Nişanlandım ama içime sinmiyor

Doktor mu acaba bide bu soru var hayretler içindeyim verdiği cevaplara insanların sinir uçlarıyla oynuyor.psikiyatri poliklinike git demiş bir üyeye
Hanımefendi o yorumu yazdığım kişinin yorumlarını okuyup beni itham ettiği aslında hiçbir doğruluğu olmayan şeyleri bi okuyunuz lütfen.Asıl benim sinir uçlarımla oynandıİmkanım olsa diplomamı atıcam buraya cidden yani.Hayır doktor olmayıp buraya doktorum diye yazmış olsam elime ne geçecek.Mesleğimi belirtme amacım konum tamamen doğru değerlendirilebilsin diyeydi.Bunu belirttim diye kibirli egolu ilan edildim bi de .

Beni çok iyi anlamışsınız gerçekten.Aklımdan geçenler 2. Paragrafta yazdığınız gibi.İki eşten birisi geleceği için sürekli emek verip çabalayıp 1 adım daha ileriye gitmek isterken, diğeri böyle bi amaçta hedefte olmayıp yerinde sayacaksa bu sorun olabilir diye düşünüyorum.Anlatmak istediğim buydu aslında.

sizin aslında adama olan sevginiz yok bunca sene geçirildiği için biraz mecburiyetten nişanlanmışsınız ama aşk kalmamış arada. o yüzden yol yakınken ayrılın adamada bence bu başlığın linkini atın onun hakkında yazdıklarını okursa zaten o da sizden çat diye soğur böylece aşk acısı da çekmemiş olur doktor hanımcım.

Nişanlınız herhangi bir üniversiteden mezun mu? Gerçi kafanızda soru işareti oluştuysa biz ne desek geç olur şu saatten sonra. Bir şey sizi çok düşündürüyorsa üzerinemi örtmeye çalışmamakta fayda var. Doğru veya yanlış bilemem ama içine sinmiyorsa da zorlama, evlilik bu basit bir şey değil

Evet üniversite mezunu.Bu düşünceler soru işaretleri ara ara geliyor bana.Tam aklımdaki düşünceler siliniyor iyi hissediyorum ama sonrasında bir şeylerle tetikleniyor.Nişanlıma çok değer veriyorum sevgi konusunda hiçbir sıkıntım yok.Ama her şey sevgiyle hallolmuyor aşılmıyor maalesef.Bu konuda tamamen kendime suç buluyorum.Mesleğimi elime almadan karakterim kişiliğim tam oturmadan hayattan ne istediğimi tam olarak bilmeden böyle bi ilişkiye kalkışmışım.Geri de dönemiyorum ama ilerde sorun olmasından ve bu evlilikte mutlu olamamaktan da çok korkuyorum… Maalesef ailesinin maddi durumu da pek iyi değil.Nişanlım her şeyi nerdeyse kendisi yapıyor.Şimdiki aklım olsa daha farklı bi ailenin gelini olmak isterdim muhtemelen(hem maddi hem kariyer iş güç anlamında)Benim isteklerim onların maddi durumundan dolayı onlara hep fazla geliyor ki gerçekten uçuk isteklerim yok.Bu da beni üzüyor hevesimi kırıyor.Sadece maddiyat da değil sorun ben ailemi bırakıp onların yaşadığı şehre yerleşmek durumundayım nişanlım benim olduğum yere gelemediğinden.Bunların hepsini düşününce içime sinmiyor tam olarak maalesef.

Son düzenleme:
Ben olsam ayrılırım. Davul dengi dengine. İlerde sorun yaşarsam çoluk çocuk olduktan sonra herşey daha da zor.

Bazı üyeler ne kadar kırıcı ve zalimce yorumlar yapıyor. İnsanın başına gelmeden bazı şeyleri anlamasi zor olabilir. Hersey para ve mevki değil Tabiki ama konu sahibi nişanlısında bunu hissettiğini dile getirmiş ve kendini ifade etmiş.

Evlilik için acele etmeyin derim. Nişanlılık dönemini biraz uzun tutun. Ailesini daha iyi tanımaya çalışın. Nisanlinizin yaklaşımını , sizin mesleğinizle ilgili düşüncelerini anlamaya çalışın. Zamanla kafanız daha netleşir diye umuyorum

Aslında benim gördüğüm kadarıyla kimse sizi isteklerinizden dolayı yargılamadı . Bu düşüncelerinize rağmen hala nişanlınızdan ayrılmamışsınız, konuyu açtığınızdan beri aylar geçmiş.
Kimse kendisi hakkında böyle şeyler düşünen biriyle evlenmeyi haketmez. Nişanlınıza haksızlık ediyorsunuz.
Ha nişanlım herşeyi biliyor diyorsanız da , mutsuz bi evlilik yoluna girdiğiniz için ikinize de haksızlık yapıyorsunuz.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…