NehirNilin Tarifleri :)

zeynepcim ne iyi yapmışsın tatlım bundan sonra takipçinim:21: bu arada yarın saray sarmasını yapmayı düşünüyorum sen bu güzel tariflerinden bizleri de haberdar et mutlaka:KK34:

Canım topiğin hayırlı olsun :KK16: ben de yarından tezi yok patatesli çıtır böreği denemeliyim yani bu şart oldu çünkü çok lezzetli olduğu her halinden belli :KK16:

sen atarsında begenmezmiyiz canım.bu arada bende nişanlım askerden gelene kadar öğrenim bişeyler.Bazı yemekleri biliyorum ama hiç tatlı yapamıyorum nişanlımda tatlı hastası buradaki tarifler harika canım tekrar çok teşekkür ederiz tatlım.

Teşekkürederim kuzum benim bende hiç yapmazdım tatlı ama bir başladım herhafta deniyorum muhakkak birtarif insan kendini alamıyor bir dene başlamaya hak vericeksin :KK19:

zeynepcim ne iyi yapmışsın tatlım bundan sonra takipçinim:21: bu arada yarın saray sarmasını yapmayı düşünüyorum sen bu güzel tariflerinden bizleri de haberdar et mutlaka:KK34:

Teşekkür ederim tatlım herzaman beklerim bende denedikçe ekliycem yeni öğrenmeye başlayan kızın yemek topikçigide bukadarcık oluyor :KK53: kesinlikle ilk onu denemelisin enfes bir lezzet biz bayılmıştık ailece lokum gibi :KK56::KK16:

Canım topiğin hayırlı olsun :KK16: ben de yarından tezi yok patatesli çıtır böreği denemeliyim yani bu şart oldu çünkü çok lezzetli olduğu her halinden belli :KK16:

Denerken tereddüte düşmüştüm canım sirke koku yaparmı tadını alırmıyım diye eser kalmıyor milföy gibi çıtır çıtır oluyor tatlım kahvaltının çayın yanında mükemmel olucaktır biz dün akşam ıspanaklısınıda denedik oda güzel oldu illa patates diye şartlandırmamak lazım :KK24:

Hayirli olsun zeynepciim yazark tarifleri karistrmak istemyrm ama takipteyim surekli haberin olsun:) ayrica teskr ederz kirmayip topigi actigin icin:KK70: bekliyoruz artik butun denedigin tarifleri:) yemekte serpistirirsen arada cok daha fazla sevinirim(;

Hayirli olsun zeynepciim yazark tarifleri karistrmak istemyrm ama takipteyim surekli haberin olsun:) ayrica teskr ederz kirmayip topigi actigin icin:KK70: bekliyoruz artik butun denedigin tarifleri:) yemekte serpistirirsen arada cok daha fazla sevinirim(;

Teşekkür ederim canım benim :KK16::KK19:denedikçe ekliycem canım inşallah yemek tariflerini toparlayamadım onlarada sıra gelicek inşallah :KK53::KK16:

Muhallebili Kadayıf

350 g kadar tel kadayıf
3 yemek kaşığı margarin
5 yemek kaşığı toz şeker
1,5 su bardağı dövülmüş ceviz
Muhallebisi için:

1 lt süt
4 yemek kaşığı un
3 yemek kaşığı mısır nişastası
1 su bardağı toz şeker
1 paket vanilya
1 adet yumurta sarısı
1 paket kremşanti
Hazırlanışı
Kadayıfı ince ince kırın(kolay kırılması için 2 saat kadar derin dondurucuda bekletebilirsiniz). Teflon tencereye ya da genişçe bir teflon tavada margarini eritin ve şekeri, kadayıfı ekleyerek pembeleşinceye kadar kavurun. Son olarak cevizi ilave edin ve bir süre daha kavurup ocaktan alın. (Kadayıfları ocaktan aldıktan sonra tencerede bırakırsanız kızarmaya devam edecektir o nedenle ya karıştırmaya devam edin ya da bir kaba alarak soğumasını sağlayın)
Muhallebinin hazırlanışı; kremşanti ve vanilya hariç tüm malzemeleri tencereye alarak karıştırarak pişirin. Muhallebi kaynadıktan 3 dakika kadar sonra ocaktan alarak 10-15dk soğumaya bırakın. Daha sonra vanilya ve kremşantiyi ilave edin ve mikser yardımı ile pürüzsüz bir görüntü alana kadar 4-5 dakika boyunca çırpın.
Yaklaşık 30cm çapında bir borcama kızartmış olduğunuz kadayıfların yarısını dökün ve borcamın tabanına güzelce yayın. Üzerine hazırladığınız kremayı dökün ve en üste kalan kadayıfları serin. Tatlıyı soğuyana kadar bekletin ve buzdolabına kaldırın.
Borcam seçimini yaparken daha büyük boy dikdörtgen borcam da kullanabilirsiniz. Kreması kalın olsun istiyorsanız verdiğim ölçüdeki borcam uygun geliyor.

$muhallebi.jpg

Şerbetli tatlısına göre bana daha hafif geliyor bu çokta leziz :KK56::KK16:

zeynepcimhayırlı olsun topic canım:KK16::KK16::KK16:
bunların hepsini yapabiliomusun gerçekten eğer cevap evetse harikasın:KK52::KK52:
klösör açtım hepsini alıorum canım ilerde çok işime yarıyacaklar inşallah:KK34:

hayırlı uğurlu olsun sayfan..çok güzel paylaşımlarda bulunmuşun teşekkürlerr ............

Denerken tereddüte düşmüştüm canım sirke koku yaparmı tadını alırmıyım diye eser kalmıyor milföy gibi çıtır çıtır oluyor tatlım kahvaltının çayın yanında mükemmel olucaktır biz dün akşam ıspanaklısınıda denedik oda güzel oldu illa patates diye şartlandırmamak lazım :KK24:
aa işte bu harika bir fikir :KK70: canım daha önce bir çay bardağı dolusu sirkeyle kurabiye yapmıştım ben de o zaman acaba koku olur mu diye düşünmüştüm ama sirke tam bir mucize ve konulması gereken yerde, konmazsa yemekteki işlevi de kayboluyor, gerçekten çok gevrek yapıyor hamur işlerini :KK56: evde ıspanak da vardı, iki çeşit deneyeyim :KK1:

Cnm hayırlı olsun topiğin:) her tarifinde takibindeyim:KK16:tatlıya bayılırım,saray sarması çok güzel görünüyor.eşim dönünce hemen yapıcam.nasıl olsa ikimizde zayıfladık,azıcık kilo almanın bir zararı olmaz:KK9:

Başamel soslu makarnayı da çok merak ediyorum,hiç denemedim.eşim dönene kadar öğreneceğim çok şey var.dönünce çok sevinecek,askere gitmem hatuna yaramış diyecek:KK9:

Zeynebim ellerine sağlık kuzum.hepsi çok güzeller.bende burdan cok sey ogrenıcem.cunku hıc bılmıyorum ıyı gelıcek banada.burayı açmayı ıyı dusunmusun canım takıpteyiz..

zeynepcimhayırlı olsun topic canım:KK16::KK16::KK16:
bunların hepsini yapabiliomusun gerçekten eğer cevap evetse harikasın:KK52::KK52:
klösör açtım hepsini alıorum canım ilerde çok işime yarıyacaklar inşallah:KK34:
Teşekkür ederim canım benim evet hepsi denenmiş onaylanmış tarifler çokta nefisler deneyince hak vericeksin:KK16:
Hayırlı olsun canım topiğin:KK19:Bende yaparsam eklerim bişeyler:KK52::KK52:
Teşekkür ederim kuzum ekle tabikide sizde yapın ekleyin birbirimizden ögrenicek daha çok şeyimiz var :KK19:
hayırlı uğurlu olsun sayfan..çok güzel paylaşımlarda bulunmuşun teşekkürlerr ............
Teşekkür ederim tatlım :KK16:
aa işte bu harika bir fikir :KK70: canım daha önce bir çay bardağı dolusu sirkeyle kurabiye yapmıştım ben de o zaman acaba koku olur mu diye düşünmüştüm ama sirke tam bir mucize ve konulması gereken yerde, konmazsa yemekteki işlevi de kayboluyor, gerçekten çok gevrek yapıyor hamur işlerini :KK56: evde ıspanak da vardı, iki çeşit deneyeyim :KK1:
Kesinlikle kullan sirkeyi tatlım çıtır çıtır yapmasını o sağlıyor :KK53:
Cnm hayırlı olsun topiğin:) her tarifinde takibindeyim:KK16:tatlıya bayılırım,saray sarması çok güzel görünüyor.eşim dönünce hemen yapıcam.nasıl olsa ikimizde zayıfladık,azıcık kilo almanın bir zararı olmaz:KK9:
Teşekkürederim kuzum dene tatlım o özellikle harika oluyor:KK56: yorumlarını beklerim tariflerin olursa beklerim benimde öğreniceğim şeyler var:KK16:
Başamel soslu makarnayı da çok merak ediyorum,hiç denemedim.eşim dönene kadar öğreneceğim çok şey var.dönünce çok sevinecek,askere gitmem hatuna yaramış diyecek:KK9:
Ben yumurta kullanmıyorum normalde yumurtalı bu tarif ama hoş olmuyacağını düşündüm istersen 1yumurta ekleyebilirsin :KK16: hamarat hatun seni :KK23::21:
Canim hayirli olsun :) hepsi birbirinden guzel gozukuyo :)
Teşekkür ederim canım çok sağol :KK16:
zeynepciiimm bizi kırmadığın için teşekkürler takipteyim bende :KK52:emeğine sağlıkk:KK19:
Ricaederim canım nedemek benimde bildiklerimi paylaşmak hoşuma gidiyor :KK19::KK16:
Zeynebim ellerine sağlık kuzum.hepsi çok güzeller.bende burdan cok sey ogrenıcem.cunku hıc bılmıyorum ıyı gelıcek banada.burayı açmayı ıyı dusunmusun canım takıpteyiz..

Teşekkür ederim nazlıcım sende yaptığın tariflerden eklersen deneyince yorumunuda beklerim kuzum :KK16:

Mısır Unlu Tavuk Tarifi
500 gr. tavuk kuşbaşı veya 10 adet tavuk but
Terbiyesi için
Yarım çay bardağ sıvıyağ
Yarım çay bardağı süt
Tuz,kekik,kimyon,yenibahar,kırmızı biber

Tavukları bulamak için
5-6 kaşık mısır unu
2 yemek kaşığı kadar nişasta
Süt, yağ,tuz ve baharatları harmanlayarak sos oluşturun ve tavuk etlerini üzerine ilave edin ve karıştırın. Yarım saat kadar bekletin.
Mısır unu,nişasta ve sosta beklettiğiniz tavukları bu karışıma bulayın. Teflon tavada kızdırdığınız sıvı yağda tavukları çevirerek kızartın. Afiyet olsun.

$DSC01815.jpg

Fırında soslu tavuk patates
10 adet tavuk pirzola,tavuk butta olabilir veya bir bütün tavukda kullanılabilinir.
4 adet patates
SOS İÇİN
3 yemek kaşığı zeytin yağı
3 kaşık yoğurt
1 yemek kaşığı tuz
1 yemek kaşığı salça
2-3 diş sarımsak
kekik,karabiber,pul biber,
Tarifin Hazırlanışı
Tavukları iyice yıkadıktan sonra süzelim.Bir kabın içinde sos malzemelerini karıştıralım.Patatesleri kalın kalın keselim.Tavuk ve patatesleri sosun içine koyup iyice harmanlayalım.Böyle 20 dakika bekletelim.200 derecede kızarana kadar pişirelim.Afiyet olsun.

$firinda-patates.jpg

X