"Neyi düşünürsen onu çağırırsın"...Bunu yaşayan var mı ?

Belki de sadece sürece odaklanıp sonucu boşluyorsundur. Her şeyini düşün. Son kısmına da ağırlık ver. Genelde herkes o süreç olayına takılıp kalır. O kısım gerçekleşir ama devamında istenildiği gibi olmaz. Bu da bizim hatamız. Olay gelişirken iyi bir şekilde sonucunu da düşün ve ona odaklan, o zaman işe yarar belki.
:44:

Bende de oluyor.Hayalime giren ya da şöyle söyleyim hayal ettiğim şeyler gerçek olabiliyor yani aynısını gerçekte yaşıyorum. Hislerle alakalı bence. İyi bişey hissedince gerçekleşmesi güzel de kötü bişey hissedince insan tırsıyor.

şekerler bir kere istemekle olmaz deniliyor ama evrenin işine de karışma deniliyor

evrenin işine karışmayıp onun isteğimizi en güzel şekilde gerçekleştireceğini bilip bir daha laf demeyecek miyiz

yoksa evren hallededursun dur bende bir hayal kurayım mı diyeceğiz ?

Bu konuda o kadar tartışma var ki. Kimi asla secret yasasına inanmıyor. Çünkü Allah diye bir şeyi kabul etmemiş oluyorsunuz kendinizi tanrı ilan ediyorsunuz diyorlar. Kimi de sadece hayal kur ve bekle diyor. Ama bazı durumlar var ki sadece hayal kurmak yetmiyor. Mesela kitap çıkarmak istiyorsan sadece hayal kursan neye yarar, yazmaya başlayacaksın. Bu öylesine bir örnek. Ama ben hiç kılımı kıpırdatmadan sadece isteyerek hiç ummadığım bir anda sevdiğim çocukla görüşmeye başlamıştım. Bu tip durumlarda yapacak bir şey yoksa sadece hayalini kurmak yeter. Yaşadığım için garantisini veririm. Olayına göre değişir bence. Ama istemek yolun yarısı çoğu şeyde. Hayal kurmaya hep devam bence.

Son düzenleme:
kızlar bende birşeyi çok istersem genelde olmuyor veya bir şeyi istemezsem o oluyor böyle bir kısırdöngü var ve eskiden canım sıkılırdı bu duruma ama şimdi benim için hayırlısı bu diyorum takmıyorum
engel olamadığımız bir güç var sanki doğruyu ve yanlışı bize göre yönlendiren buda Allah'ın bize çizdiği kader yolu anca sizlerin dediği sen iste evren versin yöntemide Allahın bize sunduğu kader yollunda bizim için hayırlı olanlardır diye düşünüyorum

evren denen şey tek başına çıkmadı ya allaha inanıyorum ben

mesela şükretme egzersizi var şükrederken allaha şükrediyorum

hem allahtan hem evrenden istiyorum

ayrıca nasıl hayal ettiğini yazabilir misin nasıl bir sürede oldu ?

Sevdiğim çocuk sürekli aklımdaydı. Tek bi saniye bile onu düşünmediğim olmuyordu. Keşke konuşabilsem diye düşünürdüm hep. Ama kötü durumdaydım. Çok ağlardım bu yüzden. Yani epeyce yürekten istemişim herhalde. Kafamda da onunla konuştuğumu, birbirimizi tanımaya başladığımızı canlandırıyordum. Sürekli. 9 ay sonra görüşmeye başladım. Biri benden habersiz onunla konuşup numaramı vermişti. Hiç beklemediğim bi şeydi. Öyle oldu.

Uzun zamandır mutfak dolabını her açışımda
Tenceremin cam kapağının kırılırsa naaparım diye düşnüyodum
Ve evet evelsi akşam yemek pişirirken tuzla buz oldu Karaca marka tencere kapağım
Çok şom düşünceliyim galiba

şu sıra bende bu olayı ilginç bir şekilde yaşıyorum.şuan karar vermekte zorlanmdığım bir konu var ve ben bu kararsız kaldığım konuya dair gün içerisinde o olay olmuş gibi kendimi hayal kurarken buluyorum aslında tam hayal kurmakta değil o olay olmuş ve ben o anı yaşıyormuşum gibi oluyor çok ama çok ilginc.inanmıcaksınız ama o mutluluğu bile birebir hissediyorum.bunun açıklaması ne tam olarak bilemiyorum ama bu konuda okuyunca yazmak istedim.belki aynı şeyleri yaşayan varmıdır die merak ettim

Yaşanacak şey gerçekten yaklaştığındandır umarım.

Evet ben de bunu çok yaşıyorum. Ve genellikle de hep bunlar gerçekleşiyor. Özellikle bir kere öyle bir kaptırmıştım ki kendimi o gün içinde oluvermişti. Sadece 10 dk kadar öylesine bir hayal ettim ve bunu hissettim. Aynı gerçek gibi yaptım. Bu benim için olmayacak bir şey gibiydi. Ama o gün içinde oldu. Çok şaşırmıştım ama artık alışkınım böyle durumlara. Umarım seninde istediğin ve hayal ettiğin şeyler gerçekleşir.

10 dakika nasıl hayal edebiliyosunuz? benim hayaller 30 saniye sürmüyoooo. :18:

benimkiler de 1 dk yı anca buluyodur

ama ben ara ara yapıyorum belki toplam 6 dk oluyodur bilemicem

ne çok zaman oldu bakmayalı foruma , özledim arkadaşlar :)

10 dakika nasıl hayal edebiliyosunuz? benim hayaller 30 saniye sürmüyoooo. :18:

İlla hayal edeceğim deyip de hayal edemeyiz. Yani hadi bi 5 dk daha hayal edeyim, bu çok kısa oldu diyemeyiz. İçimizden geldiği gibi yapmalıyız. Süresi o kadar da önemli değil. Yeter ki yürekten isteyelim.
Şöyle bir örnek vereyim. Bu zihinde canlandırma ve hissetme çok etkili bir olay. Ben de bunu yapmıştım. Yolda yürürken sanki eski sevgilimin önünden geçiyormuşum gibi yürüdüm. Beni görüp pişman olduğunu, arkamdan hayran hayran baktığını hissettim. Halbuki orada kimse yoktu. Ama ben öyle yapmıştım. Hatta sinsi sinsi gülmüştüm bile. Veeeee bundan 5-6 saat sonra otobüste karşılaştık. Ben en arkada oturduğum için beni inerken fark etti. Ama camdaki yansımasından yüzünü gördüm ve şöyle söyleyeyim size ''Tam hayal ettiğim gibiydi''. İndikten sonra da otobüsün içine baka baka gitti. Suratındaki ifadeye o kadar çok gülmüştüm ki. Ve 1-2 saat sonra internet üzerinden mesaj geldi. Benimle konuşmak istiyormuş. Bak bak. Sonra birkaç kez böyle mesajlar geldi ama ben konuşmak istemediğimi söyledim. Sonra da engelledim.
[SUB]Uzun lafın kısası; zihninizde canlandırın ve gerçekmiş gibi hissedin. [/SUB]

kızlar bugün bişe yaşadım hemen gelip paylaşmak istedim.yine aynı oldu işte yine aynı((daha önce demiştimya hiç olmayacak bişe hayal ediyorum o oluyo yani süreç oluyo ama sonuççç olmuyooooo hiç istemediğim şekilde sonuçlanıyo hatta iyide neye yararki böle(((çalıştığım okula birinin gelmesini hayal ediyodum son 2 haftadır ve normaldede o kişinin asla okulla alakası yok...bugün sınıftan bi çıktımki o okuldaa şokkk oldum ama ee sonuç ne hiçççç okadar kalabalıktıki beni görmedi bile ya çıldırcam ben bunun hayaliyle yatıp kalkıyodum sonra nealaka olmazki falan diyodum kendime oldu ama sonuç yok((((((((((

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…