🌺🌺 Nisan Ayı Yumurta Takibi Yaptıranlar Burayaaa 🌺🌺

yenibirhayal

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
13 Mart 2023
1.896
1.107
Kızlar bende pcos var. Bugün itibari ile doktor eşliğinde yumurta takibine başlamış bulunmaktayım bu ilk olacak. Şu an adetin 4. Günündeyim 14mm yumurtam varmış. Bana glifor ve Vinslac tablet verdi henüz başlamadım. Çarşamba gününe çağırdı bir de 17 nisana. OVU takibi ya da yumurta takibi yapanlar var mı? Durumlar nasıl😊 ne gibi ek takviyeler verdi doktorunuz ya da sizler ne takviye alıyorsunuz?

BEn de klomen basladim adetin 3. Gunu reglim bittikten sonra gittim 3 yumurtam olmus en buyugu 14 mm yarin tekrar kontrole gidecegim. Ayrica glifor kullaniyorum

BEn de klomen basladim adetin 3. Gunu reglim bittikten sonra gittim 3 yumurtam olmus en buyugu 14 mm yarin tekrar kontrole gidecegim. Ayrica glifor kullaniyorum
Evet bana da glifor verdi. 3 yumurta zaten biri sağlıklı olsa yetiyormuş bize. Bana da haber verin benim kontolum de çarşamba

Merhaba bende bu ay adetin 5. Günü başlayıp 5 gün femara kullandım 11 gün kontrole gittim sağ overde 1 tane 18mm yumurta olduğunu söyledi doktorum iğneyi 12. Gün yaptım yani cumartesi günü bunun haricinde ben 1 aydır pikos ilacı kullanıyorum yumurtaların kalitesi için doktorum ek olarak duphaston ve estrofem verdi estrofem iğne Günü dahil 5 gün duphaston 10 gün kullanacaksın dedi ve adet olmazsan test yap dedi umarım yardımcı olabilmisimdir biraz uzun oldu kusura bakmayın

Çok teşekkür ederim peki test zamanınıza ne kadar kaldı belirtiniz var mı

İşte bu test zamanını nasıl beklicem bende bilmiyorum 😅 iğneyi yapalı bugün 3. Günüm dün gece doktorun verdiği saatte değerlendirmeyi yaptık gece itibariyle sağ kasikta çok ağrı oldu benim hem kasık ağrısı hem gaz sancısı gibi değişik biseydi sabahına çok bisey kalmadı yani doktorun demesine göre igneden 36 saat sonra yumurta çatladıgi için o saate ilişki vermiş sanırım yumurta çatladım için ağrım oldu

İşte bu test zamanını nasıl beklicem bende bilmiyorum 😅 iğneyi yapalı bugün 3. Günüm dün gece doktorun verdiği saatte değerlendirmeyi yaptık gece itibariyle sağ kasikta çok ağrı oldu benim hem kasık ağrısı hem gaz sancısı gibi değişik biseydi sabahına çok bisey kalmadı yani doktorun demesine göre igneden 36 saat sonra yumurta çatladıgi için o saate ilişki vermiş sanırım yumurta çatladım için ağrım oldu
Anladım o zaman iğne saatini de iyi bulmak lazım😊36 saat sonrası mesaiye denk gelmesin 🤣🤣 senin saat kaça denk geldi

Evett 😅 doktor bana sabah 10 10.30 arası vur ki denk gelsin dedi cumartesi sabah 10.30 da vurdum çatlaması pazar gece 10.30 a denk geliyordu iste tabi tam 36 saat sonra catlatsa o yüzden doktorun verdiği saate uymakta önemli ben öncesini de değerlendirmistim hayırlısı artık beklicem

İğneden bir gün öncesini mi? O zaman ben sabaha randevu alayım ki akşama denk gelsin🤣🤣 yoksa işim zor ne diyecem izin alırken hahahah. Ay nasıl bekleyecez şimdi bu kadar günü🤣

İğneden bir gün öncesini mi? O zaman ben sabaha randevu alayım ki akşama denk gelsin🤣🤣 yoksa işim zor ne diyecem izin alırken hahahah. Ay nasıl bekleyecez şimdi bu kadar günü🤣
Evet işte o durum yumurtaliklarin büyümesiyle alakalı ben cuma günü doktora gittim 18mm di bana cumartesi yap dedi 19 mm olur dedi belki senin tam iğne yapma durumunda olur direk yapar ya da sana da şu saatte yap falan der ben evde kendim yaptım

Evet işte o durum yumurtaliklarin büyümesiyle alakalı ben cuma günü doktora gittim 18mm di bana cumartesi yap dedi 19 mm olur dedi belki senin tam iğne yapma durumunda olur direk yapar ya da sana da şu saatte yap falan der ben evde kendim yaptım
İğneni ben yapacağım dedi bana ilk olduğu için mi bilmiyorum. E benim 14 mm şimdi yumurtam daha adetim de bitmedi yani cuma 14 mm idi. Belki de çoktan büyüdü o zaman🤣 2 gün sonra gitcem

Benimde ilk bana da ya acilde ya eczanede yaptır dedi ben yapiverdim 😅😅 günde yaklaşık 1 mm büyüyormus asıl zor şey igneden sonra beklemesi zaten 😟😟

Benimde ilk bana da ya acilde ya eczanede yaptır dedi ben yapiverdim 😅😅 günde yaklaşık 1 mm büyüyormus asıl zor şey igneden sonra beklemesi zaten 😟😟
Acıyo mu peki, iğneyi kendi mi alıp verdi sana yoksa eczaneden mi alınıyo

Reçete olarak yazıyor eczaneden alıyorsun ve dikkat et iğnenin soğukta durması gerekiyor buzdolabının rafinda valla ben kendim yaptım göbeğimden gerçekten hissetmedim bile
Yaa peki ince bi iğne mi şimdi kendine yapma diyince ben bi gerildim açıkçası gahahah ben gözümü kapatayım başkası yapsın. Normalde de korkmam ama🤣 bi gerilesim geldi. Of daha 2 gün var kontrole şimdi bile bekleyemiyorum 🤣

Zaten igne ucu çok küçük ve deri altına yapılan bi iğne ben göbeğimi iki parmağımın arasında sıktım diğer elimle iğneyi yaptım ama illaki kendin yapmak zorunda değilsin yaptırabilirsin ben önceden de kan sulandirici iğne yapmıştım kayinvalideme ordan bildiğim gördüğüm için jendim yaptım

Zaten igne ucu çok küçük ve deri altına yapılan bi iğne ben göbeğimi iki parmağımın arasında sıktım diğer elimle iğneyi yaptım ama illaki kendin yapmak zorunda değilsin yaptırabilirsin ben önceden de kan sulandirici iğne yapmıştım kayinvalideme ordan bildiğim gördüğüm için jendim yaptım
Anladım şu şeker için olan iğnelere benziyor o zaman kolay iş😊 teşekkür ederim kuzum bekleyelim bakalım birlikte önümüzde ne var😊

Ne demek keşke yardımlaşabilsek birbirimize destek olsak gerçekten çok yorucu bir süreç ben 1 sene korunmadim zaten 1 senelik evliyim sonra doktora gittiğimde tahlilleri çok bisey yoktu ama alttan muayenede direk pko görünümlü dedi çok korktum. Sonra tabi araştırınca pko o kadar çok var ve Bi o kadar da olumlu sonuç alan arkadaşımız var kendimizi üzmeye hiç gerek yokmuş Allah ol der olur hiç stres yapma insan ister istemez buralarda geziniyor yaşayan arkadaşların yorumlarına bakıyor yine de her daim olumlu olmak gerek tabi ilk denemede olmayabilir ama pes etmek yok :))

Ne demek keşke yardımlaşabilsek birbirimize destek olsak gerçekten çok yorucu bir süreç ben 1 sene korunmadim zaten 1 senelik evliyim sonra doktora gittiğimde tahlilleri çok bisey yoktu ama alttan muayenede direk pko görünümlü dedi çok korktum. Sonra tabi araştırınca pko o kadar çok var ve Bi o kadar da olumlu sonuç alan arkadaşımız var kendimizi üzmeye hiç gerek yokmuş Allah ol der olur hiç stres yapma insan ister istemez buralarda geziniyor yaşayan arkadaşların yorumlarına bakıyor yine de her daim olumlu olmak gerek tabi ilk denemede olmayabilir ama pes etmek yok :))
Aynen olmayabilir, olabilir de bende de pko var. İlk gittiğim doktorlar bi korkuttu beni bu kadar stres yapıp kafaya takma nedenim oldu? Zor mu olacak çocuğum illa tüp bebek mi olacal dedim ki denemeye başlayalı 1 ay olmuştı doktor pco var 3 ay gebelik olmazsa gelin aşılama ve tüpbebek deneyelim demişti. Sonra doktor değiştirdim işte şimdi yaklaşık 8 9 ay oldu istemeye başlayalı. Şimdi de takip başlattık yeni doktorumla (Allah ondan razı olsun çok bilgilendirdi beni) duruma göre karar vereceğiz dedi ama daha vaktin var bikaç ay takiple ya da takipsiz deneyebilirsin ama muayrneye geldin başlayalım istersen takibe dedi vaktimiz boşa geçmemiş olur ben de vücudunu anlarım dedi tamam dedim.😊 ama son 2 aydır kafayı yemiş gibiydim sürekli testler pozitif çıkıyordu kan veriyordum hep negatifti. En son doktoru değişince ne oldupunu anladım olayın da rahatladım. Bakalım inş rahat strrssiz bi dönem geçiririz

X