Normal değil biliyorum ama

_hande_

soNsuza deK sen!n!M .....
Kayıtlı Üye
15 Kasım 2007
108
1
YAAaaA Kızlar kayınvalidem çokk ii bi insan çok saf çok temiz kalpli allaha şükür sorunumuzda yok ama benm kendi içimde bi sıkıntım var ve beni çokk fazla rahatsız eden bi sorun ................Ben eşimi kayınvalidemden kıskanıyorum onu o kadar çok seviyorum ki kayınvalidemle bile paylaşamıyorum nasıl bi histir bu evet KISKANIYORUM bu beni huzursuz edio mesela şimdi eşimi aradım aynı semtte çalışıoruz biz eşim ben kayınvalidemde iş yerlerimiz birbirimize yakın annesinin iş yerinde olduğunu yemek yediklerini söledi ve ben içten içe rahatsız oldum kıskandım yani offffffffff bu nedir kızlaryaaa sizdede olan varmı napıcam ben bu saçma sapan bi hisle:nazar::nazar::nazar:

Hayir hicbirzaman bende böyle bir sey olmadi!!:nazar:

Esimi kiskanirim ama annesinden degil, ayrica böyle iyi yürekli bir anne ise!!a.s

Sana tavsiyemde biran evvel kendini bu hisslerden kurtarman, iyi güzel giden aile iliskilerini gölgelendirme...:kahve:

canım ya..
bak çok şükür hiçbir problemın yokmuş...
neden kendını strese sokuyorsun anlamadım..
o annesı bak sanada guzel davranıyormuş...
kıskanma ...helekı annesınden...
zamanla düzelirsin umarım.

canım oturup şükretmen yerine neler düşünüyorsun
ne güzel iyi bi insan olduğunu söylüyorsun
yersiz kıskanclığı bırak tabiki annesinin yanında yiyebilir
ya başka kadının yanında olsa :jeyyar: :jeyyar:

hemde çok ii yürekli bi anne =(((((((((( değiştircm kendimi ,,,,,bazen kendi kendimede düşünüorum onu dünyaya getiren bi insandan nasıl kıskanıorum die,o olmasa eşim nasıl benm olabilirdiki,stresimi zamanla aşıcağıma inanıyorum çünkü daha 2,5 aylık evliyim=)

canım oturup şükretmen yerine neler düşünüyorsun
ne güzel iyi bi insan olduğunu söylüyorsun
yersiz kıskanclığı bırak tabiki annesinin yanında yiyebilir
ya başka kadının yanında olsa :jeyyar: :jeyyar:

:eek:klava::eek:klava:BAŞKA KADIN MI DEDİN:eek:klava:

O BENDEN BAŞKASINA BAKMAZ Kİ :asigim:Şeniz

seninle sorunu olmayan annesiyle yemek yemesi gayet doğal
ne yapsaydı kız arkadas edinip onlarla mı yemeğe çıksaydı
sıkılacak dert aramışsın besbelli yerimseniben

sen anne ve oğul ilişkisini birgün evladın olduğu zaman anlayacaksın.ve o gün kayınvalideni daha çok seveceksin,bir çocuğun nasıl yetiştirildiğini ne zahmetler ne fedakarlıklar gösterildiğini,nasıl oğlunu evlendirdi diye düşüneceksin,aynısı senin annen içinde geçerli tabikicanım,allah başka sıkıntı vermesin,böyle şeyleri takma kafana,allah bir dert verir birgün sonra bugünlerini ararsın.

çok şanslısın..bunun yeterince farkında mısın!
kıskaçlık çoğu zaman sevgiden,bazen de haset'tendir..

eşinin annesinde kıskandığın da ikisinden...
eşinin sevgisini paylaşmak istemiyorsun,(sevgiden)
kayınvalidenin oğluna olan sevgisini de kıskanıyorsun!(haset'ten)

şunu unutma ve kabullen canım; annelerimizin sevgisinden daha yüce ,daha nice,daha eşsiz bir sevgi daha yoktur..öyle ki;kendilerinden bile daha çok evlatlarını severler..tıpkı; senin annenin de sana olan sevgisi gibi...

:eek:klava::eek:klava:BAŞKA KADIN MI DEDİN:eek:klava:

O BENDEN BAŞKASINA BAKMAZ Kİ :asigim:Şeniz
iyi o zaman,ne kadar güzel...senden başka bakıp,ilgileneceği tek kadın annesi olsun..ve sen de buna şükredebilmesini öğren.....empati yap biraz da, tersini düşün.bu site de evlilik üzerine açılan diğer topicleri oku ne olur,inan anlayacaksın bazı değerleri ve o değerlere istemeden de olsa haksızlık ettiğini... :KK66::eek:

çok şanslısın..bunun yeterince farkında mısın!
kıskaçlık çoğu zaman sevgiden,bazen de haset'tendir..

eşinin annesinde kıskandığın da ikisinden...
eşinin sevgisini paylaşmak istemiyorsun,(sevgiden)
kayınvalidenin oğluna olan sevgisini de kıskanıyorsun!(haset'ten)

şunu unutma ve kabullen canım; annelerimizin sevgisinden daha yüce ,daha nice,daha eşsiz bir sevgi daha yoktur..öyle ki;kendilerinden bile daha çok evlatlarını severler..tıpkı; senin annenin de sana olan sevgisi gibi...

sen bunları yazınca ben utandımsenağlama bunları zaten düşünüyorum ama içimdeki duyguların saçma olduğunuda biliyorum kendime engel olamadığım için bunu paylaşmak istedim şunuda belirtmek isterim ki hayatım boyunca haset bi insan olmadım benm tek kıskandığım varlık eşimdir,,,

ROUGE sölediklerinin hepsi doğru sadece saçmalamak benimki,,,,galiba nankörlük ediyorum biraz=( onca insanın kendilerinden büyük dertleri varken ben bunu oturmuşum kendime dert ediyorum size söz veriyorum değişicem =))))) mujukssssssss

canım benim ilk zamanlar cok sık yasanır bu olaylar yani sen ğayet normalsin ama bu duyğudan kurtulmaya bak ileride sorunlara yol açmasın o senin eşin kayınvaildenin de oğlu

canım ben farkındayım zaten..anlıyorum da seni:) seni haset ile asla suçlayamam..''2.msjımda da belirttim zaten ''iSTEMEDEN'' diye..farkındayım..ama bu duygulara kendi içinde yenilmemelisin..bu yapılan yorumlar sende iz bıraksın..hislerini yönetmeye ve kontrol altında tutmaya çalış birtanem..eğer bunu yapamazsan,bu hissttiklerin sana ,eşine ,ailenize sevdiklerinize zarar verir..o zaman sen çok ama çok üzülürsün...inan çok şanslısın.degerini bil annenin (eşinin annesinin) eşinde şanslı onu çok seven bir eşi var ama ona bu şekilde yansıtma,hata olur...zarar görür evliliğiniz... :KK66:

zerrinn ilk zamanlar olur dimi beni rahatlattığın için teşkkrlr =)))düzelticm kndimi

çevrene bakmalısın ve ne kayınvalideler olduğunu görerek şükretmelisin.şanslısın...

ROUGE sölediklerinin hepsi doğru sadece saçmalamak benimki,,,,galiba nankörlük ediyorum biraz=( onca insanın kendilerinden büyük dertleri varken ben bunu oturmuşum kendime dert ediyorum size söz veriyorum değişicem =))))) mujukssssssss
a.s.canım harikasınnn! hepimiz zaman zaman bu tür hatalar yapabiliriz..ama önemli olan fakındalığımız ve hatadan en az zararla geri dönebilmektir...ve tüm bu yaşadığımız hisler bize birer tecrübe dir hayatımız da...kendi duyguların bile olsa yenilmeyecek ve üstesinden geliceksin...çünkü; farkındasın...:nazar::lepi:kaydirigubbakcemile5

Asla yansıtmıyorumda dün bana sitem ediyor,,,,,Aşkım sen ANNEMİ sevmiyorsun dimi diyor hiç arayıp sormuyorsun ben senin ailene karşı ölemi davranıyorum ....Ki Nasıl titriyor ailemin üstüne sürekli annemi arayıp yemeğe falan çağırıyor özledim seni diyor,bu sölediğim bir tanesi daha neler yapıyor aileme ama ben aramıorum bile içten içe kırılıyormuş meğer dün paylaştı bende üzüldüm ,,,,,,,o nasıl davranıyorsa bende öle davranıcam haksızlık yapmıcam ........

ROUGE Ya merak ettim kaç senelik evlisin ve kaç yaşındasın=)))))

:nazar:ROUGE Ya merak ettim kaç senelik evlisin ve kaç yaşındasın=)))))

X