"Neyi düşünürsen onu çağırırsın"...Bunu yaşayan var mı ?

kızlar bugün bişe yaşadım hemen gelip paylaşmak istedim.yine aynı oldu işte yine aynı:KK43:((daha önce demiştimya hiç olmayacak bişe hayal ediyorum o oluyo yani süreç oluyo ama sonuççç olmuyooooo hiç istemediğim şekilde sonuçlanıyo hatta iyide neye yararki böle:KK43:(((çalıştığım okula birinin gelmesini hayal ediyodum son 2 haftadır ve normaldede o kişinin asla okulla alakası yok...bugün sınıftan bi çıktımki o okuldaa şokkk oldum ama ee sonuç ne hiçççç okadar kalabalıktıki beni görmedi bile ya çıldırcam ben bunun hayaliyle yatıp kalkıyodum sonra nealaka olmazki falan diyodum kendime oldu ama sonuç yok:KK43:((((((((((

hayal ederken sonucu çok inanarak hayal etmiyor olabilirsin.. kendine olan güveninden emin olmayabilirsin.. kesin olacağından eminmiş gibi bi duygu içine girersen daha güzel olur.

Size kendimden örnekle küçük bir taktik vermek istiyorum. Düşünceyi gerçeğe çevirmede başarının sırrı nedir? Kurulan hayalin (düşüncenin, inancın) kalitesi... Şüphesiz olmalı, tam inançla olmalı.

12 yıl önce tanıdığım biri vardı (ilk aşkım olur kendisi ama sevgili değildik, yani platonikti)... Tabi o zamanlar çocuğum (13 yaşımdayım), birlikte pek vakit geçiremeden ayrıldık ve ben bazı davranışlarımla onun çok kalbini kırdım ve ömür boyu da bunun pişmanlığını yaşadım. Gelelim bu konunun secret kısmına... Onu bir şekilde hep düşünürdüm; yani şöyle... Bir daha asla karşılaşmayacağımıza %100 değil ama %99.9 inanmıştım. Ondan bir beklentim de yok tabi doğal olarak. Ama içimdeki onla karşılaşmayı, arkadaş olmayı, ondan özür dilemeyi isteyen taraf hep benimleydi ve o tarafım bana hep hayaller kurdurdu... Bunlar benim için oyun gibiydi; yolda yürürken karşılaşmışız, ben onu tanımışım, o beni tanımış, ayaküstü konuşuyoruz... Sokakta bir olay olmuş karşılaşmışız, deprem olmuş karşılaşmışız... Yani binbir çeşitli hayaller... Ama asla onu çağırmak için kasten kurmadım bu hayalleri, dediğim gibi, oyun olsun diye ya da belki kendimi rahatlatmak için... Sonuç olarak o %0.01 ihtimal verdiğim bu hayal gerçekleşti, hem de hayal ettiklerimin de ötesinde... Onunla tekrar karşılaştım ve şimdi çok güzel giden 1,5 yıllık bir beraberliğimiz var. :)

Bu olay bana nasıl düşünülmesi gerektiğine dair çok büyük ipucu oldu. Çünkü o hayaller asla bir olumsuz düşünce barındırmıyordu, olmuştu işte, mutluydum vb. hisler vardı sadece... Tabi oyunlarımı oynarken sağlam oynardım; yani o duyguları hissederek (bu da bir anahtar).

Yani uzun lafın kısası; kurduğunuz hayalin içine şüpheyi asla ama asla karıştırmayın ve hayalinizi gerçekten olmuş gibi hissetmeyi unutmayın. Öyle bir kaptırın ki sevinçten zıplarken bulun kendinizi, o coşkuyu hissedin. Bir de o zaman bakın, istediğiniz şeyler oluyor mu olmuyor mu... :KK66:

eğer böyle bişi gerçekten olsaydı emin olup şuanda o benmle yaşıo olurduu ama yaşamıoo napalımm illa olcak die bişi yokk ama be demek değil ki onu düşünmicem yoo düşünücem nasılsa ben düşünmesen bişiler onu bana hatırlatıo hayat bana sinyal verioo onun adını bi yerde görüorum yada onunla ilgilii bişilerr sonuçta onu düşünüorum yanii sorun yokk ama gelende yok :KK70:

İlla hayal edeceğim deyip de hayal edemeyiz. Yani hadi bi 5 dk daha hayal edeyim, bu çok kısa oldu diyemeyiz. :KK34: İçimizden geldiği gibi yapmalıyız. Süresi o kadar da önemli değil. Yeter ki yürekten isteyelim.
Şöyle bir örnek vereyim. Bu zihinde canlandırma ve hissetme çok etkili bir olay. Ben de bunu yapmıştım. Yolda yürürken sanki eski sevgilimin önünden geçiyormuşum gibi yürüdüm. Beni görüp pişman olduğunu, arkamdan hayran hayran baktığını hissettim. Halbuki orada kimse yoktu. Ama ben öyle yapmıştım. Hatta sinsi sinsi gülmüştüm bile. :KK66::KK66: Veeeee bundan 5-6 saat sonra otobüste karşılaştık. Ben en arkada oturduğum için beni inerken fark etti. Ama camdaki yansımasından yüzünü gördüm ve şöyle söyleyeyim size ''Tam hayal ettiğim gibiydi''. İndikten sonra da otobüsün içine baka baka gitti. Suratındaki ifadeye o kadar çok gülmüştüm ki. Ve 1-2 saat sonra internet üzerinden mesaj geldi. Benimle konuşmak istiyormuş. Bak bak. :KK66::KK66::KK66: Sonra birkaç kez böyle mesajlar geldi ama ben konuşmak istemediğimi söyledim. Sonra da engelledim. :KK66:
[SUB]Uzun lafın kısası; zihninizde canlandırın ve gerçekmiş gibi hissedin. :KK34:[/SUB]

yalnız şuda bir gerçekki kendimizi o hayale kaptırıyoruz yetinmiyoruz.ben çok hayalperesttim geçen yıla dek.yaşadıklarım sonucu hayaler sadece umudumu kırdı ... üzüldüm. neden ben dedim ... şimdi çok istediğim bişey var.. dileğimin olacağıda aşikarç... ama bu hayale kaptırmak istemiyorum kendimi ... evet sabır çoksa er yada geç dileğe kavuşuluyo ama yoksa ümit kırıyo ... bende de sabır azaldı artık .. en çok istediklerimde kapılar yüzüme kapandı .. haa bekliyorum evet olacak bigün diyorum.derkende bu deyişimin hayallerimi etkileyiğ zamanı ertelediğini de düşünüyorum... çok kaptırmadan kurulmalı bence hayaller

bu aksam sanıırım dolunay kesin miii

benim gecen ay yaptıgımdan henuz sonuc alamadım :KK5:

canım dolunayda olumsuz dusuncelerimizi kagıda yazıp yakıyoruz negatifligi tamamen uzerimizden temizlemek için cunku dolunayın dunya ve bizim uzerimizde manyetik bir etkisi oldugu dusunuluyor bu yuzden arınma calısmalarının dolunay zamanı yapılması daha uygun

yaktıktan sonra yeniden istedigimiz herseyi sanki olmus gibi bir kagıda yazıp sukredip saklıyoruz o kagıdı

Şu dolunay meselesine kesinlikle inanmıyorum. Kağıda yazıp yakmak çok saçma geliyor. :KK19:
Ben sadece olumlu düşünerek hallediyorum bir şeyleri.
Olumlu düşününce zaten otomatik olarak olumsuzları itiyorsunuz beynin iyi olana odaklanıyor çünkü.
Bir de kağıda yazıp yakmakla uğraşmaya gerek yok. :KK53:

Şu dolunay meselesine kesinlikle inanmıyorum. Kağıda yazıp yakmak çok saçma geliyor. :KK19:
Olumlu düşününce zaten otomatik olarak olumsuzları itiyorsunuz beynin iyi olana odaklanıyor çünkü.
Katılıyorum arkadaşım:) olumlu düşünüyorum ve Rabbime dua ediyorum "hayırlısıyla ver" diye...

bazen aylarca yada yıllarca kafa yormaya da gerek kalmıyor...anlık düşündüğüm şeylerde gerçekleşebiliyor...en son, biri için yaşamıştım bunu...sonunda çok üzüldüm,ama biz bu yönümüzü olumlu şeyler adına kullanmalıyız...

:44::44: dolunay olunca ne oluyor ki??
canım bende burdan arkadaşlardan duydum. dileklerini bi kağıda istediğin dilekler gerçekleşmiş gibi yazoyomuşsun, bi kağıdada istemediklerini yazıyosun yakıyosun.istediklerini yazdığı kağıdı saklıyosun bi nevi hıdırellez gibi ... memnun kalanlar var.. ben denedim .. hiç bi değişiklik olmadı sanırm. dnemek isteyenlere hatırlatmak istedim ...
bu aksam sanıırım dolunay kesin miii

benim gecen ay yaptıgımdan henuz sonuc alamadım :KK5:

canım dolunayda olumsuz dusuncelerimizi kagıda yazıp yakıyoruz negatifligi tamamen uzerimizden temizlemek için cunku dolunayın dunya ve bizim uzerimizde manyetik bir etkisi oldugu dusunuluyor bu yuzden arınma calısmalarının dolunay zamanı yapılması daha uygun

yaktıktan sonra yeniden istedigimiz herseyi sanki olmus gibi bir kagıda yazıp sukredip saklıyoruz o kagıdı
canım yarın geceymiş yanlış yazmışım.yani 12 ekim dolunay.
bende inanmıyorum ama denemkte zararım olmadı.bana hıdırellezi hatırlatıyo ...
Katılıyorum arkadaşım:) olumlu düşünüyorum ve Rabbime dua ediyorum "hayırlısıyla ver" diye...

zaten Allahtan diliyoruz. o mantıkla bu evren ve enerji durumu haşa şirk gibi olur.. evet bazen çok istesende olmuyo jkader çizgimizden ötürü. bazende olsa keşke diyoruz oluyo.benim burdaki tek amacım olumlu düşünebilmek yaşam standardımı yüksektmek. matemli gönüllerin ömrü uzun olmuyor nede olsa ...

dolunayın fiziksel etkileri var dünyaya insanlara esyalara... fizik boyutunda gel-git meselelerini falan arastırırsanız bulursunuz...

ben işin o kısmındayım yoksa dolunayın elinde degil verecek olan Allah... beynimi kandırmak için bir yol oluyor bişey de kaybetmiyorum

Dolunay yarın 05:07 de olacak sabaha karşı :) Sabah erken kalkın hem seher vakti tam dua için uygun bir zaman.

Arkadaşlar, evrenin şematik yapısı ile beyin hücresinin şematik yapısısnın tamamen aynı olduğu bilim adamlarınca ispat edildi.. geçen gün bunu dümünürken aklıma başka birşey geldi.. bir kitapta beyninizde düşünün yüreğinize taşıyın dileğinizi diyordu.yani yüreğimize taşımamız şart... aklım başka birşeye takıldı.. Hz Ömer demişki"ey kabe seni 100 kere yıkarım 100 kere inşa ederim. ama kırdığım bir kalbi asla inşa edemem" yine din adamları diyorlar ki kalp kırmak çok büyük bir günah. çünkü kalp insan bedeninda Allahın evi olarak inşa edilmiştir. kalp kırmak Allahın evini yıkmaktır.. çünkü kırılan kalp kırdığınız insanın hayallerne umutlarına hayat bağlılığına tutunduğu koludur elidir. siz onu kırarsanız o insanın hayatla bağını koparırsınız bu da çok günahtır diyorlar..
bütün bunlardan sonra benim de aklıma başka bir şey geldi.. evrenden iste dedikleri aslında düşünüyoruz yani evrenin küçük bir modeli olan milyonlarca hücrecikle düşünüyoruz sonra kuantumcuların dediği gibi kalben istiyoruz saf halde inanıyoruz yani dileği kalbe taşıyoruz özetle dileği Allahın evine yani Allaha taşıyoruz ve dileğimiz gerçeğe dönüyor.. Yani kalbe taşıyabilmek çok önemli bir basamak bence..bazen istiyoruz ama hani yürekten olmuyor ya isteğimiz o zaman dilek gerçekleşmiyor. aylarca düşünsek te olmuyor. bazen bir kere düşünüyoruz ama yüreğimize taşıbiliyoruz ki o bir anlık düşünce bile dileği gerçekleştiriyor..bilinçaltı korkuları dedikleri yüreğimizin derinlerindeki korkular bence.. Allah demişki iyilik isteyene iyilik kötülük isteyene kötülük..bu tabir genel aslında.. buna korkularımızı isteklerimzi hayallerimizi herşeyi ekleyebilirz.yani derinde ne varsa Allah onu deneyime sunuyor.. neticede yürekten istmek evrenden istemek aslında hep Allahtan istemek.. korkularını yaşayanlarının korkuları o kadar güçlü ki yüreklerinde bu bir istek oluşturuyor Allahın evinde ve gerçek oluyor.. mesela diyorlar ya "evren iyi yada kötü ile ilgilenmez isteklerimizi gerçeğe dönüştürür. korkularımızı da" Allah ta iyilik isteyene iyilik kötülük isteyene kötülük veririm " diyorsa yüreğimizdeki herşey aslında gerçekleşir.. ben böyle düşünüyorum.. bunları evren Allah arasında kalan çelişki yaşayan arkadaşlara belki bir ışık olur diye yazdım.. fikirler bana ait.. tartışılabilir.. teşekür ederim..:KK49:

herşey düşünerek yada dua ederke olsaydı keşek belki de oluyrodur ama bunun zamanı var mı ki
ayrıca bunu dile getirmeye bile gerek yok bazılarının deideğiğ gibi insan ne hisseidyrosa zaten düşünür olur yada olmaz allahın bileceği iş biraz kadreci olmak lazım .... ben çok fazl aodaklanmak veüdşünmek te iyi değil varsa bir formülü anlatsın arakdaşlar... sonuçta herkes bir şey siityor kaç kişi sahip oluyor ki
.........

zhebani..... :)

vazgecme canımmm... olmuyor dedigimiz her an başa donuyoruz cunku :KK31:

Arkadaşlar, evrenin şematik yapısı ile beyin hücresinin şematik yapısısnın tamamen aynı olduğu bilim adamlarınca ispat edildi.. geçen gün bunu dümünürken aklıma başka birşey geldi.. bir kitapta beyninizde düşünün yüreğinize taşıyın dileğinizi diyordu.yani yüreğimize taşımamız şart... aklım başka birşeye takıldı.. Hz Ömer demişki"ey kabe seni 100 kere yıkarım 100 kere inşa ederim. ama kırdığım bir kalbi asla inşa edemem" yine din adamları diyorlar ki kalp kırmak çok büyük bir günah. çünkü kalp insan bedeninda Allahın evi olarak inşa edilmiştir. kalp kırmak Allahın evini yıkmaktır.. çünkü kırılan kalp kırdığınız insanın hayallerne umutlarına hayat bağlılığına tutunduğu koludur elidir. siz onu kırarsanız o insanın hayatla bağını koparırsınız bu da çok günahtır diyorlar..
bütün bunlardan sonra benim de aklıma başka bir şey geldi.. evrenden iste dedikleri aslında düşünüyoruz yani evrenin küçük bir modeli olan milyonlarca hücrecikle düşünüyoruz sonra kuantumcuların dediği gibi kalben istiyoruz saf halde inanıyoruz yani dileği kalbe taşıyoruz özetle dileği Allahın evine yani Allaha taşıyoruz ve dileğimiz gerçeğe dönüyor.. Yani kalbe taşıyabilmek çok önemli bir basamak bence..bazen istiyoruz ama hani yürekten olmuyor ya isteğimiz o zaman dilek gerçekleşmiyor. aylarca düşünsek te olmuyor. bazen bir kere düşünüyoruz ama yüreğimize taşıbiliyoruz ki o bir anlık düşünce bile dileği gerçekleştiriyor..bilinçaltı korkuları dedikleri yüreğimizin derinlerindeki korkular bence.. Allah demişki iyilik isteyene iyilik kötülük isteyene kötülük..bu tabir genel aslında.. buna korkularımızı isteklerimzi hayallerimizi herşeyi ekleyebilirz.yani derinde ne varsa Allah onu deneyime sunuyor.. neticede yürekten istmek evrenden istemek aslında hep Allahtan istemek.. korkularını yaşayanlarının korkuları o kadar güçlü ki yüreklerinde bu bir istek oluşturuyor Allahın evinde ve gerçek oluyor.. mesela diyorlar ya "evren iyi yada kötü ile ilgilenmez isteklerimizi gerçeğe dönüştürür. korkularımızı da" Allah ta iyilik isteyene iyilik kötülük isteyene kötülük veririm " diyorsa yüreğimizdeki herşey aslında gerçekleşir.. ben böyle düşünüyorum.. bunları evren Allah arasında kalan çelişki yaşayan arkadaşlara belki bir ışık olur diye yazdım.. fikirler bana ait.. tartışılabilir.. teşekür ederim..:KK49:

canım bunu yabancılar keşfetmiş..

being in heart space

diyolar bu senin dedigin olaya... dr. richard bartlett ın sitesinde

evet canım yürekten iste olayını , beyin hücrelerinin şemasını falan zaten onlar keşfetmiş.. benim anlatmak istediğim din çekim yasası çelişkisi yaşayan arkadaşlar için aslında bir çelişki olmadığı..yüreğimize taşırsak olabileceği, bunun bizim dinimizdeki söylemlerle uyumlu olduğu tarafıydı..dikatle okursan bunu ifade ettim. taşakür ederim.

Zaten rabiime dua edip yürekten sabredip beklememiz gerek..sabır sabır sabır...birde birseyi 40 kere söylersen olur demişler yani bunlar boş seyler degil..iyide kötüde allahtan gelir sen yeterki istemesini bil!!! iyi düşün iyi olsun...basımıza gelen kötü bir olay bile belki arkasından gelecek iyi bir olaya vesiledir..sükretmek en hayırlı!! evrenden torpilim var kitabındada sabah kalktıgımızda sükür etmemizi ve istediklerimizide olmus gibi sükür etmemizi tavsiye etmiş!!!hersey ALLAH tan..

X