nişanlım ailesi istemediği için ayrıldı

KÜRTÜM DEMEDİM HER DOĞULU KÜRT DEĞİLDİR .
Kürt de olabilirsiniz. Suç mu kürt olmak da büyük harflerle yani bağırarak kürt değilim diyorsunuz.

Ayrıca nisandan iki gün sonra mı akıllarına gelmiş doğulu oldunuz? Sakladınız mi da öğrendiklerinde Nişanı bozdular ?

Tüm yorumları okumadım. Belki bu sorular soruldu ve cevapladınız orasını bilmiyorum ama garip bir yaklaşım olmuş. Bittiğine şükredin bence.

Kürt de olabilirsiniz. Suç mu kürt olmak da büyük harflerle yani bağırarak kürt değilim diyorsunuz.

Ayrıca nisandan iki gün sonra mı akıllarına gelmiş doğulu oldunuz? Sakladınız mi da öğrendiklerinde Nişanı bozdular ?

Tüm yorumları okumadım. Belki bu sorular soruldu ve cevapladınız orasını bilmiyorum ama garip bir yaklaşım olmuş. Bittiğine şükredin bence.
büyük harflerle yazmamın nedeni , pc den yazınca caps lock açık kalmış o yüzden . Ayrıca tabiki saklamadık öyle şey olabilir mi ilk defa nişanda görmediler ailemi gidip gelme oldu çok kez . Nişan da hiç bir sorun olmadı .

büyük harflerle yazmamın nedeni , pc den yazınca caps lock açık kalmış o yüzden . Ayrıca tabiki saklamadık öyle şey olabilir mi ilk defa nişanda görmediler ailemi gidip gelme oldu çok kez . Nişan da hiç bir sorun olmadı .
Allah Allah. Garip bir aile. Büyük ihtimal kendi memleketlerine birini bulmuşlardır. Nisanlinca kıymete bitmiştir seninki.

ne anlatıyosunuz ya yok haremlik selamlık oturma yok başka şeyler seven için ne kadar küçük bahaneler farkındamısınız bilmiyorum
ben arkadasimdan bahsettim. o mesela cocugu seviyordu, kendi mesleginden, kendi sehrinden. ne olacak ailesinden diyordu. ama tanisinca "bir omur akraba olmak istemem" dedi vazgecti, nisan yapacaklardi, ayrildi. hatta bize sormustu o donem, biz de ayril demistik. sonra da cok uzuldu , 3 sene oldu hala hayatında kimse yok. ama hakli bri ayrilikti.
bence kucuk seyler degil cunku bir ömür göreceksin es ailesini, bayramlar var, dugunler, cenazeler, yatiya kalmalar, aksam yemekleri... Yani cidden senden cok cok farkliysa ya da içine sinmiyorsa ayrilmalisin bence.
sizin durumda da elbet o gun bir sey olmus ki ertesi gun bitmis. memlekte ile alakali olsaydi hic gelmezlerdi, o topa girmezlerdi

ben arkadasimdan bahsettim. o mesela cocugu seviyordu, kendi mesleginden, kendi sehrinden. ne olacak ailesinden diyordu. ama tanisinca "bir omur akraba olmak istemem" dedi vazgecti, nisan yapacaklardi, ayrildi. hatta bize sormustu o donem, biz de ayril demistik. sonra da cok uzuldu , 3 sene oldu hala hayatında kimse yok. ama hakli bri ayrilikti.
bence kucuk seyler degil cunku bir ömür göreceksin es ailesini, bayramlar var, dugunler, cenazeler, yatiya kalmalar, aksam yemekleri... Yani cidden senden cok cok farkliysa ya da içine sinmiyorsa ayrilmalisin bence.
sizin durumda da elbet o gun bir sey olmus ki ertesi gun bitmis. memlekte ile alakali olsaydi hic gelmezlerdi, o topa girmezlerdi
3 yıl oldu hayatında kimse yok demişsiniz eminim çok mutludur yolu açık olsun . herkesin fikri kendine umarım yaşamazsınız zira hiçbirşey böyle kolay değil...

3 yıl oldu hayatında kimse yok demişsiniz eminim çok mutludur yolu açık olsun . herkesin fikri kendine umarım yaşamazsınız zira hiçbirşey böyle kolay değil...
tabii ki kolay degil ama zararin neresinden dönsen kardir. KK'da da var. olmayacak seyleri zorlaya zorlaya, emek vere vere, ittire kaktira oldurmaya çalışıyorlar. sonra yine olmuyor ama bu sefer kucakta bir cocuk oluyor, pismanlik coook daha büyük oluyor.
bu adam daha gecen aylarda evlenne teklif edecek kadar onem verdigi kadıni nisan gunu sonrasi terkediyor (ki bu bir kadin icin buyuk bir olay, herkese yaymadan nisandan once ayrilsaydi senin icin ailen icin daha kolay olacaktı) ve telefonlarını bile acmıyor. resmen hayalet olup gidiyor. böyle bir adamla evlensen, çocuklar dogursn mutlu mu olurdun? ailesine dolup bir kavgada yine bırakıp gidebilirdi. bu böyle biriso. demek ki verdigi sozlerin hic önemi yokmus.
bence şükret.

10 aylık ilişkim vardı , nişanlım ailesi istemediği için benden ayrıldı. Ailesi nişandan 1 gün sonra istemediklerini belirtip beni ve ailemi açıklama yapmadan engellediler . Sebepleri de baştan beri ailemin doğulu olmasıydı . Nişanlımla 2 ay kadar daha konuştuk ancak zamanla benden uzaklaştı en son günlerde yazıp aramamaya başlamıştı . en son tartıştık ve ailesi istemediği için evlilik olmıcağını söyleyerek bitirdi . Birdaha da yüzük için bile iletişme geçmedi .Ben yüzük için yazdığımda cevap bile vermedi .
Çok üzgünüm nasıl toparlarım kendimi fikir verebilirmisiniz
Siz de iletişime geçmeyin, üzüntünüzü yaşayın sonra da unutun.
Aynısı arkadaşımın başına geldi, kendi memleketinden biriydi nişanlısı ( hatta eşi . Tayin nedeniyle nikah kıymışlardı ). Geçen ay düğünü olacaktı her şey hazırdı , nisan sonunda erkek tarafı hiçbir açıklama yapmadan düğünü iptal etti.
Bazı insanlar karakter gelişimini tamamlamamış olabiliyor.

Bence annesi oğlunun evlenmesini istemiyor. Sizinle değil hiç kimse ile evlenmesini istemiyor. Bir yakınımın böyle olmuştu. Verilmiş sadakaniz varmış.

Biz doğuluyuz aslen Azeri asıllıyız (burda bazı konulara açıklık getirmek için belirttim.) Kardeşim geçen sene doğulu olmayan biriyle nişanlandı. Onların bizi didiklemesi için doğulu olmamız yetiyordu. Annesi dönüşte bu iş olmaz diye kendini paralamış. Sonradan duyduk. Nişan mişan oldu sonra bir şeyler bahane oldu bitti. Yani diyeceğim o ki birileri sizi didikliyor ise o iş olmaz. Boşuna karşı tarafa ulaşmaya çalışıp kendinizi düşürmeyin. Yüzük çok lüzumlu ise kendileri ulaşır zaten. Seven insan da ailesini öyle hemen dinlemezdi. Hakkınızda hayırlısı olsun.

Yani illaki hoşlarına gitmeyen bir durum vardır.

eğer istemeselerdi nişan da olmazdı. ne oldu da nişandan sonra seni istemeyip her yerden engellediler? imkansız böyle birşey nişan yapıp da ertesi gün hop sebepsiz engellemek. birşey oldu o nişanda.sen ne oldu o detayı ver bize ona göre yorum yapalım

Valla bende Kürdüm Türkler arasinda büyüdüm bir fark yok pek öyle dogu yemekleri kültürü olsun bilmem ama simdi Kürtce konussam dogu kürdü anlayamaz ve ben hic utanmadim Kürt olduguma neden utanimki ?? Kürtcem Türkce karisimi bir dil artik bütünlesmisiz cok farkli bir pencereden bakiyorlar karsi görüste olanlar sade Kürt degilki hristiyanda var bu yüzden bir önyargi var malesef önce insan olarak bakmak lazim bana zarar verebilirmi?
Nisan atmaya gelince ailesi aileyi begenmemis gelip gördüler sanmam kötü birsey olsa illa derlerdi diye dusunuyorum aile istemedi cocugun zorunla oldu ve bittide artik cocuga ne vaad ettilerse yada aklina girdilerse zamanla cocukta pes etmis
Sen de alınganlık yapmışsın kötü bir şey demedi ki farklılıklar olabilir dedi 😒

ne anlatıyosunuz ya yok haremlik selamlık oturma yok başka şeyler seven için ne kadar küçük bahaneler farkındamısınız bilmiyorum
Üzgünüm ama bunlar küçük bahaneler değil. Hayatı yaşama biçimi çok önemli. Bir taraf düğünü alkollü yapalım derken diğer taraf ilahili olsun derse olay çıkar. Benim söylediğim sadece örnek ama bu böyle iki taraf bu şekilde anlaşamaz ne yazık ki.

Mutlaka nişanda bir şey olmuş olması lazım. Benim nişan günüm çok sevgili kayınvalidemin içinden canavar çıkmıştı. Nişanla beraber depresyona girdim bu aile ile yapabilir miyim diye. İlk iki hafta ayrılmayı bile düşündüm çok zor zamanlardı... Sürekli ağlıyordum düşünmekten deli olacaktım.

10 aylık ilişkim vardı , nişanlım ailesi istemediği için benden ayrıldı. Ailesi nişandan 1 gün sonra istemediklerini belirtip beni ve ailemi açıklama yapmadan engellediler . Sebepleri de baştan beri ailemin doğulu olmasıydı . Nişanlımla 2 ay kadar daha konuştuk ancak zamanla benden uzaklaştı en son günlerde yazıp aramamaya başlamıştı . en son tartıştık ve ailesi istemediği için evlilik olmıcağını söyleyerek bitirdi . Birdaha da yüzük için bile iletişme geçmedi .Ben yüzük için yazdığımda cevap bile vermedi .
Çok üzgünüm nasıl toparlarım kendimi fikir verebilirmisiniz
Hayırlısı olmuş, uzak bu cahillerden...

Verilmiş sadakanız varmış. Önünüze bakın. Bu insanlar için üzülüp kendinizi hiç yıpratmayın.

Kendi istemedikten sonra …
Kimse ailesi istemedi diye ayrılmaz
Kendide öyle istemiş bahane etmiş

Valla bende Kürdüm Türkler arasinda büyüdüm bir fark yok pek öyle dogu yemekleri kültürü olsun bilmem ama simdi Kürtce konussam dogu kürdü anlayamaz ve ben hic utanmadim Kürt olduguma neden utanimki ?? Kürtcem Türkce karisimi bir dil artik bütünlesmisiz cok farkli bir pencereden bakiyorlar karsi görüste olanlar sade Kürt degilki hristiyanda var bu yüzden bir önyargi var malesef önce insan olarak bakmak lazim bana zarar verebilirmi?
Nisan atmaya gelince ailesi aileyi begenmemis gelip gördüler sanmam kötü birsey olsa illa derlerdi diye dusunuyorum aile istemedi cocugun zorunla oldu ve bittide artik cocuga ne vaad ettilerse yada aklina girdilerse zamanla cocukta pes etmis
Kürtlükten Türklükten bağımsız, Kürt Süryani Arap vs doğuda sadece Kürtler yok ama doğuyla batının kültürü farklıdır. Ayrıca her ırkın da kendi ayrı kültürü var illa Kürt diye ayrıştırmayın, Çerkez’in de ayrı adeti geleneği kültürü var

X