"Neyi düşünürsen onu çağırırsın"...Bunu yaşayan var mı ?

Ben bunu çocukken fark etmiştim.
7 8 yaşlarındaydım.
Çok istediğim bir elbise vardı.
Çocuk aklı işte nedense anneme söylemedim.
Gördükçe özeniyorum filan.
Normalde tüm kıyafet alışverişlermizi annem yapardı.
Babam bu işlerden anlamadığı ve hep yanlış beden kıyafet aldığı için annem bize elbise almasını yasaklamıştı adamcağıza.
Bir gün işten eve geldi elinde benim elbise üstelik tam benim bedenimde :KK69:
Nerden görür beğenir de aklına gelip bana alır bunların bir açıklaması yok ama almıştı canım babam.
Ondan sonra anlamıştım çok dua edersem çok istersem herşey olur gibi geliyor bana.
Hayatım boyunca da hem eğitim hem aşk hem de maddi manevi sosyal hayatımda Allahıma şükür çok istediğim şeylere kavuştum.
Bazen geç bazen bazen yıllar sonra. :nazar::nazar::nazar::nazar::nazar:
Ama umudu kaybetmemek lazım.
Zaten başka neyimiz var ki:KK31:

mucize yaaaa gerçekten mucize
şnsan düşündüğü şeyi çağırıyor bak işte..
aynısını bende yaşadım lise1 de çok istediğim bir kadife ceket vardı okadar istiodumki onu ağlıyodum hatta:KK1:babamın da durumu olmadığı için alamıyordu ....birzaman sonra babam beni götürdü aldı o çok istediğim ceketi ama hep onu üstümde hayal ederdim birgün aynısını giyip okula gittm

Kendim hic bilincli olarak birsey yasamadim.

ama simdi tekrar bunu hatirlayinca tirstim nedense hep carsida gezerken hep eski sevgilimle karsilascakmisim gibi geliyor ona benzeyen birini görünce bi panikliyorum ve hep kendimi o karsilasma anini hayal ederken yasiyorum söylee tepki veririm yok tanimamis gibi kacarim yok cevirir kafami giderim gibi
ne alakaysa artik ... hem kendisi türkiyede bana ne oluyorsa artik :KK64:

2 yil önce bi gelisim seminerine katilmistim ordaki egitimci kadin anlatti sok olmustum. bu kadin genclik yillarinda hep ailesinin ilgisini cekmek icin kendini kaza yapmis agir hastaliga yakalanmis gibi hayal edermis sonra 18-20 yasindayken ( artik hatirlamiyorum kac yasindaydi) merdivenlerden bi düsüyor koma!!!!! 3 ay falan hastanede bilinci kapali yatiyor sonra kendine gelince boyundan asagisi felc yillarca tedaviler tekerlekli sandelye falan neyse iyilesiyor sonra basimiza egitimci diye geliyor:KK34:
bize söyledigi sey cok istediginiz birsey varsa örnek. araba o arabanin fotografini sürekli gördügünüz bir yere koyun hatta bir kac yere koyun zaman icinde o yöne dogru hayatinizi sekillendiriyorsunuz demisti.

canım çarşıda gezerken biriyle karşılaşmak olayını doktor ömer çelakıl anlatmıştı gerçekten bu olay var yaa...düşündüğünüz kişiyi çağırısınız demişti...
o hoca da çok düşünmüş başına gelmiş bak

Bana da çok olmuştur bu bahsettiğin olay,

Çocukken izlediğim bi çizgi filmden esinlenerek aklımda kalan bi kıyafet stili vardı,

Gün geldi aynı o tarz kıyafetlerle mesleğimi yaptım,

Sadece bu değil,bazen aklıma olmadık şeyler geliyo ve yıllar sonra gerçekleştiğinde hayretler içerisinde kalıyorum,

Evlenmeden önce hep aileme ne çok yakın ne de çok uzak bi yerde ama ayrı bi şehirde olayım diye düşünürdüm hep,

Ve şimdi sadece bir buçuk saatlik bir mesafede ayrı bi şehirdeyim...ALLAHın mucizesi bence de bu...:KK69:

muhteşem yaaa:nazar::nazar::nazar:

ramazan ayıydı, ben kurabiye yapıcaktım ama küçük senidim yoktu tezgahta epey zorluk çekerken ah küçük bir senidim olsa diyordum, aşağıdan bi seyyar satıcı sesi duydum eşimle indik hemen aldık. belki komik ama gerçekten istediğin zaman geliyor sana.
mesela sürekli borçları kafaya taktıysan borç senden gitmiyor.

evet yaa beynini bişeye endekslersen o enerji senden gitmiyor
borç konusunda da haklısın çok

hayırlı olsun topiğin bidenem:KK9::KK9::KK9:

bende başlayım

lise çağında hep matematik öğretmeni olmak matemetik bölümünde okumak istemiştim ama gel gör ki o sınava girene kadar ve öğretmenlerim matematik bölümüne o puanla giremeyeceğimi söyleyene kadar:KK30:
sonra tercih dönemi başladı ve ben matematiği tercihlerime bile koymuyacaktım öğretmenlerime kalsa boş tercih olmasın diye:KK50:
fizik kimya hemşirelik... böle bölümlerdi tercihlerim
baktım olmuyo 1 tane bile olsa yazacağım dedim:KK24: iyiki de yazmışım:KK52: 1. tercihimdi ve 1. tercihimle matematik bölümüne yerleştim:KK66::KK66::KK66::KK66:

2. olarak yüksek lisans olayım tüm yaz bununla yatıp kaltım dualar okudum ve şuan yükseklisans yapıyorum:KK62::KK62::KK62::KK62:

saol bebekom
valla sende istediğini çağırmışsın vay beee
ben okulla ilgili hiç bişey düşünmezdim şimdide ev kızıyım:KK1::KK1::KK51:

Her şeyin enerjiyle alakalı olduğunu düşünüyorum.Hayatı nasıl istersen onu hayatına çekebileceğini düşünüyorum.Çekim yasasına inanıyorum çünki istenileni istenmeyeni hayatımıza çekiyor.
Çekim Yasası, enerji yasasıdır. Ve biz enerji kelimesini hayatımızda sık sık kullanırız; "Bu kişinin enerjisi iyi. Enerjimiz uydu"gibi...

Kendimizi mutlu, heyecanlı, başarılı hissettiğimizde etrafa pozitif enerji yayarız. Oysa kendimizi üzgün, kızgın, yalnız, incinmiş hissettiğimizde etrafımıza da negatif enerji yayarız. Gözlerimizdeki ışık söner. Bu ruh hali uzun sürerse hayatımızda her şeyin ters gitmesinden yakınırız.
Unutmayın düşüncelerimizden kendimiz sorumluyuz,Hayatımızı değiştirmek kendi elimizde....bence :))

Ve konu içeriği nedeniyle "Kişisel Gelişim"başlığına taşınmıştır :)

evet çok doğru diyosun

bende bu tarz seyleri çok yaşıyorum ..lise yıllarımda hep uzun boylu esmer biriyle evleniceğimi görürdüm rüyamda ve hep böylede hayal ederdim.ve üniversitede uzun boylu esmer aşkımla tanıştım temmuzda eşim olacak inşallah.ve birde kızımızın olduğunu görürüm hep bakalım oda olur inşallah :))

birde sizede olurmu bilmiyorum müthiş bi olayları tahmin etme durumum var..mesela nişamlımın askerden geldiği ilk iş aradığı zamanlardı..seni bu hafta iş için arayacaklar gör bak demiştim iki güne kalmaz aramışlardı.yada bu iş olmaz derdim ciddende olmazdı..
kendimle ilgili olmasada cevremdeki en çok sevdiklerimle ilgili seyleri tahmin ediyorum aşağı yukarı doğru çıkıyor..

bende bu tarz seyleri çok yaşıyorum ..lise yıllarımda hep uzun boylu esmer biriyle evleniceğimi görürdüm rüyamda ve hep böylede hayal ederdim.ve üniversitede uzun boylu esmer aşkımla tanıştım temmuzda eşim olacak inşallah.ve birde kızımızın olduğunu görürüm hep bakalım oda olur inşallah :))

birde sizede olurmu bilmiyorum müthiş bi olayları tahmin etme durumum var..mesela nişamlımın askerden geldiği ilk iş aradığı zamanlardı..seni bu hafta iş için arayacaklar gör bak demiştim iki güne kalmaz aramışlardı.yada bu iş olmaz derdim ciddende olmazdı..
kendimle ilgili olmasada cevremdeki en çok sevdiklerimle ilgili seyleri tahmin ediyorum aşağı yukarı doğru çıkıyor..

uzun boylu esmer olarak eşini çağırmışsın canım ne güzel
2.dediğin ise 6. hisle alakalı

canım çarşıda gezerken biriyle karşılaşmak olayını doktor ömer çelakıl anlatmıştı gerçekten bu olay var yaa...düşündüğünüz kişiyi çağırısınız demişti...
o hoca da çok düşünmüş başına gelmiş bak

ayy evet ya, ilkokulun sonunda bi çocuğu seviyordum, :KK1::KK1: bakkala giderken s. yi göreceğim, bana sınav sonucumu soracak demiştim, gerçekten karşılaşmıştık ve sormuştu, o anki heyecanımı hiiç unutmam

bu arada sunuda eklemek istedim.benim boyum çok uzun sayılmaz bu yüzden uzun boylu olsun kriterim hiç bir zaman yoktu.:)

kızlar yaaa şoktayım
benim arkadaşım evlenecek nezamandır nişanlıydı hep onların düğününü bird düğün salonu var burda hep orada hayal ediyodum aklıma asla başka salonlar gelmezdi veee salonu tutmuşlar evet hayal ettiğim salon.....şoktayım yaaaa bu nasıl bişey böle:KK52:

telekült gücüdür bu
insanlar düşünürler ve kendilerine çekerler olumlu yada olumsuz
senelerdir bunu uygularım ama tek başıma değil
bunu grup olarak yapıyoruz biz
tek başınada olur tabiki ama telekült grubu oluşturup yapmak çok daha başarılı olur
telekült grubu en az 3 kişi olur
bir metin hazırlanır (telekült kitabında örnekleri mevcut istenirse paylaşırım)
ve kişiler istediklerini olumlu cümleler ile metne dahil ederler
telekültteki asıl esas herkesin aynı anda okumasıdır
farklı şehirlerde olsanızda aynı saatte okumalısınız
ve bir istek için en az 1 hafta çalışmalısınız

bu şekilde istediklerinizi çağırmak daha kolay olur
düşünce gücünüzü kontrol etmeye başladığınızda yapamayacağınız şey yoktur ( allah istedikten sonra ve hayırlı işler için kullandıgınız takdirde tabi)

mesela bir otobüste giderken önünüzdeki kişinin ensesini kaşıdığını düşünün 5 dak konsantre olun
mutlaka kaşıyacaktır:)ilk denemede olmasa bile zamanla olur ama sadece 5 dk deneyin baş ağrısı yapar

kızlar sizlerde aynı şeyleri yaşıyosunuz evet bu çekim yasası gerçekten var
hatta doktor ömer çelakıl bundan bahsetti yolda yürüken bir tanıdığınızı aklınıza getirdiğinizde onunla karşılaşmanız aklınıza geldiğinde bide bakmışsınızki karşıdan o kişi geliyor demişti gerçekten sizlerinde örneklerinde var bu olay da....çok tuhaf yaa gerçekten çok tuhaf

acaba icimizde gectigi icin mi o olay oluyor yoksa o olay olacagindan mi icimize doguyor? bence daha cok icimize dogmasindan kaynaklaniyor yoksa gelecegi goruyoruz iddasina varmis oluruz ister istemez..
hele kadinlarin aldatildigi hissi yokmu...

acaba icimizde gectigi icin mi o olay oluyor yoksa o olay olacagindan mi icimize doguyor? bence daha cok icimize dogmasindan kaynaklaniyor yoksa gelecegi goruyoruz iddasina varmis oluruz ister istemez..
hele kadinlarin aldatildigi hissi yokmu...

onu bende düşünüyorum acaba içimize mi doğuyor yoksa gerçekten bu enerjiyi çekiyormuyuz

aklımagelenleri yazıyorum ara sıra
benim 2 tane arkadaşım var evlendiler falan evlenmeden önce ikiside bekarken yani hep çocuğuklarının olmayacağını düşünürlermiş üzülürlermiş ve ikisininde çocğu olmuyor bana da öğüt verdiler sakın kendini olmayacak diye endeksleme dediler düzensiz hasta olduğum halde hemen hamile kalıcam inşallah diye düşünüyorum artık mucize yaşayacağım diye düşünmeye başladım inşallah böle olucak allahın izniyle

bende eşimle ilk tanıştığım zaman (şu an oturduğumuz yere) bu ilçeye tesadüfen gelmiştik
o zaman evlilik lafı bile yok 5 gündür çıkıyoruz daha :44:
ben bu sokakta oturacm galiba dedim

evetttt şu an orda oturuyoruz :KK3:

ama işin ilginç yanı orda hiç ev aramadık

bir gün bir arkadaş ordaki evi tarif ette internetten resimlerine bakmış söyledi
ama kendi için...

ona değil bize nasip oldu

Son düzenleme:
bu şekilde istediklerinizi çağırmak daha kolay olur
düşünce gücünüzü kontrol etmeye başladığınızda yapamayacağınız şey yoktur ( allah istedikten sonra ve hayırlı işler için kullandıgınız takdirde tabi)

mesela bir otobüste giderken önünüzdeki kişinin ensesini kaşıdığını düşünün 5 dak konsantre olun
mutlaka kaşıyacaktır:)ilk denemede olmasa bile zamanla olur ama sadece 5 dk deneyin baş ağrısı yapar

verdiginiz otobus misalini dusunuyrm da eger bunu uygularsam her halde otobusun icinde gulmekten yerlere serilirim :-))

olumlu dusunmek insanin ruhunuda aciyor, pozitif dusunmek negatif enerjiyi yok ediyor ve insan hep guluyor.. tabi soylemesi kolay ama pozitif dusune dusune basima gelen kucuk musibetler bile basimi fazla agiritmiyor.
Olumsuz dusundugumuz zaman ruh sagligimizi bozdugumuz yetmiyormus gibi bedensel sagligimizi da bozuyoruz. Nasil insanoglu sirf dusunme gucu ile yani beyine verdigini hukum ile kendisini hasta edebiliyorsa, ayni sekilde hastaligini duzeltebilir..
Bu nasil hikmet ya Rabbiii !!! insan kendi kendi hastalik uretiyor ve bunu sadece dusunme gucu ile... gercekten cok ilginc

X