Nişanlıyken ortak yatırım yapmak ne kadar doğru?

cokomellix

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
20 Ağustos 2024
1
0
29
Yaklaşık 1senedir nişanlıyız ve önümüzdeki sene evlenmeyi düşünüyoruz. Ailemden ayrı şehirde bir çağrı merkezinde çalışıyorum ve aylık sabit bir miktar harcamam mevcut yanı sıra para biriktirmeye de çalışıyorum. Nişanlım ile mesleki sebeplerden farklı şehirlerdeyiz, ben Konya'da yaşıyorum, o Çanakkale'de yaşıyor. Sorum şu aslında nişanlım araba almak istiyor ve şimdiden birikim yapıp düğün öncesi yatırım amaçlı bunu yapalım diyor. Ayrıca arabayı babası almış, biz de babasına ödeme yapıp üzerimize alacakmışız. Yani evet birikim yapmamız lazım evlenmeden ama arabaya yatırım yapmak doğru mu sizce? Ablam ile konuştuk, açıkçası evlenmeden para biriktir diyen biri beni şüphelendiriyor dedi ve benim aklımı karıştırdı. Siz ne dersiniz bu duruma?

Sakın oyle bi hata yapma babasi almis
babasinami ödeme yapacakmissiniz hayatimda daha sacma bisey duymadım... kendisi yapsın babasina ödemeyi. Evlilik öncesi aldigi hersey onun olur. Ona de ki evlendikten sonra alırız.

Avucunu yalasın. Ben de para biriktirme sanınca böyle hisse senedi, fon yatırımı sanmıştım. Ama beleşçiye bak araba derdinde.

Nişan bozulursa soğuk su içersin paranın üstüne. Al birikimini krndin yap koy kenara çeyrek mi bilezik mi dolar mı neyse
Araba müstakbel kocanın üstünde bile değil. Vermeyebilir, evli iken bile vermeyen aile çok sen şimdiden ohooo ablan haklı hayat tecrübesi
Evlenince alırsınız araba
Bir düğün yapın evinizi kurun önce, altınını yapsın evvela senin ne arabası

Aman sakın ama sakın bu hataya düşmeyin iki kuruş gram bile olsa kendi bütçe nizi ayrı tutun çok uyanıkmış nişanlın

Ay ne alaka babasına para verecekmıssınız
Sen daha ceyız hazırlıgı vs yapmayacakmısın
Onları nasıl alacakmıssın
Yok canım bu zamanda düğüne kadar ailene yardım et kendı ceyızını kendın yap
Borçsuz gitmen bile ona cok büyük hediye
Bide üstüne para istiyor akıllımı ne

Aynen o geline takacagı altınları fılan almısmı
Evi mobılyası hazırmıymıs
Bide babasına araba parası ödüyecekmissiniz

ASLA böyle birşey yapma sonunda pişman olursun.
Daha şimdiden parana göz diken erkekten hayır gelmez. O sizi düşünse böyle birşey talep etmez, babası felanda kabul etmez. Resmen cin fikirlilik yapıyorlar.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…