiyorum.
Düşer bayılır oralarda. ben kan aldırırken bile bakamıyo, ameliyat olurken hiç duramaz yanımda.:1hug:

aslında oyle diyorlar, eşler dayanamaz diye, ama ben kendim de korkmaya başladım...
acaba ben onun desteği olmadan dayanabilir miyim diye?
kendimi galiba çok hazırlamışım, ve de doktoruma sormayı ancak bügün akıl ettim diye kendime kızıyorum:KK43:
ama o kadar emindim ki olabileceğine, formalite olsun diye sordum aslında...

Benim eşimde hayatta girmez. Zaten bende istemem.
Adam kan alınırken odadan kaçıyor, doğururken görürse herhalde şehri terkeder en iyisimi hiç gelmesin, bir de onunla uğraşamam

ben normal düşünüyorum ama eşimin girmesini istemem açıkcası.zaten kendiside istemiyor "dayanamam" diyor.

burda cok dogal eslerin doguma girmesi.. örnegin babam bile ,biz üc kardesiz ,ücümüzdede girmis,kordonumuzu o kesmis.. benim esimde mutlaka girmek istiyor..burdaki doktorlar esin girmesini tavsiye ediolar..

askito sen de normal doğum mu düşünüyorsun?
işte ben de istanbulda sorun olmaz diyordum, acaba kabul eden hastane var mı?

aaaa girmezse olmaz oglumda da girdi allahin izniyle kizim da da gircek bazi yerlerde sezaryen olurken bile aliolar ama burda sanirim almazlar
insallah normal olur da gelir benimle amanin olmaz onsuz :)

bende cok ıstıyorum esımın doguma gırmesını dayanamaz ama ısterım yıne yanımda olsun bakalım nasıp olursa o gunler

bende normal düşünüyorum bir aksilik olmazsa (inşallah)
ama eşimin girmesini istemem hoş bir durum olacağını zannetmiyorum

bende istemem normal dogum olursa girmesini
beni o sekilde gorurse aklında hep oyle kalmak istemem dogrusu
ama sezeryanda alıyorlar benim kuzenim amerikan hastanesinde yaptı sezeryanla aldılar
bende sezeryan olacagim buyuk ihtimalle ve esi girecek cunku bebegimizin ilk anlarını kameraya cekecek :)))

bende normal düşünüyorum son ana kadar bir aksilik cıkmazsa ama ben eşimi istemem acıkcası yanımda sezeryan olursa olabilir ama normal dogumda istemiyorum o sancıyı o ıkınma anını daha cabuk atlatmak icin gözüm bile görmez onu olmasın bence bu benim kendi kararım doktorumada sormadım eşler girebilirmi diye ama büyük ihtimalle hayır diycektir.

Hemşirelerden birine kamerayı verdinizmi onlarda çekiyorlar zatena.s.

bir kere yaptik o hatayı
bin kerede gostemistikk nasil cekilecegini
hayatimda bir daha yapamayacagim bir seyin anını cekemediler sagolsun
oyusden esimden baskasına guvenemeeeeem beeeeeeeeeeeentatlicadiarzu

ben de şimdilik normal düşünüyorum...babamız bizimle birlikte olmayacak...hatta o hastaneye beni bırakaıp dışarı çıkacakmış ben dayanamam diyo...bende anlayışla karşılıyorum...bende girmesini istemem doğuma ....birimiz acı çekiyoruz diğerimizde çekmesin..

esimin girmesini istemiorum o halde görürse tiksinirler diyenler.. esiniz zaten bas ucunuzda duruyor yani siz nasil göremiosaniz cocuk cikarken o da görmüyor..sadece kordonu kesmek icin assagi tarafa gidio,ki bence bunda tiksinc bir durum yok.. hem bence eslerimiz onlara bir evlat verirken ne kadar aci cektigimizi görürse daha cok degerimiz artar onlarin gözünde..tabi herkes kendisi bilir..düsüncelerimi belirtmek istedim

burda cok dogal eslerin doguma girmesi.. örnegin babam bile ,biz üc kardesiz ,ücümüzdede girmis,kordonumuzu o kesmis.. benim esimde mutlaka girmek istiyor..burdaki doktorlar esin girmesini tavsiye ediolar..

askito bu bebek resmi kiminn tandık falanmı yoksa çok şeker maşallahh

Benim de bildiğim kadarıyla Türkiye de eşlerin doğuma girmesine izin verilmiyor..
İster normal ,isterse sezaryan doğum olsun..
Hatta eşiniz cerrah bile olsa doğuma girmesine izin yok:sm_confused:

Böyle bir kural yok... Hastaneden hastaneye değişiyor. Benim doğum yapacağım hastanede izin veriliyor. Ben eşime girip elimi tutarsın diyorum ama o dayanamam diyor. Muhtemelen giremez. Zaten belden itibaren bez olduğu için bişey görmüyor. Özellikle kalkıp bakması lazım ki görsün. E öyle bişeye de cesaret edemezler sanırım... Ama eşim olmazsa kuzenimi alabilirim yanıma... O alışık ve kameraya da alabilir. Tabi doğumdan sonrasını :)))

Son düzenleme:
X