Nolur bana yardım edin :((

pembeborek

Üye
Kayıtlı Üye
12 Temmuz 2024
127
76
25
Merhaba herkese. Ben çok zor günler geçiriyorum. 15 haftalık hamileyim. Bebeğimde bir sıkıntı yok çok şükür. Her şey yolunda. Ama sorun bende. Ben 1 hafta önce bir sabah durup dururken panik atak geçirerek uyandım. Önceki gün çok ev iş yapmıştım bir de gece uyku tutmadı sabaha kadar uyuyamadım. Tam uykuya daldım, 1 saat sonra ölüyormuş gibi uyandım. Kendimi nereye atacağımı şaşırdım. Kalbim deli gibi çarpıyodu ve asla sakinleşemedim çok uğraştım. Sonra bir şekilde sakinleştim. Ama akşama kadar kalp çarpıntım oldu. Akşamüstü yemeğe otururken tekrar atak geldi. Kendimi terasa attım hava alınca anca rahatladım. O günden beri gün içinde sürekli anksiyete atakları yaşıyorum. Durup dururken nefesim daralıyor, kusacak gibi oluyorum. Mide bulantılarım hala geçmedi. Prilam kullanıyorum. İlk 3 ay prilam işe yaradı. İştahım çok açık değildi ama yine de yiyebiliyordum yemeklerimi. Son 1 aydır demir ilacı kullanmaya çalışıyorum. Kelimenin tam anlamıyla midemi mahvetti. İçtikten yarım saat sonra kusmaya başladım ne yesem kusuyordum. Gittikçe iştahım azalmaya başladı. Şu an bütün gün aç kalsam bile bir şey yiyemiyorum. Demir ilacımı bugün değiştirdim. Son 1 haftadır içmiyordum. Şu an bildiğiniz su bile içemiyorum bırak yemek yemeyi. Hamileliğimin başından beri depresif bir ruh halindeydim. Bebeğimle ilgili değil onu çok seviyorum ve isteyerek hamile kaldım. Benim aşamadığım bir şey var ve bu bana 1 haftadır cehennem azabı yaşatıyor. Midem sürekli bulanıyor, kalbimde çarpıntı var, nefesim daralıyor. Birileriyle konuşup ağlayınca rahatlıyorum ama sonra tekrar tekrar tekrar. Gerçekten dayanacak gücüm kalmadı. Normal bir şekilde yemek yiyebilmek ve bu iç sıkıntısından çarpıntılardan kurtulmak istiyorum. Konuşunca rahatlıyorum. Benzer şeyler yaşayanları görünce. Nolur birisi bana aynı şeyleri yaşadım ve geçti gitti desin. Yalvarıyorum buna çok ihtiyacım var. Çok çaresizim. Bu şekilde yaşanılmaz. Hayattan soğudum artık. Hormonlar beni tepetaklak etti. Bir an önce artık kızımı kucağıma almak istiyorum bu halin geçmesini ve hayattan tekrar keyif almayı. Çarpıntımın sebebi demir eksikliği olabilirmiş. Ben önceden de anksiyete problemi yaşayan biriydim ama hamilelikle zirveye çıktı. Lütfen biri bana olumlu bir şeyler söylesin yoksa kafayı yiyeceğim....

Merak etme geçecek. Bende 15 haftalık hamileyim. Bu dediklerini 1 ay önceye kadar bende yaşadım. Bende panik atak olarak değil ama öfke olarak geldi. Herkese her şeye öfkeliydim çok ağlıyordum hormonal olarak normal olduğunu söyledi doktor. Hatta o kadar çevremden tepki görüyordum ki bunun için doktora bile gittim. Ama doktor verebileceği bir ilaç olmadığını söyledi. Bunun yerine doğal yollar denemem gerektiğini söyledi. Gebelik meditasyonu gibi sen de deneyebilirsin. Ama korkma belli bir zaman sonra her şey geçecek ve daha sakin olacaksın. Yani şu an bunları yaşıyor olman çok normal bazılarında uzun sürebiliyormuş. Benim hemen geçti ama dediğim gibi aynı haftada gebe arkadaşlarım var senin yaşadıklarını yaşıyorlar

Merak etme geçecek. Bende 15 haftalık hamileyim. Bu dediklerini 1 ay önceye kadar bende yaşadım. Bende panik atak olarak değil ama öfke olarak geldi. Herkese her şeye öfkeliydim çok ağlıyordum hormonal olarak normal olduğunu söyledi doktor. Hatta o kadar çevremden tepki görüyordum ki bunun için doktora bile gittim. Ama doktor verebileceği bir ilaç olmadığını söyledi. Bunun yerine doğal yollar denemem gerektiğini söyledi. Gebelik meditasyonu gibi sen de deneyebilirsin. Ama korkma belli bir zaman sonra her şey geçecek ve daha sakin olacaksın. Yani şu an bunları yaşıyor olman çok normal bazılarında uzun sürebiliyormuş. Benim hemen geçti ama dediğim gibi aynı haftada gebe arkadaşlarım var senin yaşadıklarını yaşıyorlar
Bende de aynı şekilde öfke nöbetleri oluyordu birkaç hafta önce her şeye sinirlenip ağlıyordum. Sonra da buna çevirdi. Bu hamilelik hormonları bize iyi gelmiyor galiba. Çok teşekkür ederim yorum için bir nebze de olsa rahatladım. Meditasyon olayını ben de düşünüyorum inşallah işe yarar..

Bende de aynı şekilde öfke nöbetleri oluyordu birkaç hafta önce her şeye sinirlenip ağlıyordum. Sonra da buna çevirdi. Bu hamilelik hormonları bize iyi gelmiyor galiba. Çok teşekkür ederim yorum için bir nebze de olsa rahatladım. Meditasyon olayını ben de düşünüyorum inşallah işe yarar..
İşe yarayacağını eminim ben bu şekilde atlatmıştım ve kendini sakin tutmaya çalış tamamen bebeğine odaklan. Güzel şeyler düşünmeye çalış ve her öfkelendiğinde bu nöbetlerin geldiğinde kortizol seviyenin yükselmesiyle plasentadan direk bebeğine geçtiğini düşün. Dünyayı öfke problemleri olan bir bebek getirmek ister miydin bunu düşün🙏🏽

Canım hayırlı olsun bebişin öncelikle çok şükür kızımı kucağıma aldım ben iki buçuk aylık şu anda
Dokuz ay boyunca anksiyete vardı bende birde tüp bebekti kızım ilk günden beri endişelerim korkularım çevremdekilere karşı sinirli halim hep devam etti çok şükür o günler geçti şimdi geçeceğini bil kızımı kucağıma aldım içimden bir melek çıktı sanki
Hareketlenmeye başlayınca her gün doktora gitmek istiyordum korkuyordum bebeğime birşey oldumu diye şimdi geçmişi düşünüyorum gülüyorum o hallerime
Ilık duş al abdeste al dua et Allahım yardımcın olsun ve unutma karnında bir melek var sen ne hissediyorsan o da hissediyor annesi minicik yavrunu üzme sakin olmaya çalış hep dua et eminim geçecektir

Canım hayırlı olsun bebişin öncelikle çok şükür kızımı kucağıma aldım ben iki buçuk aylık şu anda
Dokuz ay boyunca anksiyete vardı bende birde tüp bebekti kızım ilk günden beri endişelerim korkularım çevremdekilere karşı sinirli halim hep devam etti çok şükür o günler geçti şimdi geçeceğini bil kızımı kucağıma aldım içimden bir melek çıktı sanki
Hareketlenmeye başlayınca her gün doktora gitmek istiyordum korkuyordum bebeğime birşey oldumu diye şimdi geçmişi düşünüyorum gülüyorum o hallerime
Ilık duş al abdeste al dua et Allahım yardımcın olsun ve unutma karnında bir melek var sen ne hissediyorsan o da hissediyor annesi minicik yavrunu üzme sakin olmaya çalış hep dua et eminim geçecektir
Maşallah Rabbim hayırlı sağlıklı ömürler nasip etsin minik kızınıza. Teşekkür ederim yorumunuz için

X