Nereyi aramam gerek?

Görseniz içindeki cevizlerin hepsi çürümüş.Özel mülke ait ağaçsa,kime aitse sahip çıkması gerekir ya

Sizin bahcenizde mi? Zabitaya sikayet ederseniz veya cimer kanali ile yaparsanız onlarda mulk sahibini uyarir. Ama park bahceler/ cevre koruma / bazi yerlerde fen isleri MD isle direk ilgilenmez

Sizin bahcenizde mi? Zabitaya sikayet ederseniz veya cimer kanali ile yaparsanız onlarda mulk sahibini uyarir. Ama park bahceler/ cevre koruma / bazi yerlerde fen isleri MD isle direk ilgilenmez
Karşı binanın bahçesinde ama binalar dip dibe diyebilirim.Çok yakın

Tamam siz zabitaya dilekce verin. Hatta kaymakamliga yazin, sonra 30 gun bekleme suresi var. Islem yapilmazsa cimere yazin, mulk sahibinin tadi kacar mutlaka islem yaptirir.

Kaymakamlik belediyeye yazar, sahibini uyarirlar. Herseyin yolu var, yine olmazsa o zmn parasini verip yaptirin ama ozel mulke siz kimseyi sokamazsiniz ceza alirsiniz. Belediyeye de bu agaci kes diyemezsiniz siz Zabitaya yazacaksiniz onlar sahibine soyleyecek

Kaymakamlik belediyeye yazar, sahibini uyarirlar. Herseyin yolu var, yine olmazsa o zmn parasini verip yaptirin ama ozel mulke siz kimseyi sokamazsiniz ceza alirsiniz. Belediyeye de bu agaci kes diyemezsiniz siz Zabitaya yazacaksiniz onlar sahibine soyleyecek
Teşekkür ederim bilgilendirme için

Selam kızlar🌸
Daha önceden konu açmıştım,evde böcek görüyorum diye.Evin her yerini aramama rağmen kaynağını bulamamıştım.
Çok ufak böcekler,susam şeklinde.Evimde bozulan erzağım,baharatım vs yok.
Bugün evi ilaçladım ve dış camlarda,dış mermerlerde o böceği gördüm.Evin etrafı ağaçlık,ceviz ağacı var.Cevizlerin hepsi çürümüş.Yani anlayacağınız o böcekler dışarıdan geliyor.Apartman grubuna da yazdım,çoğu kişide aynı sorun varmış ama gelin görün ki yapabilecekleri bir şey yokmuş.Ya ben çok paniğim,ya da millet çok rahat.
Neyse şimdi bu ağaçları budamaları,ilaçlamaları için nereyi aramam gerekiyor?
Ev bahçeli mi? Yani eğer site içerisiyse yöneticiyle görüşüsün yok değilse belediyeyi arayın onlar yönlendirir

Belediyeyi aradım,ilaçlama işlemi yapılıyormuş ağaçlara.Teşekkür ederim kızlar 🌸

X