Aile Planlaması Nolur bana yardım edin ...:'[

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.
bi daha tövbe,aile planlaması bölümüne girmiycem...cinlerim tepeme fırlıyor..................

canım aileler ikna olcaktır bence konuşun uygun bir dille. kendi başınıza karar vermeyin. sonuçta nişanlın yani.

canım benim ben seni çok ii anlıyabiliyorum.insanın keşkeleri bişeyleri geri getirmiyor bende seninle benzer bir durum yaşadım bizde aynı hatayı yaptık fakat sonrasında ailelere bunu söylemek zorunda kaldık ama her ne olursa olsun bu durum her iki haliyle de çok zor söyledikten sonra herkez yıkıldı tabiki bende. ama evlendikten 2 hafta sonra bebek alındı gelişmemiş sadece bizim evlenmemiz için bir sebep ti sanırım allahım o kadar büyükki beni bu şekilde sınadı ve onu cennetine aldı.yani allahtan ümidini hiç bir zaman kesme umarım herşey senin için ii olur.allah yardımcın olsun kardeşim...

bencede aldirmaaa sakiinn cnimm ailenii ikna etmeye calis belkii zor olacak ama bebeyi aldirman daha kotuu evlenince okulu birakmana gerek yokki hem yinede allah yardimcin olsunn insallah ailen ikna olur

canım ailenle konuş belki sonuç senin korktuğun gibi olmayacak.bebeği veren allahım herşeyi düşünmüştür elbet.dua et ve işe annenle konuşarak başla. anneler yufka yüreklidir.sende anne olcaksın kyma yavruna mücadele et.çok güzel bi duygu anne olmakk.....

bu arkadaşımız aryamıydı buraya bu konuyu yazdıktan sonra takip ediyorum arkadaşlar bir daha hiç sesi çıkmadı.hiçbir yoruma cevap yazmadı:1ninca:.bana sanki aldırmış gibi geliyor.aldırmasa mücadele etse bir şeyler yazar devamı gelirdi.aldırdım diyemiyor heralde.:1no2:inşallah yanılıyorumdur.arkadaşım eğer okuyorsan bu yazıyı madem böyle bir konu açıp yardım istedin sana fikir verip yanında destek olmak isteyen bizlere naptın hakkında bilgilendirme lütfünde bulun.derim benbenneyaptımki

psikolojim berbat konusamıorum kimeyle sadece dün doktora gttk sözlümle kese olusmamıs daha pazartesıne randevu verdı ben bu bebeği doğurmak istiyorum ama bırakın ailemi oturduum mhalle hep akreba bı daha beni sokmazlar buraya ibret olsun diyede anlatırlar herkese ama ben yınede son ana kadar dua edıcem Allah ıma nolur beni böyle sınamasın. hem okuyup hem cocuga gelınce özel bı ünide okuoruz ailelerimiz orta halli zaten ekonomik özgürlüğümüz yok off hayatımın en kötü dönemini yaşıyorum Allah kimseye böyle acı vermesin düşmanıma bile. Bir sürü hayalim vardı .. şimdi umutlarımdan başka hiç bişeyim yok hayalim bile yok.

bi kac hafta önce facebok da paylasilan bir videoyu seyrettim adi KÜRTAJ BIR CINAYETTIR hala gözümün önündedir aklima geldikce gözlerim dolar o videoyu sizde seyretmis olsaydiniz herseye ragmen dogururdunuz bu bebegi

yardım öneri ve dualarınız için çok teşekkür ederim.

bi kac hafta önce facebok da paylasilan bir videoyu seyrettim adi KÜRTAJ BIR CINAYETTIR hala gözümün önündedir aklima geldikce gözlerim dolar o videoyu sizde seyretmis olsaydiniz herseye ragmen dogururdunuz bu bebegi

bende nette kürtajdan sonraki çocukların fotolarını gördüm..8 haftalıktı hepsi ve parmağının ucu kadar bişi idi..
amaaaaaaaa bütün vücut hatları belli idi..elini,kolunu,başını ayırt edebiliyordun

sözlüme diorum nolursun aldırmayalım halledelim bi şekilde tamam çok üzülürler ama böyle yaşayamam ben her gece kabuslar görüp uyanmaktan bıktım nolursun diorum bu kararı tek başına alamazsın o senin olduu kadar benimde dio sen belki herşeyi göze alabilirsin ama be babamı mahvedemem nolcakki hem dio herkes yapıo evlenince söz bi sürü güzel çocuklarımız olcak dio ama şimdi olmaz ben baba olabilirmiyim sence bak bana dio öğrenciyim okuyorum babamın parasıyla dio hangi parayla bakıcam gelecek yapıcam ben cocuğuma dio eğer dogrmaya karar verirsen beni unut diobu biraz blöf tabiikde korkutma amaclı beni unut demsi ailesinnde başına böle bişey gelmş aynı olay ama hala anlatılıyomus kapı arkalarında babasınında en korkutuğu şey bu , otomatik olarak sözlümde babasının baskısı altında ysyn bırı onun böle bişi duyması kesinlikle affetmiyeceği bişiy nitekim bizimkilerinde sadece bana kalsa uğraşıcm ama olan bebeğime ve bana olcak uyku diye bişey kalmadı bende.

Son düzenleyen: Moderatör:

canım çoook zor bi durum allah yardım etsin... ama iyi düşünün.ciddi bi karar

bugün 17 de doktora gidyrz . çok mutsuzum kendimden nefret ediyorm güçsüz olmak eli kolu bağlı olmak daha da kötüsü hatalı olmak inanılmaz kötü bişiy. son ana kadar dua etmekten başka yapabileceğim hiç bişey yok malesef . Allah düşmanıma vermesin böyle bi durumu. hepinize teşekkür ederim güzel dualarınız için. şu an tek hissettiğim, içim parçalanıyo, çok büyük bir acı büyüklüğünü ifade edemediğim kocaman bi acı.

ne oldu canım merak ettim ne karr verdinCADIARZU:Saruboceq:

tamam olan olmus keske olmasaydi boyle olacagini bile bile ne diye tedbirini almadiniz onuda anlamadim...:1closedeyes:
karari tek basina alamiycaksin diiyene kadar (o zaman cocugu aldirmak yerine) aileni ikna edip evlenmeye baksan olmazmi
hangi parayla bakicam hakli hangi parayla bakicak ama parasi oldugunda hamile kalip dogmaya yakin parasi olmayanlarda var misal biz cocugumuz dogucak ve bir kriz yuzunden gelecek korkusu sardi bizi ama gidipde paramiz yok aldiralim demedik...
o bir can ya nasil kiyacaksin hic anlamiyorum burda o kadar cocuk atesiyle yanan aileler varki...neyse ya hakkinda hayirlisi olsun ne diyim...

ya madem bu kadar babadan korkuyormuş ve ailede daha önce böyle birşey yaşanmış ve hala anlatılıyor demiş sana o zaman bunu yaparken bunlar aklına gelmemişmi bunu düşünmemişmi bu çocuk.şimdimi aile baskısı aklına rezil olma duygusu aklına gelimiş seni böyle üzmeye ne hakkı var.Kendi sorumsuzluğuda var bu işte.İlerde nasılsa bir sürü çocuğumuz olur ne demek o karnındaki can değilmi.bu bardakmı bu kırıldı yarın gider 12 tane onun yerine alırız gibi bir şeymi geliyor ona.Sana yazık ne diyeyim seven insan dünyayı alır arkasına Allah yardım etsin sana

canım gerçekten zor bir durum.önlem alsaydınız falan filan diye sorun çözmeyecek şeyler söyleyip ahkam kesmeyecem.bu sizi kurtarmaz.sonuçta evliliğe karar verdiğin biri aranızda ciddi bir ilişki var.zaten evlensenizde düğün dernek derken bebek de büyüyecek erken doğum olayı da ara kısa olamayacağı için yemezler.bu siz evlenseniz de ortaya çıkacak.aileniz yine aynı tavrı takınacak.bu olayın aynısı bir tanıdığımın başına yine böyle çıkarken ki onlarda öğrenciyken oluyor bu olay kız hamile kalmış.ailelerden gizli bebeği aldırmışlar.şuan evliler çocukları var.ama ii yerde alınmazsa bidaha hiç çocuğunda olmayabilir.iki seçeneğiniz var gerçekçi olmaklazım.ya durumu söyleyeceksinzi türk aile yapısı malum sonuçlar ağır olacak ya da bebeği aldırracaksınız o da sonuçta bir can.büyük konuşmak istemem ama ben ne yapardım diye sorarsan evlenme imkanımız yoksa bebeği aldırırdım.gerçekçi olmak lazım.ömür boyu aile dışlayacak belki çevreye yayılacak zor durum.

madem baba olmaya hazır değil sözlünüz bunu yapmadan önce düşünecekti, o bebek rahminize düştükten sonra değil.

ayy üzülme geçer bunlar şekilnde sevgi pıtırcığı gibi yaklaşamayacğım ben bu konuya hiç kusura bakmayın.

nasıl korunmazsınız ya, nasıl bu kadar pervasızca davranabilirsiniz ben anlamıyorum.

önce korunmadan ilişkiye gir; sonra hamile kalınca ben babalığa hazır değilim, hem babam bana kızar.
bu kadar kolay mı herşey?
işin vicdanı boyunu sözlünüzün umrunda değil anlaşılan, o bu işten sıyrılma çabasında.

bencede ilişkiye giirerken etrafın baskısından korkmuyorda iş ciddiye binince bahane ediyor sorumluluk almaya hazır bir erkek değilmiş demekki

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…