Nereye Atıyorsunuz Yaşanılanları?

• Konu Sahibi Pamuğum
unutmak kesinlikle mümkün değil ama yaşıyoruz ama aynı havayı teneffüs ediyoruz hergün,aynı yatagı paylaşıp,aynı masada yemek yiyoruz ve hatta cogumuzun ortak cocugu,cocukları var asla ortaklığı bozamayacak ve seviyoruz karsımızdakini en onemlisi..evet bazen cok kırılıyoruz ama sevmesekte durmayız bir dakika yanlarında..kendi kendimizi tedaviyle geçiriyoruz güzelim zamanlarımızı...unutamıyoruz yapılanları ama affediyormusuz gibi görünüyoruz işte..

• Konu Sahibi Pamuğum
affedersin, affetmek zorunda kaldığın için
...ama unutmazsın...unuttum sanırsın!
bakın şimdi bu konuda burada bahsetmek bile tekrar hatırlamaya yetiyor:mymeka:

• Konu Sahibi Pamuğum

Yani...Ama Allah kimseyi affetmek zorunda bırakmasın..

• Konu Sahibi Pamuğum

Bahsettiğin rafın adı bilinçaltım.
Bir dahaki tartışmada ilkine benzer-ilkini çağrıştıran her kelime,bilinçaltıma ittiğim öfkeyi yüzeye çıkarır.
Eskisinin 2 katı yoğunlukta bir hınçla kuşanırım silahımı,her duyuşumda da katlanır kinim.

Orantıyı,sevgimle kurarım.Eğer seviyorsam,sevdiğim müddetçe unutmaya ve affetmeye çalışırım.Ama o sevgi bitti an unutmam da, affetmem de.Silerim..

Yazarken hiç te öyle hissetmemiştim ama okurken amma sert geliyo insana satırlarımfisfisfis

• Konu Sahibi Pamuğum
eskiden çok farklıydım artık çoooooooook daha farklı bir insanım ben...çünkü öğrendim ki affetmeyerek asıl kendimi cezalandırıyorum. Kendimi ruhumda ağır yükler taşımaya mahkum ediyorum.....
Affetmeyi karşımızdaki kişiye bir lütuf olarak düşünüyoruz, halbuki affetmek en başta kendimize yaptığımız bir iyiliktir...
Affetmemek, bizim iyileşmemizi, sağlıklı ve doyumlu bir yaşam sürmemizi engelliyor. Yoksa siz sizi inciten insanların, sizi iyileştirmesini mi bekliyorsunuz:uhm:
Affetmek, bizi inciten kişilere duyduğumuz cezalandırma ihtiyacından vazgeçerek kendi tutsaklığımızdan vazgeçmektir.

Affetmek, yaşamın geçmişinde takılıp kalmak yerine, yaşam yolculuğunda yeni deneyimlere açık hale gelebilmektir...ve affetmeyi ancak affederek öğrenebiliriz....
unutmayalım ki
Ellerini yumruk haline getirenler, tokalaşamazlara.s

sevgiyle kalına.s.

• Konu Sahibi Pamuğum
Ellerini yumruk haline getirenler, tokalaşamazlar....talin arkadaşım cok güzel bir sözdü..doğu soyluyosun

• Konu Sahibi Pamuğum
Unutmaya calisiyorum, icime gömmeye cabaliyorum. Basariyorumda bazen. Ama öyle bir zaman geliyorki hepsi bir anda yüregimden fiskiriyor ve aklimdan tek bir kelime geciyor "Neden"?
Yasananlari unutmak gercekten cok zor
:çok üzgünüm:

• Konu Sahibi Pamuğum
unutulmuyor onlar,beyninin bir yerinde mutlaka kalıyor,yarası hep kalıyor,,,sadece bazı şeyler için insan o sözleri o lafları unutmuş gibi davranmak zorunda kalıyor...bence....

• Konu Sahibi Pamuğum

Ben aştım diyosun artık yani..
Dipten öte köy yok
Haklısın bir yerden sonra artık savaşmıyorsun.
Başka yöntemler kaçınılmaz oluyor..
tesekkürler..

• Konu Sahibi Pamuğum
unutulmuyor onlar,beyninin bir yerinde mutlaka kalıyor,yarası hep kalıyor,,,sadece bazı şeyler için insan o sözleri o lafları unutmuş gibi davranmak zorunda kalıyor...bence....

sadece bazı şeyler için insan o sözleri o lafları unutmuş gibi davranmak zorunda kalıyor...bence....[/QUOTE]

Gercekçi ve mantıklısın..
tesekkürler..

• Konu Sahibi Pamuğum

Kadınsı ve mantıklı
sana da tesekkürler arkadasım

• Konu Sahibi Pamuğum

Terazi burcunun zerafetinden mi bu laf?
tesekkürler..

• Konu Sahibi Pamuğum

Sen daha önceki stokları eritmeden
Yeni gelenlere yer kalmıyor di mi?
Taşıyor çünki...
tesekkürler canım..

• Konu Sahibi Pamuğum

sengözlerimebaksanabsengözlerimebaksanab

Açtırdın çakraları düzeldin tabi sırnaşık şey
Artık sana ''uyumlu'' arkadaş diyebiliriz değil mi?

• Konu Sahibi Pamuğum
beynimin kösesinde gizli bir dolabim var hepsi oraya konuyor.elbet birgün o da almayacak yani o zaman ben ben olacagim

• Konu Sahibi Pamuğum
bu dünyada hep baskalarinin dedigi gibi yasanmiyormu ailemizi istedigi cocuk modeli ordanda kocaya kocanin istedigi model ve insan en sonunda artik yeter diyor.söylenilen laflari benim dolabim birgün almayacak ve hepsini bosaltacagim yani o zaman ben kendim olacagim.

• Konu Sahibi Pamuğum

Tesekkürler arkadasım mantık güzel..

• Konu Sahibi Pamuğum
içime atıyorum,kalbimin en derinlerine...unutmuş gibi yapıyorum,onunla yaşamaya devam edeceksen buna mecbur kalıyorsun,birikiyor birikiyor ve bir yerde patlıyorsun...işte kadınlar patladığında da evlilikte büyük sorunlar olmuş oluyor,kadın sustuğu sürece evlilik yürüyor maalesef...

• Konu Sahibi Pamuğum
unutmamak,ama unutmak zorunda olmak çok zordur...hiç olmadık zamanlarda gelir tam yüreğinin ortasına oturur...hani boğazın düğümlenir,yutkunamazsın ya...işte öyle büyük bir lokma gibi takılır orda...hatırladıkça canını acıtır...

• Konu Sahibi Pamuğum

Tam bir duygusal balık ifadesi..Sanırım senin de hafızan dolu
Evet cok haklısın gercekten öyle.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…