Normal doğum yapan anneler, birlikte eski formumuza dönüp güzelleşelim

acaba pilates videoları indirip pilates yapmak faydalı olurmu hamilelikten sonra kiloları vermek adına.. bunu bi düşünmek lazım.. hamile deilim ama kilo almaya çok müsait bi yapım olması beni endişelendiriyo açıkçası.

Emzirerek nasıl kilo veriyorsunuz yahu, imreniyorum size.
8 aylık bebeğim var ilk 6 ay sadece anne sütü verdik 7. ayda ek gıdaya başladım oda arada yine öğünlerinin çoğunu emerek geçiriyor.
Bu hafta işe başladım 4 gündür biraz seyrekleşti emmesi. Ama bu zamana kadar pekte bir kilo vermiş sayılmam.
Hamileliğimde 13,5 kilo almıştı, doğum sonrası bunun sadece 9 kilosu gitti. 4,5 kilo yapıştı kaldım üstüme.
Ben daha fazla vermek istiyorum aslında. 58 kiloda hamile kalmıştım 71,5 la doğuma girdim .
Şu an 62,5 kilodayım ve 55 olmak istiyorum.
İstiyorum ama sadece lafta kalıyor. Siz nasıl dayanıyorsunuz? Emzirdikçe içim kıyılıyor sürekli yemek istiyorum,
biraz aç kalınca elim kolum boşalıyor , gözüm kararmaya başlıyor ve devamında baş ağrısı.
Nefsimi köreltemiyorum. Hele ki akşam yemeklerinde kesinlikle tahammül edemiyorum.
Ekmek neredeyse hiç yemiyorum ama yemek, makarna, pilav bunları tam porsiyon yiyorum.
Biri beni durdursun.

bu başlıktaki tüm anneler zayıflayamadıgından şikayetcı ama çözum bulan yok gıbı.
ben de aynı seylerden sıkayet edıcem ne zaman rejım yapmak ıstesem karnım daha cok acıkıyor asla basaramıyorum emzırme dönemınde

Doğum yapalı iki hafta oldu doğumdan çıkınca göbeğimi görünce şok olmuştum ağlayacaktım ben doğumdan sonra hamilelik öncesi halime döneceğim zannediyordum bu Yüzden moralim baya bozulmuştu ama doğumdan 1hafta sonra göbeğim azaldı şimdi kilom iyi ama göbeğim var biraz sarmıyorumda yememe dikkat ediyorum inşaallah gider 5 kilo kadar fazlam var

2013 Şubatta doğum yaptım. Gebelik öncesi 55 kiloydum. Gebeliğimi 74 kiloyla bitirdim. Doğumdan sonra hemen 69 kiloya indim. Normal doğum yaptım. Ama hala 7 aylık hamile gibi görünüyordum. Yaklaşık 1 ay gece gündüz korse taktım, olmadı kuşak sardım (kuşak dediğim şal mal ne bulduysam doladım). Doğumdan 4-5 ay sonra 60 kiloya indim. Birkaç ay sabit kaldım. İşe başladıktan sonra birkaç ay içinde eski kiloma döndüm. İlk bir buçuk yıl, kilo vermiş olsam da karnımda ve göğsümde sarkmalar vardı. Şimdi o da yok. Tamamen eski halime döndüm. Karın ve göğüs için hareketler var, onları yapmak lazım. Bu arada emziren anneler, kesinlikle sütyeninizi çıkarmayın. O ağırlıkla sarkma yapar.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…