Mutfak Püf Noktaları Nescafenin köpüklü olması için ne yapmam lazım ?

YARENn

ZzUuZzUuMmMm ♥ ♥ ♥
Kayıtlı Üye
12 Temmuz 2007
2.654
2
evde yaptığım nescafe hiç köpüklü olmuyor.ama dışarda içtiğim de köpüklü oluyor nasıl oluyor ki . evde de öyle köpüklü içmek istiyorum bileniniz varmı

Ben nescafe gold kullanıyorum.Fincana 1 tatlı kaşığı dolusu kahve,şeker ıslanacak kadar süt koyup,kaşıkla iyice çırpıyorum.İsteğe bağlı ister su ,ister süt ilave edip servis yapıyorum.Makinada yapılmış gibi oluyor.Tavsiye ederim.

teşekkürler canım denicem yarın yerimseniben

ben el blendırları varya onların çırpma kaplarının içine bardak başına bir tatlı kaşığı nescafe gold,yine bardak başına 1 tatlı kaşığı şeker koyuyurum,sonra böyle boza kıvamında olacak kadar süt ekliyorum içine sonra blendırın çırpma teliyle çırpıyorum,,,,çok kısa zamanda çok güzel köpük oluyor,,,,sonra fincanlara dağıtıyorum ve sıcak süt veya su ekliyorum üzerine....kolay gelsin...a.s.

bi arkadaşımın cafesi vardı.festival zamanı yardıma gitmiş.kahve yapmıştım müşteriye fincana suyu koyarken yüksekten dök dedi köpüklü olsun sırnaşık şey

ben mutfak robotuma 1 fincan neskafe 1 fincan şeker ve yarım fincan su atıyorum karıştırmaya başlıyorum...
bir süre sonra kremşanti gibi köpük haline geliyor onu bir kavonoza alıyorum ve dolaba atıyorum...
misafirlerim geldikçe o köpükten birer kaşık bardaklara atıp üzerine su ekliyorum üzerinde 2 parmak köpük oluşuyor ve mükemmel oluyor...

e o köpük zamanla sönmüyormu :uhm::uhm:

yaa bende anlamadım dolaptan cıkartınca hala köpük mü oluooo a.s.

bunu denicem ... köpüklü pek severim............a.s.

su ilave ederkende biraz yukardan dökün hazırlanan yukarıdaki karışıma afiyet olsun şimdiden

ben kahveyi sütle severim süt tozu kullanmam yani bir gün sütüm az kalmış bende cezveye yarım kalan (yarım fincanlık)sütü koyup üstüne su ekledim o kaynadıktan sonra herzamanki ve hepimizin yaptığı gibi 1 tatlı kaşığı neskafe gold 1 tatlı kaşığı şeker attğım fincana böldüm ve hiç karıştırmadan bile köpük köpük oldu karıştırdıkça arttı,dedim demek kafelerde sulu yaptıkları için köpürüyor,bence deneyin

bi arkadaşımın cafesi vardı.festival zamanı yardıma gitmiş.kahve yapmıştım müşteriye fincana suyu koyarken yüksekten dök dedi köpüklü olsun sırnaşık şey

AYNEN BENDE BÖYLE YAPIYORUM...şakkıdı

Arkadaşlar nescafenizi sıcak suyla hazırlayın herzamanki gibi ama sütünü kaynattıktan sonra miksırla çırpın ,köpük oluyor hemde yoğun ve hemen sönmeyen.onuda kahvenizin üstüne dökün afiyet olsun

fincana 2 kaşık neskafe 2 kaşık süt ilave edin ardından kaşıkla iyice karıştırın neskafeler eriyene kadar geri kalan sütü ilave edin müthiş köpüklü oluyor

ben suyunu yukardan döküyorum çok köpürüyo oğlum bunu nasıl köpürtüyorsun diyo birde öyle deneyin arkadaşlar

cnm bi arkadaşımın cafesi var bnmde.. orda şey yapılıo.. başta kahveyi fincana az koyuosun.. suyunu yada sütünü neyle yapıosan onu da koyuosun.. karıştırıosun.. sora kahveyi üstüne döküosun.. su içine çekio kahveyi zaten.. böle krema gibi oluo köpek gibi oluo..

bide şimdi aklıma geldi acaba nescafeyide normal türk kahvesi gibi fincanda yapsak nasıl olurkiii köpüü falan :S:S:S

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…