Nişanlımla kavga ettik

E

EU1

Ziyaretçi
selam arkadaşlar yardım edin ne olur. daha önce yine nişanı atsammmı? diye başlık açmış fikirlerinizi almıştım. o zaman atmadık barıştık ama şimdi daha kötü şeyler oldu?
nişanlıma gittim bayram diye iyi hoş kız kardeşim ve onun kız arkadaşı da vardı akşam arabayla eve getirdi. kardeşimin konuştuğu var yemeğe gitçekler ama nişanlım bilmiyo.
ben çıtlattım konuştuğu var senle tanıştırmak istiyo dedim. ben tanışmam dedi o evlenecek değil ya her konuştuğu benlemi tanışacak dedi.
neyse gittik eve bırakacak kardeşim yarı yolda inmek istedi arkadaşıyla nişanlımda bu saatte yolda bırakmam nereye dedi oda teyzeme dedi oda ben teyzene bırakırım dedi. sonra oda teyzeme değil işim var dışarı çıkıcam dedi oda ben evine bırakırım bi yere gidemezsin dedi. getirdi eve bıraktı.kardeşim arabadan inerken kapıyı kapatmadı ve iyi akşamlar demedi indi.
sonra beni aradı sende ortaksın yalancılar şerefsizler arkamdan iş çeviriyosunuz dedi bende sanane sen kim oluyosun ona karışıyosun dedim anasımısn babasımısın oda bana bir sürü laf söyledi küfür etti bir saat telefonda kavga ettik kapattık.napmalıyım ya asla kardeşinin yüzüne bakmam dedi ilerde sorun yaşarım dimi napmalıyım ben

bence de yaşarsın... ne zannediyor ki kendini

Vallahi canım her şeyin iyisini sen bilirsin ama ilerde pişman olma.Sana küfür etti demek...Şimdi küfür eden,hakaret eden ilerde de bunu sürdürür.Dİyecek bir şey bulamıyorum...

Biraz abartmış nışanlın...
Tamam onu sokakta bırakmak istemeyebilir, erkek arkadaşı ile de tanışmak istemeyebilir.
Ama bunu sana düzgün bir şekilde anlatır.
Kim oluyor sana öyle kelimeler kullanıp küfür edecek...

:sm_confused: valla şaştım, kaldım..hiç akla gelmeyecek nedenlerle de kavga çıkabiliyor....nişanlının kız kardeşinikorumaya çalışması güzel bir davranış.eniştelik duyguları kabarmıştır...ama korumayı bu türlü yapmaya çalışmak yerine hep birlikte yemeğe gidilip mesafeli bir yemek yenebilirdi...böylelikle çocuğu tanırdınız, görürdünüz...ondan sonra da seni arayıp söylediği şeylerde hiç hoş değil, erkeklere akıl sır ermiyor...sanki siz nişanlanmadan önce hiç yemeğe çıkmadınız............kız kardeşin bu olaya elbette içerler....eğer daha şimdiden kızkardeşinle konuşmam falan diyorsa ilerde neler olur,bilemem

nişanlının yerine koymaya çalışıyorum kendimi:
1. kız kardeşinin konuştuğu kişiyle tanışmayı belki istemezdim (henüz yeni başlamış bir ilişki, sorun olursa, senin annen baban, vay damat tanıştın da bizden sakladın derse diye düşünebilirdim)
ya da
korumacı bir kişiliğim varsa, tabii gelsin tanışalım, nasıl biri bilelim diye düşünürdüm.

2. arabama eve götüreceğim diye aldığım müstakbel baldız olsun, herhangi bir kız arkadaş, kız-erkek çocuk olsun yarı yolda indirmezdim, başına bir şey gelse kendimi suçlu hissederdim.

ama ne olursa olsun, şerefsiz, yalancı diye adlandıracağım insanlarla aile olmayı aklımın ucundan bile geçirmezdim. insan nişanlısına, kardeşine böyle lafları nasıl söyler, ben bu yaşıma kadar anlayamadım, anlamak da istemiyorum.

senin yerinde olsaydım da,... diyemeyeceğim, çünkü bence iyi olmuşl, iç yüzünü öğrenmiş olsun biraz böylece. kriz anları çok önemlidir, sorun yokken herkes güzel kopnuşur, kalp kırmaz vb. ama kriz anında saygıyı ayaklar altına alıyorsa bir insan, ben ilişkimi gözden geçiririm.:1closedeyes:

Nişanlın kardeşinin çıktığı ile görüşüp tanışmak istemeyebilir..

Gece kızı arabadan indirmek de istemeyebilir..

bunu üsturuplu bi şekilde izah etse çok daha iyi olurdu,hem hiçbi taraf incinmemiş olurdu..

ama işin içinde erkekler olduğunda böyle düşünceli şeyler beklemek zor tabi :nazar:

hepinize teşekkür ederim.az önce mail yazdım yolladım.
belki o yaptığında haklı tamam bırakmak istemedi ve ne oldu eve getirdi kızlar tekrar gitti arada ben kaldım.
zaten okadar daraldım ki ailem bir yandan üstüme geliyor evin yükü omuzlarımda artık kaldıracak gücüm yok herkese yaptığım iylikler kardeşlerim için yaptıklarımı söylesem inanmazsınız ama hepsi annemde dahil hep beni küçük düşürdüler. şimdi de nişanlım böyle yapıyor ama en iyisi bitmesi dayanacak gücüm yok.

sana şimdiden küfür eden eden biri nasıl ilerde kocan olacak?
ilerde neler yapacak şimdiden görebiliyorum
yazık sana gerçekten
bence hemen ayrılman en mantıklısı olur.
böylece daha çok üzülmezsin
o kimki sana küfür ediyor
rezil herif
boşver böyle adamlara üzülme bile
karşına daha iyi saygılı biri çıkar

mailim çok uzun içimi döktüm aslında. ama önce özür diledim kardeşim adına ve kendi adıma özür dilerim dedim. bunca zamnadır birbirimizi tanıdık ettik. ama ben şerefsiz,kansız,adi insan olmadım senin bana söylediklerin yutulur laflar değil benim hatam yokken hataları bana yıktın sende onlara ortaksın sende plan yaptın arkamdan iş çevirdin dedin ama ben yapmadım sen benim günahımı aldın dedim.şimdi ne özrün ne başka şeyin artık anlamı kalmadı dedim tamam bu ilişkide çatırtılar vardı ama saygısızlığın bu kadarını değil ben kimse kaldıramaz. bu ilişkide saygı bittiyse devam etmesinin artık anlamı yok ben sana hakkımı helal ediyorum. artık bitti sen böyle daha mutlu olursun bugün böyle sorunlarla uğraşmak yarın bana ve sana neler getirir bilinmez dedim.ben ailem ile senin aranda kalmaktan yoruldum sense hepsine laf demekten yorulmadın. yeri geldi destek oldun ama artık yaptıklarını kafama kaktıktan sonra inan hiç önemi kalmadı dedim içimde olan herşeyi saygı çerçevesinde yazdım. allaha emanet ol bitti dedim.

Benim esimde kuzenimin erkek arkadasiyla tanismak ve onu evimze getirmesini istememisti, aralarinda resmiyet olur nisanli olurlar buyursun gelsin ama öyle erkek arkadasinla buraya gelemez dedi....simdi evliler ve kesinlikle gelmelerine birsey demiyor!:nazar:

Erkekler biraz daha kati bu konularda, kendini sorumlu hissediyor olabilir!!Çok üzgünüm çoook

Ama herne olursa olsun sana öyle küfür etmeye hakaret etmeye hakki yok!!
Ne demek ya Yalancilar Serefsizler cok ayip cokkk.. ve ilerdede senin kardesinle görüsmene bile engel olabilir!fisfisfis

Müsade etme buna canim, sakin taviz verme bu konuda, cok iyi düsün bu simdi böyle ise evlendikten sonra kimbilir nasil olur???:1closedeyes:

Hakkinda hayirlisi olsun:Saruboceq:

cok güzel yazmissin bakalim cevap ne yazacak
söylediklerinden pisman olmusmu yoksa hala dedigim dedikmi diyor

Benim esimde kuzenimin erkek arkadasiyla tanismak ve onu evimze getirmesini istememisti, aralarinda resmiyet olur nisanli olurlar buyursun gelsin ama öyle erkek arkadasinla buraya gelemez dedi....simdi evliler ve kesinlikle gelmelerine birsey demiyor!:nazar:

Erkekler biraz daha kati bu konularda, kendini sorumlu hissediyor olabilir!!Çok üzgünüm çoook

Ama herne olursa olsun sana öyle küfür etmeye hakaret etmeye hakki yok!!
Ne demek ya Yalancilar Serefsizler cok ayip cokkk.. ve ilerdede senin kardesinle görüsmene bile engel olabilir!fisfisfis

Müsade etme buna canim, sakin taviz verme bu konuda, cok iyi düsün bu simdi böyle ise evlendikten sonra kimbilir nasil olur???:1closedeyes:

Hakkinda hayirlisi olsun:Saruboceq:
dedim zaten ileride ne olacak dedim gitmem gelmem kardeşin gelsin gitsin ama ben artık muhatap olmam dedi.
zaten ablam ve kardeşim evli ama gidemiyorum bile gitmek için izin istemeliyim eğer vermezse gidemem. kalmam zaten yok ne işim varmış kalamazmışım. daha neler neler ya

dedim zaten ileride ne olacak dedim gitmem gelmem kardeşin gelsin gitsin ama ben artık muhatap olmam dedi.
zaten ablam ve kardeşim evli ama gidemiyorum bile gitmek için izin istemeliyim eğer vermezse gidemem. kalmam zaten yok ne işim varmış kalamazmışım. daha neler neler ya

yok daha neler erkekler eslerinin sahibiymis gibi görürler ama seninkisi kuklasi gibi görüyor bence
kimse benim kardeslerimle arama giremez o gelmeyebilir ama ben ailemi kimseye ezdirmem
sen sen ol kimse icin aileni karsina alma

cok güzel yazmissin bakalim cevap ne yazacak
söylediklerinden pisman olmusmu yoksa hala dedigim dedikmi diyor

sanmam pişman olmaz. bana sen bu yüzüğü taktın tabi değiştin dedi takmasaydın çoktan seni bırakırdım senin gibi birinden bana eş olmaz dedi.
çok kırdı ya neler demedi ki. tamam diyorum onlar haksız ama ben naptım bu lafları işitecek. ona dedim ki sanane anasımısın babasımısın vay neden öyle demişim.
ailemde zaten destek değil bana herkes her yönden beni kullanıyor çok mutsuzum

Ailemi ne olursa olsun kenara tamam. kimse için karşıma almam.
ne olursa olsun onlar benim ailem sen benimle evleneceksin ailemi atacakmıyım asla ama bayram ya nişanlıyız kimseye gitmedi gel dedim gidelim okadar insan var ayıp dedim işim olmaz gitmem dedi.
benim ailemi şimdiden siliyor.ama olsun bu bahane oldu işte bitsin gitsin kendi yoluna çıksın hayatımdan yeter.

bencede bitsin canim baksana seninle nisanlanmasaydim coktan birakirdim senden bana es olmaz demis
senin icin cok üzgünüm ama ayrilman en iyisi olacak bence
insallah allah karsina iyi insanlari cikartir

Neeeee:1shok: Ablana kardesine gitmek icin izinmi alacaksin??:1shok:

Eh yuhh artik yani, aman birak güzelim ya sallah gitsin bu simdi böyle ise evlendikten sonra seni ailene hasret birakir..:mymeka:

Def et kendini ne saniyor bu yakötükedihüso

Ne biçim bi ilişki yürütme tarzıymış bu yaaaa...:uhm:ne kadar yüz göz olmuşsunuz.başlı başına felaketmiş nişanlın..ilersini düşünemiyorum bilee..ailenle aranı bile açar evlendiğinde söliyimm yani..herşey aşk değil işte güzelim..aşkın sevginin yanında başka vasıflar,duygular ve mantıkta lazım işte sağlam evlilikler için.şimdi böyle bi gence sırsıklam aşık olsa bi kız,evlense..Aman Allah korusun..görürüm ben o zaman o sonsuz sevgiyi ,ölmeyen aşkı..pehhh:mymeka:

X