Nişanlım vefat etti ve bana bir sürü sorular bırakarak gitti. Siz olsanız nasıl düşünürsünüz?

paylo

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
10 Ekim 2024
13
-7
28
Ayrı şehirlerde yaşadığımız 10 yıldır sevgili olduğum 1 yıl önce nişanlandığım kişiyle ilişkimiz nişanlanana kadar güzel gidiyordu. Nişanlandıktan sonra bana çok yalan söylediğini yakaladım. Çok fazla kavga ettik bu yüzden hatta. Sebebi alkol konusuydu sesini sürekli sarhoş duyuyordum telefonda. Bana alkol aldığını çarptığını söylüyordu. Halbuki yasaklı maddeler kullanmaya başlamış arkadaşlarının sayesinde. Biz 10 yıl önce ilk tanıştığımız da da böyle bir konu vardı ama ergenlik çocukluk diye aşmıştık ve kullanmıyordu. Ne olduysa nişanlandıktan sonra oldu tekrar böyle alışkanlıklar edinmiş benim haberim yoktu sadece şüpheleniyodum ama inkar ediyodu alkol diye. Bir gün yine yasaklı madde kullanıyo ve evde kalp krizi geçirdi. Yalnız olduğundan Nefessiz kaldığı için kaybettik kurtaramadık. Kendimi şuan boşlukta hissediyorum. O iyi bir insandı öyle haberlerde gördüğümüz serseri insanlardan değildi. İyi para kazanıyordu çalışıyordu parası için aklına girdi o tür insanlar bu hale geldi diye düşünüyorum. Birde biz farklı şehirlerde olduğumuz için iş sorunları vardı o benim yaşadığım şehire gelip evlenecektik yaşadığım şehirde de iş imkanı kısıtlı olduğundan dolayı stres yapıyorduk. Bunların etkisiyle yaptığını düşünüyorum ama bilmiyorum. Beni çok severdi ama neden yaptı diyorum. Karşımda sorularımın cevabını verecek biri yok artık. Bazen çok sinirleniyorum ona bunu yaptığı için bazende iyi biri olduğu için çok üzülüyorum onu kaybettiğimden dolayı. 28 yaşındayım ve 10 yılımı verdim ben bu ilişkiye. Şimdi bu yaştan sonra nasıl tekrar bi düzen kurarım hayatıma birini alabilir miyim veya geç mi kaldım diye de düşünüyorum sanki herkes hayatını kurmuş ben geri kalmışım gibi hissediyorum sıkışmış hissediyorum kendimi. Bi yandanda ona olan sevgim devam edecek biliyorum. Siz olsanız hayatına nasıl yön verirsiniz? Ailem çok şükür yanımda ve en büyük şansım onlar. Şuan evlilik veya başka bir düşüncem yok ama her şeye geç kalmışlık hissi beni çok ürkütüyor. Bana akıl verirseniz çok sevinirim.

Basiniz saolsun..nisanlinizla ilgili ne desek hava da kalacak sorulariniz cevap bulmayacak en iyisi duymak istediginiz sekilde kendiniz cevaplamaniz..10 yil dile kolay aciniz nasil hafifler hic bilmiyorum ama ALLAH icinize ferahlik versin...hizli karar vermeyin gec mi kaldim derken pisman olacaginiz yollara girmeyin sunu size net soyleyebilirim 28 yas hic gec bi yas degi

Şimdi bu yaştan sonra nasıl tekrar bi düzen kurarım hayatıma birini alabilir miyim veya geç mi kaldım diye de düşünüyorum sanki herkes hayatını kurmuş ben geri kalmışım gibi hissediyorum

Evli degilsiniz, ayni şehirde ve ayni evde de yaşamiyormussunuz zaten neyin düzeni vardi ki tekrar kurmak zorunda kalacaksiniz?
Bi de yani hic iliski icinde oldugum birini kaybetmedim ama bana cok bencil geldi şu dusunceleriniz, olan cidden gidene oluyormuş. Adam ölmüş sizin dert bu yaştan sonra yeni birini nereden bulacagim? Bulabilir miyim? 😔
Basiniz sag olsun nediyim.
Bulursunuz.

Evli degilsiniz, ayni şehirde ve ayni evde de yaşamiyormussunuz zaten neyin düzeni vardi ki tekrar kurmak zorunda kalacaksiniz?
Bi de yani hic iliski icinde oldugum birini kaybetmedim ama bana cok bencil geldi şu dusunceleriniz, olan cidden gidene oluyormuş. Adam ölmüş sizin dert bu yaştan sonra yeni birini nereden bulacagim? Bulabilir miyim? 😔
Bulursunuz.
Uyuşturucudan kalp krizi geçirene de üzülemem ben, su testisi su yolunda kırılmış. Konu sahibi kurtulmuş farkında değil. Altın vuruş yapmış adam

Bulursunuz.
Ben evlilik derdinde veya yeniden birini bulabilir miyim derdinde değilim bu şekilde belirtmedim. Düzen olarak belirttiğim de 10 yıldır biz aynı şehirde olmasakta aramızdaki bağlar. Çoğu eşyamızı aldık. Bir sürü hayal kurduk ve inandık. Bunlardan bahsediyorum. 10 yılın üzerine hayatımın bittiğini ve tekrar hayata nasıl tutunabilirim amacıyla soru soruyorum eğer bu şekilde yanlış eleştirilerde bulunacaksınız hiç bulunmamanız daha sağlıklı çünkü karşınızdaki kişiyi yanlış düşüncelerle incitiyorsunuz. Olan ölene oluyor gibi laflar çok yanlış olan ölene oldu evet ama sevdikleri de yarım kaldı. Umutları gitti. Daha olumlu olmanızı rica ederim.

Uyuşturucudan kalp krizi geçirene de üzülemem ben, su testisi su yolunda kırılmış. Konu sahibi kurtulmuş farkında değil. Altın vuruş yapmış adam

O gune dek uyusturucu kullandigini bilmiyormus ki. Insanda hayal kirikligi olur ama kisi vefat etmis sonucta duygular bir anda sifirlaniyor mu boyle durumda bilmiyorum.
Uyusturucu kullanan biriyle evlilik yoluna girmezdim veya sevgilim olmazdi ve ayrilabilirdim ama ölmesi ve bunu ölünce ögrenmem farkli bir zorluk olurdu tutup ben simdi kimle evlenecegim diye dusunmekte nebileyim ya hic sevmemis olmak gerekir gibi.

Ben evlilik derdinde veya yeniden birini bulabilir miyim derdinde değilim bu şekilde belirtmedim. Düzen olarak belirttiğim de 10 yıldır biz aynı şehirde olmasakta aramızdaki bağlar. Çoğu eşyamızı aldık. Bir sürü hayal kurduk ve inandık. Bunlardan bahsediyorum. 10 yılın üzerine hayatımın bittiğini ve tekrar hayata nasıl tutunabilirim amacıyla soru soruyorum eğer bu şekilde yanlış eleştirilerde bulunacaksınız hiç bulunmamanız daha sağlıklı çünkü karşınızdaki kişiyi yanlış düşüncelerle incitiyorsunuz. Olan ölene oluyor gibi laflar çok yanlış olan ölene oldu evet ama sevdikleri de yarım kaldı. Umutları gitti. Daha olumlu olmanızı rica ederim.

Kusura bakmayin son yazdiklarinizdan öyle anlaşiliyor gibiydi.

Allah rahmet eylesin. İyi de adam maddeden ölmüş, bi şeyleri dert ettiğinden değil. Adam bağımlı, sürekli madde kullanıyor, bağımlı olunca dertten kederden değil; beynindeki doğal dopamin reseptörlerinin canına okuduğu için artık onun yerine koyduğu şeyi düzenli almaya başlamış. Bağımlı olmanın ne demek olduğunu biliyorsunuz değil mi?

Öncelikle başınız sağolsun üzücü bir durum malesef ki herşey insanlar için bu hayatta ... Acınızı yaşayın ağlayın üzülün tabi kolay değil . Yaşınız hiç birşey için geç değil acele etmeyin herşey nasip

Ya adamı nedense gerçekten sevdiğiniz hissine kapılanadm ya da duygularınızı yazdıklarınızdan geçiremediniz.
Hemen kendi hayatınızın nasıl şekilleneceğini düşünmeye başlamışsınız olabilir insanız ama adam ölmüş yahu bilmiyorum büyük konuşmamak lazım garipsedim sadece

Yani ben katiliyorum, adam kaza gecirmemis, dogal yollardan olmemis tamamiyle ekndi secimlerinden dolayi olmus. KOnu sahibesi parasi vardi diyor, parayi bulunca akli basindan gitmis madde kullanmis sonra da olmus su durumda kendi cagirmis olumu.

KOnu sahibesi asil acaip olan insan burda, adam kalp krizi gecirecek kadar uyusturucu iciyor, konu sahibesi de onunla ciddi!! yola giriyor. Alkolik, uyusturucu bagimlisi insanla ciddi yol mu olur Allah askina konu sahibesi gozunu seveyim. Hayl kurduk diyorsun ne hayali, adam uyusturucu bagimlisi. Adam olmemis olsaydi burda ayril kac kurtar kendini yazardik. Olmeseydi de sonu defalarca kez teadvi olup birakamama, ya da tedavi olmayip olmek olacakti yine belki kucaginda coukla kalacaktin. Hic mi aklin yok senin, bagimli insanla gelecek olur mu canim kardesim??

Adama Allahtan rahmet dilerim, Allah affetsin taksiratini. Yapacak bir sey yok su testisi su yolunda kiriliyor, evlensen de muhtemelen cekemeyip bosanacaktin zaten.

18 yaşında başlayan ilişki 10 senede çok yıpranmış tükenmiş zaten.Allah günahlarını affetsin .Yani sonu boşanma ile bitecek bir evlilik görünen bu olsaymis.Yani hayata yada size gereken bağlılığı gösterse sanırım bu şekilde yaşamaz yada psikolojik veya başka türlü bir destek alırdı.Belki herşeyi çok net bilmiyorsunuz yazdıklarınızın fazlasida var. .Uzulmenizi anlıyorum da insan birazda kendi için üzülecek ben ölüm gelince başa her kusuru her hatayı yok sayma eğiliminde bir insan değilim.Ozur dilerim benim kızım olsanız ki kızım var ben artık bu konuyu kapatip kendi hayatiniza bakmanız konusunda ısrarcı olurdum sanırım bu ilişki konusunda ilk başta size çok zorluk çıkartır sizin kendi hayatınızın bir insanı iyilestirmekten daha önemli olduğunu anlamanız için ne gerekiyorsa yapardım.Umarim daha iyi tercihlerle daha mantıklı bir hayat seçersiniz tek siz değil yarın o çocuklarda sizin seçtiğiniz hayata mahkum olmasın

Bulursunuz.

10 yıllık sevgilisiyle 2 yıldır nişanlı olan arkadaşım şehit oldu. Senesi dolmadan evlendi kız, halbuki şehit olmasaydı 3-4 ay sonra terhis olacaktı ve geldiği hafta düğünleri olacaktı.. Vah gidene

10 yıl önce tanıştığınızda da uyuşturucu konusu gündemdeymiş ve ergenlik deyip geçiştirmişsiniz. Nasıl gözünüz korkmadı da ilişkiye devam edebildiniz ki. Bence rahmetli yıllardır bağımlıymış zaten. Telefon görüşmelerinizde bile ayık değilmiş. Böyle biriyle nasıl yuva kurulabilir ki. Yine de sevdiğiniz insanı kaybetmişsiniz kolay değil. Başınız sağolsun.

X