Nişan karmaşası

Tamam böyle olsun bu arada seni tebrik ederim durup düşündün
Yahu tamam benim gibi minnoş gelinleri böyle üzmeyin üstüme gelmeyin 😢 Şaka bir yana dün bir anda her şey birbirine girince bende ne düşünüp ne yapacağımı şaşırdım zaten genel hatlarıyla gereğinden fazla düşünen bu yüzdende düşünceleri çok sapan bir insanım. Birde üstüne bu gelince bana da bir dur halı geldi

Zaten aşağı yukarı öyle oldu. Başlangıçta annem onların da işi zora girmesin diye 15inden sonra herhangi bir gün olur ona göre git konuş dedi. İnsanlar da haliyle hafta içi bir gün seçti annemde duruma tamam dedi. Ama dün son anda bir şeyler oldu ben elbisemi gösterirken amcam ben gelemem dedi. Annemde bu sefer onlar bize uymuyor bencillik yapmasınlar pazar günü olacak ben yarın konuşacağım dedi ve durum öylece ortada kaldı
Aman sen taraf tutma. Magduru oyna

annen haklı bişey olmaz herkes hafta sonu olmasını ister sırf onların o gün iş yeri açık kalacak diye hafta içi nişan mi olur herkes çalışıyor eş adayı bi hafta sonu çalışmasın bi zahmet paradan vazgeçemiyorlar batmazlar

Aman sen taraf tutma. Magduru oyna
Ne yapmamı bekliyorsunuz tam olarak anlayamadım? Mağduru oynamalık bir durum yok ortada gidip o tarafa yok banane ille de benim annem annem diyorsa doğrudur mu diyeyim daha mı düzgün ilerleyecek bu şekilde işler? Bu garip çıkışlarınızı anlamış değilim

Etki altında kalmışsınıx ve anneniz farkında; cabası bu yüzden belki de. Varsayalım ki hiçbir sebep yokken haftasonu diye tutturam siz oldunuz. Henüz nisan aşamasında, sizin üstleneceğiniz bir organizasyonda nazınızı çeker miydi karşı taraf??? (Bence çekmeliler, sonradan naz falan çekmiyorlar çünkü). Karşı tarafı karşı taraf olarak bile görmeyecek kadar iyi niyetli ya da acemisinix diyelim belki ama acı gerçekler 🙃

Etki altında kalmışsınıx ve anneniz farkında; cabası bu yüzden belki de. Varsayalım ki hiçbir sebep yokken haftasonu diye tutturam siz oldunuz. Henüz nisan aşamasında, sizin üstleneceğiniz bir organizasyonda nazınızı çeker miydi karşı taraf??? (Bence çekmeliler, sonradan naz falan çekmiyorlar çünkü). Karşı tarafı karşı taraf olarak bile görmeyecek kadar iyi niyetli ya da acemisinix diyelim belki ama acı gerçekler 🙃
Gerçekten acı gerçekler yani ne bileyim ben güle oynaya hallederiz diyordum hdkdsk. Yapacak bir şey yok karışacaksa karışsın artık ortalık. Annem zaten annesiyle görüşmüş annesi de gayet tabi ki herkes olsun onlar o gün gelebiliyorsa o gün olsun ama benim kızlar kabul etmeyecek dur bakalım akşam ben onlarla konuşayım demiş

Gerçekten acı gerçekler yani ne bileyim ben güle oynaya hallederiz diyordum hdkdsk. Yapacak bir şey yok karışacaksa karışsın artık ortalık. Annem zaten annesiyle görüşmüş annesi de gayet tabi ki herkes olsun onlar o gün gelebiliyorsa o gün olsun ama benim kızlar kabul etmeyecek dur bakalım akşam ben onlarla konuşayım demiş

Yok artık daha neler ya
Bakın karşı taraf iyi niyetli değil bence bunu uzatmasinlar kimsenin tadı kaçmasın

Yok artık daha neler ya
Bakın karşı taraf iyi niyetli değil bence bunu uzatmasinlar kimsenin tadı kaçmasın
Valla bende anlamadım bencede kimsenin tadı kaçmasın ama. Annesi o şekilde söylemiş annemde görüşün madem kızlarla bende 1 hafta işime gitmeyeceğim nişan bu alelade bir zaman değil her iki tarafında biraz fedakarlık yapması gerekiyor demiş. Annesi de tabi ki o şekilde olmalı ben konuscam demiş konu kalmış öyle akşama çıkar kokusu

Nişan onun kızlarının mı? Kardeşlerine hiç mi saygıları yok onu yalnız mı bırakacaklar böyle bir günde? Ayyyy… hani işleri yüzünden haftaiçi istemişlerdi? Siz böyle minnoş kalamazsınıx bu aile ile. Yani kötü düşünmek istemem ama .. gözden geçirilmesi gereken bir karar dahi olabilir 🙄

Nişan onun kızlarının mı? Kardeşlerine hiç mi saygıları yok onu yalnız mı bırakacaklar böyle bir günde? Ayyyy… hani işleri yüzünden haftaiçi istemişlerdi? Siz böyle minnoş kalamazsınıx bu aile ile. Yani kötü düşünmek istemem ama .. gözden geçirilmesi gereken bir karar dahi olabilir 🙄
Valla ben anlamadım cidden anlamadım belli ki dediğiniz gibi çok minnoş kalamayacağız durumlar o şekilde ilerlesin hiç istemem ama yapacak bir şey yok gibi görünüyor.

Ne demek kızlar kabul etmez nasıl isyeri hepsi aynı yerde mi çalışıyor?
Olum kalım durumu olsa bile ezile buzule gönül almaları gerekiyor. Baştan talepleri absürt ztn
Ne istiyorlar siz kendi kendinize gidip oturun yerleşin madem
Bende onu söyledim madem dedim hiç uğraşmayalım. Siz kimseyi getirmeyin soylediklerinize de artık iptal oldu dersiniz. Bizden de kimse gelmesin bu konu kapansın çünkü sizin isteğinize göre ancak bu şekilde ilerleyebiliyoruz dedim. Bu seferde olur mu öyle şey diyorlar. E ama...

Nişanı annen yapacak misafir ağırlayacak olan o evet annenin fikri önemli ama karşı tarafında işleri söz konusu. Nişan düğün oldukça masraflı süreçler bir günde 3-4 maaştan fazla kazanan esnaf tanıdıklarım var böyle bir ekonomide o kadar parayı kazanmamayı göze alamazdim ben olsam. Tamam nişanı var adamın ama nişanlımın uzak bir akrabası için değiştirmek istemezdim. Anneniz anlayış gostermeli bence bu duruma.

Nişanı annen yapacak misafir ağırlayacak olan o evet annenin fikri önemli ama karşı tarafında işleri söz konusu. Nişan düğün oldukça masraflı süreçler bir günde 3-4 maaştan fazla kazanan esnaf tanıdıklarım var böyle bir ekonomide o kadar parayı kazanmamayı göze alamazdim ben olsam. Tamam nişanı var adamın ama nişanlımın uzak bir akrabası için değiştirmek istemezdim. Anneniz anlayış gostermeli bence bu duruma.
Vallahi ben şu an tamamen bıraktım uğraşmayı iki tarafa da söyledim herkes otursun konuşsun net bir karara varsın ben aradan çekiliyorum. Karar verdiklerinde bana da haber verirler

Evet evet gorumcelerim onlar olmaz diyor genel haliyle
Öyleyse bu durumda asla geri adım atmam ben. Ne münasebet. Nasıl ki sizin akrabalar yüzünden tarih değiştirmek istemenizi gereksiz gorduysem bu da aynen öyle gereksiz ve bunlar size baskı yoluyla değiştirmeye çalışıyorlar tarihi bir de. En azından sizin akrabanız katılamayacaktı sadece. Zor bir aile maalesef şimdiden duruşunuz net olmalı.

Öyleyse bu durumda asla geri adım atmam ben. Ne münasebet. Nasıl ki sizin akrabalar yüzünden tarih değiştirmek istemenizi gereksiz gorduysem bu da aynen öyle gereksiz ve bunlar size baskı yoluyla değiştirmeye çalışıyorlar tarihi bir de. En azından sizin akrabanız katılamayacaktı sadece. Zor bir aile maalesef şimdiden duruşunuz net olmalı.
Yani iş güç bir gün kapatılsa dükkan tuzla buz olup her şey çöp olacakmış gibi bir tavır var şu an ben anlamadım. İşyerindeki yazar kasayı istedim sanki

Yani iş güç bir gün kapatılsa dükkan tuzla buz olup her şey çöp olacakmış gibi bir tavır var şu an ben anlamadım. İşyerindeki yazar kasayı istedim sanki
Başta bende hak verdim ama bunların yaptığı inada bindirmek başka bir şey değil. Gorumceleriniz sizden çok hoşlanmıyor anladığım kadarıyla. Nisanliniz ne diyor ? Onun düşüncesi ne?

Başta bende hak verdim ama bunların yaptığı inada bindirmek başka bir şey değil. Gorumceleriniz sizden çok hoşlanmıyor anladığım kadarıyla. Nisanliniz ne diyor ? Onun düşüncesi ne?
Valla normalde hiç öyle davranmıyorlar ama anlamadım bende herhalde hoslanmıyorlar :KK51: Nişanlım şu an için pek bir şey demiyor önce aileler konuşsun duruma göre ben müdahale ederim sen daha fazla arada kalma diyor sadece

X