Doğuma Hazırlık Normal doğum yapacakların dikkatine

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
çok geçmiş olsun. benim verdiğim hamile kursunda normal doğum esnasında size yararlı olacak nefes tekniklerini gösteriyoruz. nefes tekniklerini tekraralayarak ve eşinizie de bunları öğreterek, doğum esnasında kullanıyor,anneler. böylelikle bu tip zararlar görmeden daha konforlu bir doğum yaşıyorlar.
http://bebeğimgeliyor.blogspot.com

ay canim benim,neler cekmisindir kimbilir,,,:teselli:
Allahim daha daha iyi olmani nasip etsin iyisallah,yavrunla esinle,sevdiklerinle uzuuuun mutlu omur dilerim canim benim:Saruboceq::Saruboceq:

yüreğim acıdı kalbim titredii resmen cnm çok geçmiş olsun balım offffff..
herşeyi bu kadnlar mı çekmeli ya offffff
kendine çok iiyi bakmalısın sakın enfeksiyon kaptırma cnm..

ayyy canım cok gecmişş olsun canım ya
iyiki söyledin bende inşallah normal dogum yapacagım söylediklerin iyi ders oldu

sanada cok gecmiş olsun canım Allah şifalar versin

bendede aynı şey oldu kızım iri bebekti kafa çıkmayınca ebe kesti ama makata doğru.bendede-12-13 dikiş vardı sezaryen olsam bundan daha iyiydi popo üstüne oturamadım yan yan emzirmek işkenceydi çünkü uzun süre oturduğun için,tuvalet ayrı dert klozet yoktu o oturduğum evde afedersiniz ama hayvanlar gibi ayakta yapabiliyordum,2.doğumumda böyle şey yaşamadım ama ilk doğumun ve loğusalığın hoş bir anısı yok yani

Normal doğumdan işte bu yüzden tırsıyorum

kesik atmadan dikişsiz doğuran yokmuyaa herkezde bir kesik dikş var burdaki komşumunda çok sayıda dikişi olmuş doktoru sayısını söylememiş biile 10 küsürmüş allahım hayırsıyla bir avazda doğurmayı nasip etsin hwepimize bende 22 haftalık hamileyim

Benim ilk doğumumda da kesik atılmıştı. Ağrı eşiğim oldukça düşük olduğu için diye düşünüyorum, kesik atılırken hissetmiştim. Jilet kesmesi gibi bir acı. Tek ıkınmada da işi bitirmişti, doktorlar. Ben ıkınmayı bıraktığımda dahi ıkın ıkın diye söylemişlerdi. Kesiğim o kadar büyüktü ki, dikiş atan ve o gecenin nemrut kadın doğumcusu bile " ne yapmışlar ya, parçalamışlar" demişti. Ben ise bir an önce oradan kurtulmak için ne dikiş sayısını sormuş, ne de konuşmuştum:KK43: Eve geldikte sonrada dikiş yerleri iltihaplanmış ve bana epeyce çektirmişti. Doktoruma göre ise normaldi. Neyseki hepsi geçmişde kaldı. Bir dönem üşüttüğümde dikiş yerinde şişme ve acı oluyordu ama şu an bir şey yok.

Bununla uğraşan herkese geçmiş olsun.

geçmıs olsun..ama dogum esnasında zaten ıkınılıyorkı...ıkıncankı dogum olsun...yanlıs zamanda kesmıs galıba...yada fazla kestı suçu sıze attı...bende normal dogum yaptım...dogum da bebek bası çıktıktan sonra hemen çıkıyor..ama bazen kalınca bebek yarı yolda...bebegı kurtarmak ıçın kesmek zorunda kalabılıyorlar...hersey bebeklerın saglıgı ıçın...

geçmıs olsun...

Merhaba arkadaşlar ben 32 hafta önce normal doğumla bebek sahibi oldum.Doğum esnasında yapılan bi hata yüzünden hala iyileşemedim.Doğum sırasında bebeğin başı çıktıktan sonra ıkındığım için doğum kesiği makatıma kadar yırtıldı.17 tane dikişim vardı.doktor beni suçladı ıkındın diye. sonra 5 gün sonra dikişler attı iltihaplanma oluşmuş.Doğum yaptıran doktora ulaşamadım.Başka i doktor tedavi etti 20 gün hastanede yattım.dikişleri açıp ışık tedavisiyle et kaynatıp kabuk bağlattılar.3 gündür oturabiliyorum.tedavi eden doktor doğum yaptıran doktoru suçluyor yırtılmaya meyiili kesik atmış.yani aşağıya doğru bacağıma doğru atsaymış yırtılma olmazmış.ben dikkat etmedim çekiyorum.siz dikkat edin doktorunuzla konuşun ıkınmayın demiyorum ben ıkındığımı hatırlamıyorum tek hatırladığım ağrının girdiği. Aklınızda bulunsun diye yazıyorum. hepinize sağlıklı doğumlar dilerim.gamyoncuiremsu

canim cok uzuldum basina gelenlere cok aci cekmissindir eminim en kisa zamanda iylesmeni temenni ediyorum...

çok çok geçmiş olsun bence doktora dava açmalısın ki başka kimsenin canı yanmasın bu şekilde

geçmiş olsun..inallah tez zamanda iyileşirsin.ben de normal düşünüyordum.tırstım yazılanları okuyunca.hayırlısı neyse o olsun..

çok geçmiş olsun arkadaşım benimde dogum kesigim oldukça fazlaydı tam 28 dikiş atıldı oda yetmedi ertesi gün eşinden parça kalmıştı .ebelerin gazabına ugradım rsmen şimdi 32 haftalık hamileyim ve günler yaklaştıkça bunu nasıl dogurucam diye kara kara düşünüyorummmmm.allah herkese kolay dogumlar nasip etsin bu vicdansız ebelerden drlerden korusun

çok geçmiş olsun cnm ya bizi bilgilendirdiğin için teşekkürler hangi hastanede doğum yaptın acaba?

X