nisan 2008 anneleri bebeginize inek sutu vermeye basladiniz mi? alerji oldu mu?

hamixsxim ben

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
16 Şubat 2008
55
1
Merhaba Nisan Anneleri, ben sizi hamilelik surecim ve dogumdan sonra hep takip ettim msj yazmak yeni kısmet oldu. oglusum nisan 11 2008 de dogdu, 1 yasina gireli 16 gun oldu inek sutune basladim ama su sekilde once aptamil junior ile basladım onu daha sonra pınar cocuk sute ile karıstım o sekilde vermeye devam ediyorum. ama cocugun yuzunde ozellikle yanaklarında kızarıklıklar ve pturuler olustu zaten cok alerjili bir cocuk hemen herseyden etkileniyor. doktora goturup alerji testi yaptırıcam zaten de merak ettim siz bu konuda naptınız ve boyle bir sey ile karsılastiniz mi?

Tesekkurler, Allah herkesin bebegine saglik ve guzel bir omur versin...

Son düzenleme:
canım merhaba... öncelikle Allah bebişine uzun ve sağlıklı ömür versin...
benim kızım 26 nisan doğumlu ve 8 aylıkken pınar ste bebe bisküvisi veya kahvaltıda içmesi için veriyordum... ben bebeğime hiç hazır mama kullanmadım ve düşünmüyorumda aptaml junior demişsin açıkçası kullanmadım ve bilmiyorum nasıl olduğunu.. içinde katkı maddesi falan var mı.. hergün televizyonlarda duyuyoruz artık bunların içinde katkı maddeleri olduğunu ve çok sakıncalı olduğunu onun için bence bebişine hiç öyle şeyler verme ve hatta imkanın varsa açık süt alıp bayağı kaynattıktan sonra içir derim...

ben hem süt veriyorum hm aptamil junior veriyorum alerji yapmadı.önce süte su karıştırıp verdim şimdi koymadan veriyorum.dr srdum verebilirsin dedi.çocuk ütleride olabilir dedi.

canım ya benimki biberon almadığı için öyle direkt süt veremedim ama kahvaltılarına,çorbaya katıyorum 1 aydır alerji felan olmadı çok şükür.beni de emiyor hala o yüzden çokta düşmüyorum üştüne illa süt içsin diye.

yoğurt ve peynir takviyesi öneriliyor süt içmeyen yada alerji gösteren cocuklarda.

X