Gebeliğe Hazırlık Neden herkes hamile 😭 neden olmuyo

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
düzeldi canım cok şükür eşimin işi suan ki çalıştığı yerde cok stresli tek bizlikte değil burda herkeste bu durum var ve gerçekten boşanma eşiğine geldik aileler karıştı evden gittim 1 ay sonra geri geldim pişmanım dedi ama 3 gün geçmeden ikimiz de de birikmiş şeyler vardı yine tartıştık tamam dedim bitti daha ama aynı günün gecesi yine konuştuk sakin bir kafayla birbirimizi anlamadığımızı fark ettik kendimize biraz zaman verelim dedik ve suan şükür hersey iyi gibi .. aslında bir süre bebek işini de erteledik ortak kararımız .. bakalım cnm noluyor sonuç ☺☺☺

Oh çok şükür canım üzülmüştüm çünkü ortada gerçekten büyük bir sorun yoktu bana göre de.. Iletişimsizlik. Oturup sakince konuşunca bir orta yol bulunuyor ama herzaman bunu beceremiyoruz malesef 🙄.
Siz daha iyi bilirsiniz bebek için canım önce bir herşey rayına otursun, sizin içinde gelecek bebek içinde daha iyi olacak kuzum 😘❤️

Oh çok şükür canım üzülmüştüm çünkü ortada gerçekten büyük bir sorun yoktu bana göre de.. Iletişimsizlik. Oturup sakince konuşunca bir orta yol bulunuyor ama herzaman bunu beceremiyoruz malesef 🙄.
Siz daha iyi bilirsiniz bebek için canım önce bir herşey rayına otursun, sizin içinde gelecek bebek içinde daha iyi olacak kuzum 😘
Oyle vallah canım kuzum ortada sadece iletişimsizlik vardı inşallah bundan sonra iyi oluruz bakalım cnm 💋☺️ Haklısın cnm rayına oturmadan olmaz ya olan o bebeğe olur ki bunu asla istemem istemeyiz .. herseyin hayırlısı allah tan cnm 🤲🤲

Oyle vallah canım kuzum ortada sadece iletişimsizlik vardı inşallah bundan sonra iyi oluruz bakalım cnm 💋☺ Haklısın cnm rayına oturmadan olmaz ya olan o bebeğe olur ki bunu asla istemem istemeyiz .. herseyin hayırlısı allah tan cnm 🤲🤲

Amin herşey daha iyi olur inşallah sizin için 😘❤️ benim bu ayda fos çıktı adet olmadım ama erken gebelik testim negatif.

Ahhh ahhhh aynı durumdayım bende... iki Yıldır anne olamadım bende..

7 kişilik grubumuz var 3 ü hamile hepsi benden sonra evlendi ikisi bekar zaten en yakın arkadasım hamile liseden çoğu arkadasım hamile komşularım hamile .. herkes hamile çoğu tek ilişki veya ilk geceden olan hamilelikler😔😔 isyan etmiyorum ama üzülmüyo da değilim
Canım morel olsun diye yazıyorum sana bende 7 sene sonunda hamile kaldım tedavi ile ama kalana kadar gebelik haberini almadığım bir allah'ın kulu kalmadı etrafımda sabır et rabbim sabrın sonunu mutlaka selamete cevirir

asla anne olamayacağım diye o kadar çok ağladım ki. artık hayattan soğumuştum.belki burada 50 konum vardır. tüp bebeğe geçmeye karar verdiğimiz ay hamile kaldım.inanamadım.sevinemedik bile.ay değer iki kat arttı mı,ay kese göründü mü,ay kalbi attı mı ay 3 ay doldu mu? böyle böyle geçirdim. şimdi daha 4 aylık. karnımda oynamasa hala hamile olduğuma inanmam düşün o kadar umutsuzdum. çok şükür. bir gün olacak. ne zaman olur bilmiyorum ama senin de bir gün olacak.Herşeyi dene asla vazgeçme. Allah isteyen herkese versin. Bizlere de kucağımıza almayı nasip etsin.

asla anne olamayacağım diye o kadar çok ağladım ki. artık hayattan soğumuştum.belki burada 50 konum vardır. tüp bebeğe geçmeye karar verdiğimiz ay hamile kaldım.inanamadım.sevinemedik bile.ay değer iki kat arttı mı,ay kese göründü mü,ay kalbi attı mı ay 3 ay doldu mu? böyle böyle geçirdim. şimdi daha 4 aylık. karnımda oynamasa hala hamile olduğuma inanmam düşün o kadar umutsuzdum. çok şükür. bir gün olacak. ne zaman olur bilmiyorum ama senin de bir gün olacak.Herşeyi dene asla vazgeçme. Allah isteyen herkese versin. Bizlere de kucağımıza almayı nasip etsin.
Ne kadar sevindim arına ya maşallah 🧿 dilerim rabbim bize de nasip eder ama gerçekten bizden daha çok emek veripte hala bekleyenlere nasip olsun inşallah önce 🙂🙂🥰 sağlıkla kucağına alırsın inşallah cnm 🤲🤲

Evet her ne kadar ara verdik desekte eşimle nasılsa olmuyor diye rahat rahat takılıyoz 😅 bide oluyrmus mesela ne komik olur 🧿🧿 allahım sen duy bizi yarabbim isteyen herkese anneliği tatmak isteyen her kadına babalığı tatmak isteyen her erkeğe nasip eyle bize de inşallah 🤲🤲🤲🤲🧿😊😊

Ayva çekirdekli maske yapıyorum suan ☺️☺️ Bebek poposu gibi sürat ver yarabbim 😅😅

Eklentiler

• CDE8CA23-1A4E-47B3-9838-643FF5C952B0.jpeg
    CDE8CA23-1A4E-47B3-9838-643FF5C952B0.jpeg
    89,6 KB · Görüntüleme: 35
Merhaba arkadaslar
Benimde ilk evlendigim sene bundan 10 yil once ikinci ayimda hamile kaldim ama kalp durmaso sonucu kurtaj oldum. Ve bundan tam iki sene sonra hamile kalabildim ancak. Sadece bu konuda azda olsa tecrubeli biri olaram sunu soylemek isterim.ne zman isin benimle yada esim ile alakali olmadigini kabul ettim. O zmn hamile kaldim. Hepimizin nasil bir dogum gunu ve saati varsa dunyaya getirecegimiz bebeklerimizinde bir vakti saati var. Ve o vakit gelmeden isyanda etsem,kendimi uzsemde ,aglasamda malesef gelmicek.sadece bol dua ettim mutlaka hepimizin yaptigi gibi birde gece teheccud namazi kildim orda dua ettim. Ben bunun cok ise yaradigini dusunuyorum. Rabbimden istedim. Sadece sabirla bekleyin arkadaslar. Sabriniz kesinlikle odulle sonuclanacak bence.Cok sukur oda verdi.kizim simdi 9 yasinda. Kardes istedik asilama yaptik bu ay sabirla sonucunu bekliyorum. Belki olmayacak ama Rabbimin olmasa bile bir hayri bir bildigi vardir. Hakkimizda hayirlisi olsun. Rabbim hepimizin dualarini kabul etsin,isteyen herkese versin insallah.

Bebeği 43 günlük olan bir arkadaşıma geldim Kızın hali bebeğin hali cok zor ya bu gece burdayım bebek sürekli ağlıyor ve yazık arkadasım pert durumda uyumuyor bir türlü .. anne olmak ne kadar zor ya evet cok güzel ama cok cokkkk zor .. ben bu duruma hazır değilmişim demek ki 😅😅😅Hep toplum baskısı bizim ki .. şükür her halimize 🤲🤲

Bebeği 43 günlük olan bir arkadaşıma geldim Kızın hali bebeğin hali cok zor ya bu gece burdayım bebek sürekli ağlıyor ve yazık arkadasım pert durumda uyumuyor bir türlü .. anne olmak ne kadar zor ya evet cok güzel ama cok cokkkk zor .. ben bu duruma hazır değilmişim demek ki 😅😅😅Hep toplum baskısı bizim ki .. şükür her halimize 🤲🤲

Sence bebek sahibi olmak isteyen herkes hazır mı 😂 bende hazır değilim uykusuz gecelere ki uykuya çok düşkün biriyim 🙄 ama bebek isteğim daha ağır basıyor. Allah tüm annelere kolaylık versin 🤗

Sence bebek sahibi olmak isteyen herkes hazır mı 😂 bende hazır değilim uykusuz gecelere ki uykuya çok düşkün biriyim 🙄 ama bebek isteğim daha ağır basıyor. Allah tüm annelere kolaylık versin 🤗
Ben artık ne istiyorum onu bile bilmiyorum ya 😅😅😅 ama suan böyle iyi gibi psikolojim düzelmiş durumda 😅😅 yakında tayin var öbür yerde düşüneyim ☺️☺️

Canım hamile kalan arkadaşlarımız var ama bir o kadarda bizim gibi hamile kalamayan da var malesef ben asıl onu düşünüyorum neden bu hale geldik önceden kadınlarda bu kadar sıkıntı yoktu sanki. Ne bileyim ninelerimiz annelerimiz ovülasyon günü mü hesaplamış, yumurtanın, döllenmenin ne olduğunu bilip mi cocuk sahibi olmuşlar 🤦🏻‍♀️ ne yedik ne içtikte böyle olduk biz ya
Bende hep bunu düşünüyorum 🤔

Ya herkes mi hamile olur arkadaş 😫 kapı komşum hamile yakın iki arakadsım hamile görümcem hamile ablam Doğum yaptı kaynanam bile doğurdu (42 sinde ) 😣😣 bnde geçen ay kimyasal geçirdim ve 1 buçuk senedir olmuyo 😭😭 bir tane arkadaşım da çok istiyo 1 yıldır deniyor ama kız kardeşi (1bucuk aylık evli ) suan 2 buçuk haftalık hanileymiş oda ayrı üzülmüş . Tabi hepsinin sağlıkla doğsun ama sabır yok .. bana isyan etme sabır et demeyin İnan’ın isyan değil ama sabır bitti galiba 😰😰 allahım neydi günahım tırırııırı rıı günahım neydi allahım 🤲🤲🤲 rabbim nasip eyle hepimize Allah ım 🙏😓😓😓
Bazen bazı seyleri çok isteyince bekleyince olmuyor ne zaman umudu kessek yada kesseniz o zaman oluyor . Ve herseyin bası stres canim bunu şakın unutma moralin yerinde olsun . Dua et . Ve duZgun bir doktora git sorun neymiş öğren sorun yoksa doğal tedavilere git araştırarak sorarak. Ama moralini bozma

Bazen bazı seyleri çok isteyince bekleyince olmuyor ne zaman umudu kessek yada kesseniz o zaman oluyor . Ve herseyin bası stres canim bunu şakın unutma moralin yerinde olsun . Dua et . Ve duZgun bir doktora git sorun neymiş öğren sorun yoksa doğal tedavilere git araştırarak sorarak. Ama moralini bozma
stresi.yenmek çok zor buay takmicam dedim şimdiden daha adetine 10gün var yeni yumurtlamadan ciktim ama test yaapaism var kendimi psikolojik sapık gibi hissediyorum

Cok teşekkür ederim cnm allah razı olsun bu güzel mesaj için .. eşimde varikosel vardı bebeğe engel değildi ama yine de ameliyat oldu bende de tek tüp kapalı çıktı ama İşte her günümüze şükür daha önce bir kimyasal geçirdim olucak inşallah yine ama su aralar gerçekten takmıyorum olsa da olmasa da sorun değil bakalım nasip ☺️☺️🤲🤲🤲

Ya ben her korunmasız iliskimden 10 gün sonra gidip kan testi yaptırıyordum yani 6 aylık evliyim sayısız test yaptım eşim her seferinde hevesleniyor bilgisarinda görüyorum bebek arabanı bebek odası bakıyor her test yaptığımda. Artık onadq söylememeye başladım ve artık test yapmama kararı verdim bekleyeceğim gerçekten seni çok iyi anlıyorum hiç takma sen bıraktığın zaman olacaktır

stresi.yenmek çok zor buay takmicam dedim şimdiden daha adetine 10gün var yeni yumurtlamadan ciktim ama test yaapaism var kendimi psikolojik sapık gibi hissediyorum
Sakın yerinde dur sakin ol test yapsan da çıkmaz zaten boşa negatifi görüp üzülme canım biraz sabırlı ol ☺️☺️

X