Neden hamile kalamıyorum? Psikolojim bozuldu

Tokyo08

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
4 Eylül 2024
28
2
28
1 yıldır evliyim. Polikistik over var. 40-50 günde bir adet oluyorum. Geri çekilmeyle korunduk hep bu aya kadar. Bu ay korunmayı bıraktık 12-13 kez birlikte olmuşuzdur geçen aydan bu aya kadar. Ovülasyon testi kullandım riske atmamak için 2 gün de ovülasyon testinde pik gördüm birlikte olduk. Millet 15-16.gün taş patlasa yumurtlarken ben 40.gün yumurtladım. Reglime 1 hafta var. Ne belirti var göğüs ağrısından başka ne bi şey var test yaptım az önce negatif. Kendimi de psikolojikman hamile gibi hissediyordum kasık batması bel ağrısı filan vardı onlar da gitti. Şimdi hepten diyorum kesin hamile değilimdir diye. Niye olmuyor bebeğimiz. Kafayı yiyeceğim. Psikolojim hepten bozuldu. Tamam biliyorum yeniyim daha ileride olur ama, herkes ayda bir iki kere rastgele birliktelikle gebe kalırken, ben sınava çalışır gibi gün gün test yapıp hesaplayıp planladığım halde neden olmuyor?

Daha 1 ay olmuş korunmayı bırakalı. Ne sanıyorsunuz çat diye olacağını mı? Sabredin. İnsanlar 3-4 yıl uğraşıyor olmuyor. Doktorlar bile 1 sene olmazsa gelin diyorlar. Akışına bırakın sınava çalışır gibi çocuk yapılmaz

Bir aydır çocuğu olmuyor diye psikolojisi bozulup kafayı yiyecek duruma gelen biri mümkünse doğurmasın zaten. Bu kadarcık şeyde yıkılan kadın anne olsa tımarhanelik olur çünkü. Bazen öyle zor ki…

1 yıldır evliyim. Polikistik over var. 40-50 günde bir adet oluyorum. Geri çekilmeyle korunduk hep bu aya kadar. Bu ay korunmayı bıraktık 12-13 kez birlikte olmuşuzdur geçen aydan bu aya kadar. Ovülasyon testi kullandım riske atmamak için 2 gün de ovülasyon testinde pik gördüm birlikte olduk. Millet 15-16.gün taş patlasa yumurtlarken ben 40.gün yumurtladım. Reglime 1 hafta var. Ne belirti var göğüs ağrısından başka ne bi şey var test yaptım az önce negatif. Kendimi de psikolojikman hamile gibi hissediyordum kasık batması bel ağrısı filan vardı onlar da gitti. Şimdi hepten diyorum kesin hamile değilimdir diye. Niye olmuyor bebeğimiz. Kafayı yiyeceğim. Psikolojim hepten bozuldu. Tamam biliyorum yeniyim daha ileride olur ama, herkes ayda bir iki kere rastgele birliktelikle gebe kalırken, ben sınava çalışır gibi gün gün test yapıp hesaplayıp planladığım halde neden olmuyor?
İlk gecede ,korunduğu halde hamile kalanlar olduğu gibi ; karı koca herhangi bir problemi olmadığı halde yıllarca hamile kalamayanlar da var. Örnek istiyorsan gebelik konusunda iki üç sayfa oku. Cinselligi bir iş gibi yapmanız bile engel. Üstelik 40-50 günde bir adet oluyorken doktor kontrolünde gebelik çalışmasına başlayın. Ona göre tedavi uygular size. Allah aratmasın.

bir ayda bu hale geldiyseniz bence bir uzman desteği alın. normal değil. yüzde bir oranındadır ilk aydan gebe kalma, o da sağlıklı ciftlerde. az sabredin. vücudunuz, hormonlarınız bi sakinleşsin bi kendine gelsin. bende de pcos var 13 ay denedik biz. görev olarak görürseniz bu işi çok çok zor diyeyim ben

1 ay gerçektende çok erken 3 ay.yuzde 50. Dir 6 ayda yüzde 70 dir 1 senenin sonundada yüzde 85 veya 90 dir tutma olasılığı piskolijinizi bozcak bir durum değil herkesin bünyesi farklı bazıları 6 ayda tutunur bazıları iki senede

Pcosunuz varsa önce alışkanlıklarınızı sağlıklı hale getirin, sağlıklı beslenin doktora da gidin. İlk aydan kendinizi bu kadar strese sokarsanız çok zor işiniz. Zaten ovulasyonu pcos olmayanlardan daha az yaşıyorsunuz bir de stresle baskılamayın.

Polikistik overliyim ilk gebeliğin de de ikinci de de kilo verdikten bir kaç ay sonra hamile kaldım ,,, boyum 1.52 kilom 62 lerdeydi, kilom 56-57 civarına düştü yani öyle çok fazla vermedim ama az miktarda olsa kilo vermek önemli . ilkinde 3 ay ikinci de 1 yıl Korunmasız denemeden sonra bebeğim oldu ,,, yani bu işler biraz nasip ... Bu süreçte tedavi olmadım ama ilk gebelik düşünmeye başlayınca doktora gittim , ultrasonda baktı , hormon testi yaptı , 1 yıl dene sonra gel dedi , 3 ay sonra gebe kalmıştım , testlerle takip etmek de bir tercih tabii ama yumurtlama takibi yapmadım hiç , kafamıza göre takıldık 😊 adetlerimde ilkinde düzenli değildi , sen de kendini biraz rahatlat , rabbim tez zamanda nasip eder inşallah

Polikistik overliyim ilk gebeliğin de de ikinci de de kilo verdikten bir kaç ay sonra hamile kaldım ,,, boyum 1.52 kilom 62 lerdeydi, kilom 56-57 civarına düştü yani öyle çok fazla vermedim ama az miktarda olsa kilo vermek önemli . ilkinde 3 ay ikinci de 1 yıl Korunmasız denemeden sonra bebeğim oldu ,,, yani bu işler biraz nasip ... Bu süreçte tedavi olmadım ama ilk gebelik düşünmeye başlayınca doktora gittim , ultrasonda baktı , hormon testi yaptı , 1 yıl dene sonra gel dedi , 3 ay sonra gebe kalmıştım , testlerle takip etmek de bir tercih tabii ama yumurtlama takibi yapmadım hiç , kafamıza göre takıldık 😊 adetlerimde ilkinde düzenli değildi , sen de kendini biraz rahatlat , rabbim tez zamanda nasip eder inşallah
Bende 2 hafta önce öğrendim pko olduğumu. Hiç sezmediğim için doktora gitmemiştim. Bir yıl gebe kalamayınca gittim. Alttan baktı doktor polikistik över yani yumurta tembelliği var dedi. Kesinlikle kilo vermelisin dedi. Bu arada 160 boyum 70 kilom du. Takviyeler yazdı 3 ay böyle deneyecekmişiz korkulacak bişey yok çok önemli bir şey değil dedi belki beni korkutmak istemedi bilmiyorum. Şuan takviye kullanıyorum ve vitamin. 65 kiloya düştüm 2 hafta da. Uykumu falan düzenledim ama tabi eşim sperm testi verecek diye 5 gündür ilişkiye girmedik. Tam da yumurtlama zamanıma denk geldi. Bakalım nasip çok istiyoruz Allah inşallah senin ki gibi tez zaman da bana da verir

İnşallah , çok kolay gebe kalanlarda oluyor polikistikte biraz uğraşanlarda , ama imkansız değil , kilo vermekle çok iyi yapmışsınız , söylemesi kolay biliyorum ama rahat olmak bence önemli , inşallah tez zamanda sizde evladınıza kavuşursunuz

Pcos ve adet düzensizliği var ya 40 günde yumurtlama gördüm. Bu demek oluyor ki 1 ay yumurtlamadım 1 ayı 10 gün geçince yumurtladım. Yumurtlama hesaplamadan sanki asla denk gelemeyecek de hamile kalamayacağım gibi vesveseler var aklımda 😔

X