Nisan atan,veya ayrilan arkadaşlar nasil atlattiniz ?

Son paylasimimi okuyanlar bilir.nikah tarihi alındıktan hemen sonra saçma sapan davranışları olmustu.1 hafta önce bitti hersey.sesi sedası çıkmadı onunda zaten.ben bunca zaman kendi aptallığıma kızıyorum.en son bohcaları yollamak icin iletesim kurdum.orda hala beni sucluyodu.bende,hic kendine bakmiyosun allahından bul dedim.sonra annesi,ogün beni arayıp niye beddua ediyosun dedi.. sanki beni defalarca yarı yolda bırakan oğlu degilmis gibi... sozde kiz cocuklarina cok deger veririz biz demisti.ama ogunden sonra beni hic aramadi bile.oglunun davransilarina ragmen..ama beddua ediyorum diye hesap sorabiliyolar.ben insanların pişkinliklerine hala şaşırıyorum..ablam, Bi an önce bohcalarını yollayın dedi.bizde harekete geçtik.bu kişiye adresini sormustum.acik adresini bilmiyodm.yeni eve taşınınca verirmiş. Arkadaşlar tek umudum kpss.sonrasina bakicam. Şuan başka bisey yapamıyorum arkadaşlarımla konuşmak dışında.kedilerim var.mutlu olmaya çalışıyorum. Ama gözlerim doluyo ara ara.ailem anlamasın diye odama kaçıyorum. Tavsiye alabilirmiyim bu süreç nası geçer? Annesi vatsptan hikayelerine bakiyo bide.ben engel koymadım.annem bosver demisti. ?
Tatlım 1,5 yıl önce ben de attım nişan. Asla geriye dönüp bakmadım. Eski nişanlım twitterdan sosyal medyadan sürekli göndermeler yapıyordu. Bazen öfkesini kusuyordu, bazen pişman olduğunu özlediğini bile yazıyordu. Doğum günümü bile Twitter’a “kutlu olsun, iyi ki tanıdım” şeklinde yazmıştı ama ben asla geri dönmedim. Daha birkaç gün evvel annesi annemi aradı yine annem açmadı bile. Hiç de pişman değilim, hayatımın en doğru kararlarından biri oldu. Şu an öyle huzurluyum ki…

Son paylasimimi okuyanlar bilir.nikah tarihi alındıktan hemen sonra saçma sapan davranışları olmustu.1 hafta önce bitti hersey.sesi sedası çıkmadı onunda zaten.ben bunca zaman kendi aptallığıma kızıyorum.en son bohcaları yollamak icin iletesim kurdum.orda hala beni sucluyodu.bende,hic kendine bakmiyosun allahından bul dedim.sonra annesi,ogün beni arayıp niye beddua ediyosun dedi.. sanki beni defalarca yarı yolda bırakan oğlu degilmis gibi... sozde kiz cocuklarina cok deger veririz biz demisti.ama ogunden sonra beni hic aramadi bile.oglunun davransilarina ragmen..ama beddua ediyorum diye hesap sorabiliyolar.ben insanların pişkinliklerine hala şaşırıyorum..ablam, Bi an önce bohcalarını yollayın dedi.bizde harekete geçtik.bu kişiye adresini sormustum.acik adresini bilmiyodm.yeni eve taşınınca verirmiş. Arkadaşlar tek umudum kpss.sonrasina bakicam. Şuan başka bisey yapamıyorum arkadaşlarımla konuşmak dışında.kedilerim var.mutlu olmaya çalışıyorum. Ama gözlerim doluyo ara ara.ailem anlamasın diye odama kaçıyorum. Tavsiye alabilirmiyim bu süreç nası geçer? Annesi vatsptan hikayelerine bakiyo bide.ben engel koymadım.annem bosver demisti. ?
Öncelikle onu hatırlatacak şeylerden kurtul misal annesinin numarasını kesinlikle sil bakmasın hikayelerime aklına gelebilir çok taze ve yaşanmışlıklar var kendine zaman tanı. Tek kalmamaya çalış mutlaka kendine uğraş bul arkadaşlarınla gez kütüphaneye git kpss çalış evde çalışma. Zor bir süreç benim de arkadaşım ayrıldı nişanlısından daha yeni yeni kendisine geliyor o mutlu olunca biz de mutlu oluyoruz 🌸

Sonu belliymiş .Yarı yolda birakilmak konusu ise her zaman olabilir.Kimse biriyle yaslanıp ölecek yolun sonuna kadar gidecek garantisi yok.Bedduaniz tutmaz o manada ve beddua size döner tövbesini geciktirmeyin siz bilirsiniz.Bize yapılanı biz kabul etmeyip toparlanacagiz bundan sonra hayata daha farklı bir yaklaşım gelistirmezseniz siz öğrenene kadar yaşamınıza bu tarz insanlar gelecek .Bana kizabilirsiniz söylemesi benden dinlemek zorunda değilsiniz beni.Nasip değilmiş Aljah istememiş.

Eşimden önce nişan atmıştım.
Hayatımın en doğru kararıydı bazen düşünüyorum,ev esyalar alındı düğüne sayılı günler kaldı diyip vazgecmeseydin inanılmaz mutsuz olurdum.

Başkasıyla aldatmıştı,defalarca yalvardı özürler aileyi araya sokmalar.
Elimin tersiyle ittim.
İyiki eşimle evlendim 11 yıldır.
Darısı başınıza,o anın içindeyken zor ama geçiyor.Güzel kapılar açılsın inşallah

Eski konularınızı biliyorum ve ayrılarak doğru bir karar verdiğiniz için sizi tebrik ediyorum. Elbette bu süreçte üzüleceksiniz, yaşanmışlıkları bir günde silemeyiz. Ayrılık sonrası yas süreci herkesin yaşadığı normal olan ve geçecek olan bir süreç. Bu dönemi atlatınca herşey daha güzel olacak💐

Başlığa göre yorum yapıyorum,,, evlenenlerin çoğu keşke nişanlıyken ayrılsaydım diyor, üst leveli keşke çocuk olmadan ayrılsaydım diyor yani siz kazaçlısınız hep bu bakış açısıyla düşünürseniz atlatırsınız,, birde bence biz kadınlar 2 kuaför 2 tatil sonrası toparlanmaması imkansız

Valla o kadar çok beddua ettim ki anlatamam ama sadece ilk gün. Sonra bir daha yazmadım o da yazmadı, ben terapi aldım. Bi süre sonra şimdiki eşimle tanıştık her gün şükrediyorum ondan kurtuldum diye. Allahlarindan bulsunlar kendisi de ailesi de. Yok öyle milletin evladının hayatını mahvedip helallesmek.

Şöyle düşün
Anlı şanlı düğün yaptın evlendin üstüne hamile kaldın kucağında çocukla boşandın?
Ya da sadece bir yüzük attın?
Hangisi daha felaket?
Bunu düşün.
En kötüsünü düşünüp şuanki haline şükret kurtuldum de sadaka ver bak önüne
Hayat çok güzel yeni birileriyle tanışacaksın her şeyi unutacaksın

X