''Netten Garip Olaylar'' Yarışma Anketi

Garip Olaylar Yarışması Anketi

• 1.Garip Olay [COLOR="Red"]2. olan Yazi (dilekpınarı)[/COLOR]

OY: 17 8,5%
  • 2.Garip Olay

OY: 8 4,0%
  • 3.Garip Olay

OY: 1 0,5%
  • 4.Garip Olay

OY: 11 5,5%
  • 5.Garip Olay

OY: 3 1,5%
  • 6.Garip Olay

OY: 29 14,4%
  • 7.Garip Olay

OY: 7 3,5%
  • 8.Garip Olay [COLOR="Red"]3. olan Yazi (kakule)[/COLOR]

OY: 19 9,5%
  • 9.Garip Olay

OY: 8 4,0%
  • 10.Garip Olay

• 11.Garip Olay

OY: 22 10,9%
  • 12.Garip Olay

OY: 10 5,0%
  • 13.Garip Olay

• 14.Garip Olay

OY: 5 2,5%
  • 15.Garip Olay [COLOR="Red"]1. olan Yazi (Zepp)[/COLOR]:hooray:

OY: 42 20,9%
  • 16.Garip Olay

OY: 0 0,0%
  • 17.Garip Olay

OY: 9 4,5%
  • 18.Garip Olay

OY: 4 2,0%
  • 19.Garip Olay

OY: 3 1,5%
  • 20.Garip Olay

• Ankete Katılan
    201
1.Garip Olay

Çin'de yıllar önce geleneksel olarak giyilen minyatür ayakkabılar bu ayakkabıları kim giyiyor sorusunu akıllara getirdi. 86 yaşındaki Zhou Guizhen adlı kadında bu ayakkabıları giyebilmek için 4 parmağının kırılmasına razı olmuş bir yaşlı.Yürümekte zorluklar yaşayan bu küçük ayaklı kadınlar güzellik unsuru kabul edilen ayaklarıyla gurur duyuyor.

2.Garip Olay

İnkalılar tarafından tanrıları için kurban edildiğinde henüz 15 yaşındaydı. Beyni, derisi, saçları tam olarak korunmuş olan La Doncella'nın cesedi 1999 yılında bulunduğunda, yanında iki çocuğun cesedi daha vardı. kızın cesedi Arjantin'deki High Mountain Arkeoloji Müzesi'nde bugüne kadar bulunmuş en eski ve en iyi korunmuş cesetlerden biri olarak sergileniyor.

3.Garip Olay

Dört metrelik Burma pitonu, diri diri yuttuğu 2 metrelik timsahı yutmaya
çalışırken timsahın arka ayakları pitonun göbek bölgesini yırtarak dışarı
çıktı. Florida�nın Everglades bölgesinde pitonlarla timsahlar daha önce de
birkaç kez karşı karşıya gelmişti.

4.Garip Olay

Dünyada sadece Kabe uzaydan bakılınca beyaz gözüküyormuş. Kabe'nin etrafi siyah bir kumaşla kaplıdır. Kabe'yi oluşturan duvarlar siyah renkli granit taşlardandır ve üst kısmında örtü olmadığı için uzaydan yada her nereden bakarsanız bakın üst kısmı açıkda olduğu için görünen üst kısmda ki ahşap ve Kabe'yi oluşturan taslardır.

5.Garip Olay

6.Garip Olay

7.Garip Olay

Irak'dan Türkiye'ye mal taşıyan Konyalı bir Türk şoförün çektiği görüntüler dünyada ilk kez bir yerel gazete tarafından yayınlandı.
Irak'ta körfeze yakın bir sahil kasabasında karaya vuran ve insana benzeyen bu balık türü dünyayı hayretler içinde bıraktı.

8.Garip Olay

Jakarta`da Levi`s`in Kurban Bayramı tebrik ilanı..Resimde ki kumaşın fitillerine odaklanıldığında,namaz kılan hacılar sıralı şekilde oturduğu görülüyor.

9.Garip Olay

Karizma nedir?Duruş mu? Dokunuş mu? Konuşma mı? Yürüyüş mü? Asalet mi? Deha mı? Cesaret mi? Bakışlar mı?Birleşmiş Milletler toplantısında,birçok devlet büyüklerinin arasında nasılda kendini belli ediyor o karizma!
İşte örneklerin en güzeli..Garip ama gerçek bir olay..

10.Garip Olay

Çölde bulunan evrimleşmiş yaratık..

11.Garip Olay

12.Garip Olay

İşte dünya'nın kara deliği! Rusya'nın doğusunda bulunan bu çukur, aslında bir elmas madenidir. Bu çukurun herhangi bir yerinde en büyük iş makinesi, şeker tanesi kadar yer kaplamaktadır. Bu maden tam 50 yılda dev bir çukura dönüşmüş. Deliğin üzerindeki çekim kuvveti o kadar fazladır ki, bir kaç helikopter kazasından sonra uçuşlar tamamen yasaklanmıştır.

13.Garip Olay

İnternet üzerinden evinize en garip şeyleri şipariş edebiliyorsunuz ve bunların tamamı gerçeğe çok yakın olan maketler. Geniş ürün yelpazesinde ayrıca fingertini (parmak martini),bardakta göz, vodoo bebekleri,fredy kruger eldiveni (bıçaklı yani),ölü kolları, üzerinde ölü resimleri olan t-shirtlerde yer alıyor.

14.Garip Olay

The Register okurlarından Lee Staniforth, google maps seyahatlerinden birini yaparken Peru çöllerinde ilginç bir görüntüyle karşılaşmış.Kimilerine göre Hz.İsa'nın silüeti, kimilerine göre uzaylıların atlantislilerden ödünç aldığı lazerler ile çizilmiş bir desen, kimisine göre de sadece Charles Manson.

15.Garip Olay

16.Garip Olay

Çin’de düzenlenen 4. Yeni Sağlık Teknolojileri Fuarın’da AIDS'e karşı bilinçlendirme kampanyası kapsamında prezevatifden yapılmış giyesiler tanıtıldı.En çok ilgiyi ise etekleri kat kat tasarlanmış bu gelinlik çekti.

17.Garip Olay

İzmirli avukat Ufuk Karhan'a ait tarlada yetişen karpuz herkezi şaşkına çevirdi. Çünkü bu karpuzun yarısı kavun.
Tarlasında sebze ve meyve yetiştiren Karhan çifti bu olaya çok şaşırdı. Ege Üniversitesi Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Semih Erkan bu olayın genetik sebeplerden kaynaklandığını öne sürdü.

18.Garip Olay

Bir akıl hastası, bu resmi yapmış.Resim oldukça ünlü, ama nedeni ne yapanın akıl hastası olması, ne de nadir bir hastalığa yakalanmış olması.Resmi yapanın bir fobisi var, psikiyatri profesörü onlara bu resmi gösteriyor; dikkatlice bakmalarını, resimde hastanın fobisinin ne olduğuyla ilgili bir işaret olduğunu, bunu bulmalarını söylüyor. Verdiği ipucu da şu: "Ayrıntılara takılmayın, resmin bütününü görmeye çalışın. Eğer tüm cisimler kaldırılırsa resim neye benzer, onu düşünün."
Profesörün dediğine göre cevaba yaklaşanlar varmış, ama bulan daha yokmuş.

19.Garip Olay

Bu fotoğraf Amerikan Uzay Araştırma Merkezi'nin (NASA) en son teknolojiyle yaptığı teleskoplarla samanyolu gezegeninden sonra evrende elde ettiği en son görüntüdür.Bu fotoğrafa NASA yetkilileri bir açıklama getirememistir ve bu fotografı islam alimlerine bir açıklama yapmaları için göndermislerdir.

20.Garip Olay

Kuş tüylerine büyük incelikle resmedilmiş eserler.

Yarışma Kuralları!!!

1* Yarışmalarımıza nicklerle değil,yönetimce verilecek numaralarla katılabileceksiniz.Çalışmalarınızı verdiğimiz adrese postalarken,nickler mutlak belirtilecektir.

2* Bu yarışmaların adil olmasını istediğimizden,yönetimle ortak hareket ederek,bir JÜRİ oluşturduk.Jüri her kategoride değişecektir.
Bu jüri;her adaya aynı mesafede olan,adil olacaklarından gram endişe duymayacağımız arkadaşlarımızdan oluşuyor.(jüri üyelerinin nickleri,yönetimle ortak fikrimizdir)

3* En çok oy alan adayların çalışmaları(görsel yarışmalar hariç),son durak olan jürinin önündeki masaya yatırılacaktır.
Bu durmda,anormal bir şekilde oyu artmış(kurnazlık karışmış)bir çalışma bile,jüri engeline takılacak,onlar tarafından tarafsızca değerlendirmeye alınacaktır.. Sonuç olarak;ister özelden,ister msn vasıtasıyla,oy arttırma çabaları sonuçsuz kalacaktır.

4* Yarışmacı adaylar,özellikle’’ paylaşım geçmişinde’’,eserlerini öne çıkaracak,bilgi,yorum,ima ve yönlendirmelerden uzak dıuracaktır..Aksi taktirde bu diskalifiye sebebi olacaktır.

5* Adaylara oy veren arkadaşlarımız ilgili başlıkta,çalışmalar hakkında yorum yapabilirler,oy verdikleri numarayı belirtebilirler.Yalnız,yarışmaya dahil olan çalışmalar hakkında,küçümseme,sert eleştiri ve iğnemelerden uzak yorumlar yapmalıdırlar,şayet böyle bir yorum olursa silinecektir.

6* Aynı şekilde adayların da,ilgi başlık içinde ve hali hazırda oylama devam ederken,dikkatleri kendi çalışmasına çekecek,yorum ve imalardan uzak duracaktır.
Yarışmalarımız; rekabet ve eğlence doğrultusunda bizlere keyif versin,örnek olsun..En önemlisi; ''Hakeden Kazansın'' fikrinden sapmayalım!

KADINLAR KULÜBÜ

*Her üyenin bir oy kullanma hakkı vardır.

Oylama başlamıştır,her üyenin bir oy hakkı var!!
Kolay gelsin:)

12. ve 15. aday arasından seçim yapıp 12.adaya verdim. Çok güzel ve çekişmeli geçecek. Herkese bol şansyerimseniben

Her zamanki gibi karar veremedim. Biraz daha düşüneceğim. Ama hepsi birbirinden ilginç doğrusu.
Emeği geçenlere teşekkür ederim şahsım adına...

Oyumu 15 numaradan yana kullandım herkeze başarılaryerimseniben

Şulecim günaydın!
Yine güzel bir yarışma düzenlemişsin, ellerine sağlık!
Birkaç garip olay arasında kararsız kaldım. Birini seçip oyumu kullanacağım.

canım günaydın!
hepsi birbirinden güzel.ellerine sağlık.gerçekten çok hoş olmuş.2 olay arasında kararsız kaldım...:uhm:kararımı verip oyumu kullanacağım...tabiki karar verebilirsem:)

oyumu kullandım katılan arkadaşlara başarılar diliyorum.emeği geçen arkadaşlarada teşekkürler.

bende oyumu kullandım yarışmaya katılan arkadaşlara başarılar dilerim

6. resim içimi titretti oyum onadır şimdiden başarılar dilerim:hooray:

4,12 ve 15 arasında kararsız kaldım.az daha düşünmem lazımfisfisfis

12.15.6. adaylar arasin da kararsiz kaldim...fisfisfis

herkese basarilar dilerim..8 numara cok hosuma gitti..ama bu sanirim sadece bir tebrik karti..gercekte boyle bir jean var mi bilemiyorum..henuz karar vermedim..hepimize kolay gelsin.

Ehh seçmek çok zor..
Daha bir hafta süreniz var arkadaşlar..Bol bol bakıp düşünebilirsiniz..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…