nolur cevap tecrübeli arkadaşlar..

hbyrm

Rabbim OL dedi oluverdi:)
Kayıtlı Üye
1 Haziran 2008
746
6
41
arkadaşlar merhaba 15 aylık evliyim normalde eşim korunuyor, ancak 2 aydır takvim yöntemiyle korunuyoruz..aslında haziran ayında hamile kalmak istiyorum pek çok yönden rahat olacak benim için tabi Allah hayırlısıyla versin..
olursa üzülmeyecem olmazsa da şimdilik üzülmeyecem...
şimdi gelelim konuya...
kızlar 31 martta adet oldum 6 -7 nisanda korunmasız ilişki oldu.daha sonraasında da geri çekilme yöntemini denedik..3 gündür kasıklarım adet olacakmışım gibi ağrıyor belimde de ağrı oluyor...ve anormal şekilde yoğun akıntım oluyor..içime bi kurt düştü yani farklı hissediyorum normalden..hiç böyle kasık ağrım olmamıştı...
bugün dayanamadım doktora gittim..üşütmüş olabileceğimi düşünüyorum.yine de bi doktora danışayım dedim..kadın şimdilik gebelik anlaşılmaz diyor..acaba kan testinde çıkmaz mı ya??enfeksiyon için vajinal muayene istedi ona da ben hazırlıksızdım..okuldan erken çıkınca düşünüp duracağıma gideyim dedim pat diye oldu yani..
aslında eşime haber vermeyecektim ama işim uzayıp eve geç kalacağımı anlayınca mecbur söyledim koşa koşa yanıma geldi resmen gözleri parladı adamın eşim çok istiyor da...hayaller kuruyor,planlar yapıyor..onu öyle görünce ben de hemen istemedim değil..
bu arada kadın 21 inde gelin yumurtlama testi yapalım isterseniz dedi kabul ettim ben de..nasıl yapılıyor bu test bilgisi olan var mı??birde 21inde kan testi yaptırsam gebelik belli olurmu?
uzun oldu heyecanı mı mazur görün :))))

Son düzenleme:
canım adet döneminin nekadar olduğu önemli ayda birmi 28 güne birmi.yumurtlama testi kandan bakılıyo canım yumurtlayıp yumurtlamadığını öğreniyosun.söylediğin belirtiler hamilelik belirtisi gibi ama yınede yanılmada olabilir senin için hakkında ney hayırlısıysa o olur inşallah

canım normalde 30 günde oluyorum ama bazen 28 - 29 olabiliyor..teşekkürler canım amin hakkımızda hayırlısı neyse o olsun...

canım aslında hamilelik belirtileri için erken gibi geldi bana. akıntın beyaz ve kıvamlı mı?

yumurtlama testine ne gerek var anlamadım?
beklenen adetten 5-6 gün önce beta-hcg testinde gebelik çıkıyor,

yumurtlama testine ne gerek var anlamadım?
beklenen adetten 5-6 gün önce beta-hcg testinde gebelik çıkıyor,

canım dr hamile olmadığımı düşünüyor heralde ben haziranda istiyoruz deyince isterseniz yumurtlama testi yapalım dedi..

canım aslında hamilelik belirtileri için erken gibi geldi bana. akıntın beyaz ve kıvamlı mı?

akıntım dün şeffaftı bugünse yoğun hafif sarımsı ve kıvamlıydı...ancak normal akıntımdan farklı hiç bu kadar yoğun akıntım olmamıştı..ve hiç böyle kasıklarım ağrımadı şimdiye kadar durduk yere..

aslında ben de hamile olmadığımı düşünüyorum ama eşimin hevesi içimi öyle ezdiki galiba buna inanmak istiyorum..aslında ben haziranda kalmak istiyorum..hem hamileliğimin ilk ayları tatile gelecek hem de doğumdan sonra 5 ay bebeğimle olabileceğim Allah kısmet ederse..

canım benım 6-7 nısan normalde yumurtlama olmaması lazım..ama bellı olmas tabı...
bende 30 martta adet oldum..8-13 arası yumurtlama olabılecegı yuzde 90 ıhtımal..28 gunde bır adfet oluyorsan...
eger 30 gunde bır oluyorsan bu tarıh ayın 15 ıne kadar uzar..hamıle olmayabılırsın canım..ama ıstıyorsan bundan sonra korunmayı bırak...yumurlama hakkıında bılgım yok..ama ben netten hesaplıyorum yumurtlamamı..
inşallah hamılesındır canım...

canım yumurtlama zamanıda akıntı artar...

offf bugün daha sakinim kasığımda 1 2 kez ağrı oldu yine ama dünkü kadar yoğun değildi...akıntım hala devam ediyor..ama sanırım hamile değilimdir..hayırlısı olsun.

bekle bakalım adet zamanın gelsın..adet olmassan test yap canım.bende 30 martta adet oldum..bekledıgım adet 27 nısan...belkı gelcek belkı gelmıycek....
daha çok var..bu kadar erken belırtı olmaz dıe düşünüyorum açıkcası...

haklısın canım ben de baklayeyim bakalım zaten 21inde tekrar gidecem doktora belki o zaman kan testi de isterim...hayırlısı olsun ben zaten aslında haziranda hamile kalmak istiyorum..hayırlısını versin Rabbim.
ya birde şimdiden bıraksam mı korunmayı???

Haber vermeyi unutma : )

zaten ilk iş buraya yazarım canım..bu kısmetse ilk bebeğim olacak , ailemden uzakta yaşıyorum danışabileceğim kimse yok yakınımda , herşeyi burdan öğreneceğim sanırımopuyorumnanaktan

bırak bakalım..sen nasıl ıstersen tabı...allah hayırlısını versın..turkbayragi

zaten ilk iş buraya yazarım canım..bu kısmetse ilk bebeğim olacak , ailemden uzakta yaşıyorum danışabileceğim kimse yok yakınımda , herşeyi burdan öğreneceğim sanırımopuyorumnanaktan
nısanda hamıle kalsan ocakta dogacak...mayısta kalsan subatta dogar inşallah...

yaşadıkların yumurtama belirtilerinede benziyor.bu ay gec yumurtlamış olabilirsin

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…