Neden hala hayatima müdahale ediyo ki...

Naz83

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
28 Nisan 2008
160
2
41
kızlar eşimlee başım dertte, biliosunuz dört aydır ayrıyız. benim çevremdekiii insanlar ayrıldığmızı duymuşlar ve doğal olarak görüşüp tanışmak isteyenler var. bende reddedim bunu eşime söyleyince delirdi. kim onlar senin hayatına benden başka kimse giremez 3 günden beri beni arioo süreklii msjlar atio tehdit .öldürürm onlarında seni de sürekli hayatıma müdahale. ve dio ki sana güvenmek istiorum.. onların kim olduğnu söylemiorum ben o na söyle sana yeniden güveneyim dio bende bu saatten sonra güvensen nolur güvenmesen nolur dedim. izmire ev bakmaya gittim dedim onda da bi sorun hem artık benimle olmak istemio hemde hayatıma müdahale edio napcam bilmiorum kızlar lütfen yardım edin. o kişileri söylemem gerekir mi gerekmez mi? ve perşembe günü adli tıptan çağırdılar evlilik piskyrsti. görcekmiş beni çok gerginim napcam bilmiorumm. içimde sevigisi olmasa hala ben bilorum amaa artık nefretimde ağır bası akıl verin kızlar napcam ben??? yaa:1no2::nazar::teselli::enbuyukkk:

....................................

Son düzenleyen: Moderatör:
Benim anlamadigim sey neden esine bu tür olaylari anlatiyorsunkifisfisfis

Madem hayatina müdahale etmesini istemiyorsun hayatinla ilgili seyleride anlatman gerekmiyor kanimca:1closedeyes:

Her erkek bosansada eski esinin hayatina girmek isteyen baska bir erkegi kiskanir bu cok dogal cünkü yasanmis ve paylasilmis birseyler var....ve erkekler bunu gururuna yediremiyor yinede sahipleniyor namus meselesi yapiyor yani....:nazar:

En güzeli hic bir sekilde özel hayatini onunla paylasmaman hem onu ilgilendirmez hemde böylece müdahalede edemez....a.s

Sevgiylea.s.

Bence eşine böyle şeyler anlatma hatta çevrene de bir sınır koy.Yani sana böyle şeylerle gelemeyeceklerini hissettir ki böyle abzürt hareketlerde bulunmasınlar.Senin için birşey söylemiyorum sakın yanlış anlama.Sadece mesafeli dursan diyorum.Çünkü sen hala evlisin ve eşinle de barışabilirsin.Boşanmış bile olsan bence yeni bir ilişki için çok erken.Eşinin kafasını bulandırma bence önceki konularını biliyorum eşinle barışmak istiyordun sakın güzel sözlere kanıp da bir hata yapma.Kadınların hepsinde vardır beğenilme isteği.yanlış anlama lütfen

Çok afedersiniz ama daha resmi olarak boşanmamış bir kadına böyle görücü gelmesi hiçte hoş bir davranış değil, bunu yapanlarında pek aklı başında değil. Ayrıca bu yapılan ahlakide değil.
Sizin durumu ayrı olduğunuz eşinize anlatmanız ise bir ilginç. Tabiki adamın hala nikahındasınız, müdahale edecektir. Kıskandırmaya çalışmışsınız gibime geliyor. Erkekler boşansalar bile eski eşlerine hala müdahale etme gereği duyarlar.

Bilge bir adam ogluna der ki;
"ey ogul al bu tahtayı ve kırdıgın her kalp için bu tahtaya bir çivi cak"
ucarı bir cocuktur oglu ve lafını sozunu de bilmeyen biridir

zaman icinde tahta oyle bir hale gelir ki civi cakacak yer bulamaz cocuk
babasına durumu anlattıgında babası der ki;
"oglum cok kalp kırmıssın ama kırmak marifet degil zor olan onarmaktır hadi simdi kalbini kırdıgin tum o insanlardan ozur dile, gonullerini al ve barıstıgın her insan icin bu tahtadan bir civiyi sok"

cocuk bu ogutu tutar ve kalbini kırdıgı herkesten ozur diler, helallesir
ve bir süre sonra tahtada hic civi kalmaz cocuk neseyle ve gururla babasının yanına kosar ve
"baba bak tahtada hic civi kalmadı!" der

baba "aferin oglum" der ve tahtayı eline alır uzerindeki delikleri ogluna gosterip soyle devam eder sozlerine;

" civileri sokebilirsin ama izlerini asla kaybedemezsin!"

Cunku buna sen izin veriyorsun maalesef
Hersey bitmis, onca aci yasatmis sana,
Ne diye ozel hayatini anlatiyorsun ki ? amacini bi turlu anlayamadim ben. Kiskandirmak olmasin ??
Bana onca aciyi yasatan adama ben asla tenezzul edip de konusmam, benimle ilgilenenlerden asla bahsetmem, tutacagim evin nerde nasil oldugunu anlatmam, yani kisaca gerekmedigi surece Asla konusmam.
Ayrica henuz bosanmadigin halde goruculer gelmeside çok ilginç.

Son düzenleme:
bana öyle geliyo kii galiba sen bu durumdan hoşlanıyosun..
bırak yaa o ne düşünürse düşünsünn..
ayrıca hukuken ayrı gözükmüyorsanız da başka evlilikleri düşünmen pek etik gelmedi bana.. tabiki birşeylere hakkın var ama zamana da ihtiyacın olduğunu düşünüyorum..
eğer geri dönmek gibi bir niyetin varsa böyle şeyleri eşine yansıtma..
yoksa da kararlı ol onun işlerine karışmasına izin verme :teselli:

Kızlar beni yanlış anlamayın sakın... ben ona isteyerek bu olayı söylemedim bu adam zaten ara bi hayatıma girio şuan da istemesem de o gün sadece biz nette görüştük ve o gün çok sinirliydim''ona şunu söyledim bak.. a... başımda zaten bi sürü olay var insanları laflarını kaldıramıorum genç yaşta dul kalmanın acını ancak yaşayan bilir kızlar. zaten bi sürü it kopukla uğraşıorum dedim demez olaydım. bu sefer sinir krizine girdi oda.. ama inan kızlar yapılan kasıtlı bişey değil... sadece ona bi sürü hayatıma gereksiz insan girmeye çalışuo ve çevremde ki insanlara zaten hala ayrılmadığımı eşimi hala çok sevdiğimi söylüorum. topiclerimi takip edenler bilir. kızlar 4 ay boyunca neler yaşadığımı bi allah bide ben! inanın şimdi aklım olsa ne boşanma kararı alır nede olayları bu denli yaşardım ama herşey kader kısmet... söylencek pek bişey yok... ben eşimden boşanmış bile olsam zaten kimseyle hiç bişey düşünmüorum zaten uzun bi süre ondan başkasınıda sevemem... yüreğim o kadar geniş çaplı değil... umarım kendimi anlatabildim...

Dilbera'nın söylediklerine şok oldum.Ben önceki konularını biliyorum takip ediyordum ama gerçekten de evli olan eski sevgiline mi döndün?İnşallah böyle hatalar yapmıyorsundur.Cevabını bekliyorum ama bişey söylemeden edemeyeceğim doğru değilse konu üstüne alınma doğruysa umarım düşünürsün; burada pek çok kadına denk geldim gerçek hayatta da görüyorum ki kadınlar kendi kocaları onları aldattığında kıyameti kopartıyor diğer kadını suçluyor, kötü kadın ilan ediyor ama kendileri evli bir erkeğin sevgilisi ( kibar olanını yazdım) olduklarında kendisini haklı görüp adamın karısını suçluyor.Bu nasıl iştir anlamadım.Evdeki kadın biraz giyinip süslense kıyamet kopar.Çünkü o çocuklarının annesidir.Ama dışardaki kadınla giyinir, gezer,çocuklarının rızkını yedirir.Sonra da evdeki kadın kendine bakmadığı için suçlanır.Kör şakırt hep kendine yorgalarmış.

Dilbera'nın söylediklerine şok oldum.Ben önceki konularını biliyorum takip ediyordum ama gerçekten de evli olan eski sevgiline mi döndün?İnşallah böyle hatalar yapmıyorsundur.Cevabını bekliyorum ama bişey söylemeden edemeyeceğim doğru değilse konu üstüne alınma doğruysa umarım düşünürsün; burada pek çok kadına denk geldim gerçek hayatta da görüyorum ki kadınlar kendi kocaları onları aldattığında kıyameti kopartıyor diğer kadını suçluyor, kötü kadın ilan ediyor ama kendileri evli bir erkeğin sevgilisi ( kibar olanını yazdım) olduklarında kendisini haklı görüp adamın karısını suçluyor.Bu nasıl iştir anlamadım.Evdeki kadın biraz giyinip süslense kıyamet kopar.Çünkü o çocuklarının annesidir.Ama dışardaki kadınla giyinir, gezer,çocuklarının rızkını yedirir.Sonra da evdeki kadın kendine bakmadığı için suçlanır.Kör şakırt hep kendine yorgalarmış.

Canım konuları anlamadan okumada sadece öyle iki üç sayfasını okuyup geçen arkdşlarmdaz sanırım oda... ewet öyle bi insan vardı benimle görüşmek istedi eski erk arkdşdı evlenmeden önce. ama ben kesinlikle red ettim kimseyle uğraşcak gücüm yok zaten o da evli ne iişim olur. benim derdim zaten büyük böyle bişey uğraşcak kadar basit değilim. sadece hayatıma girmek isteyen insanları her şekilde engelliorum....... ben halaa kocamı çok seviorum ve sadece onunla olmak istiorum... diğer insanlara gelince tabiki gencim insanlar boşandığımı ayrıldığmı duyunca beraber olmak isterler. amaa ben aslaaaaaa buna müsade etmem:kızgın: sadece eşime yüreğim çok kırgın o günde sadece çok gerilmiştim ondan böyle bi konu oldu. yoksa ben ne kimseyle görüşürm ne kimseyle beraberim....... ÜSTÜNE BASA BASSA SÖYLÜORUM HALA EŞİMİ ÇOOK SEVİYORUM.... lütfen arkdş eleştiri yaparken kırıcı değil yapıcı olun:1closedeyes:... teşekkür ederim.....

arkadaşlar kız zaten kötü neden üzerine gidiyorsunuz? bi anlık boşluktan zayıflıktan eski sevgilisine ışık yakmış olabilir ama tutunacak bir dal arıyordu belli ki.. ve yanlış dalı seçtiğini de çok kısa bi sürede anlamış zaten.. bu ne linç kültürüdür anlayamıyorum, vurun abalıya şeklinde.. ne kadar kolay acımasızlık yapabiliyorsunuz, biraz empati eksikliğinden sanırım..

ben nazın b udurumuna cok üzülüyordum doğrusu ve bu yazısını kaçırmışım yani evli bi adama dönmesi ve çocuklaırna acımayacagım demesi cok garibime gitti ve eşinin naza dönmesi artık doğru olmaz zaten..bence arkadasım yıkılan yıkılmış bitmiş artık toparla kendini lütfen ve su dulluk psikolojisindne kurtul tek sen misin boşanan.eşine nedne söylüyorsun ki it kopuk ğeşimde diye?bence bu demek ki bana geri dön beni kurtar demek bu..eşini seviyorsun anladım ama evli adama okey demek de ne demek...psikolojin ne olursa olsun kendine gel artık ayaga kalka bi hemcinsime bu zayıflığı yakıştıramadım...önce bi boşan da sonra seversin yeniden mutlak..hayatında mutluluklar ne diyebilirim ki artık...

arkadaşlar kız zaten kötü neden üzerine gidiyorsunuz? bi anlık boşluktan zayıflıktan eski sevgilisine ışık yakmış olabilir ama tutunacak bir dal arıyordu belli ki.. ve yanlış dalı seçtiğini de çok kısa bi sürede anlamış zaten.. bu ne linç kültürüdür anlayamıyorum, vurun abalıya şeklinde.. ne kadar kolay acımasızlık yapabiliyorsunuz, biraz empati eksikliğinden sanırım..

peki nazın evli adamla olması da vurun abalıya değil mi yani beni eşim terk etti ben d ebaşka yuvayı bozucam demek değil mi...psikolojim bozuk da olsa asla çocugu olan bi adamla asla asla asla olmam büyük konuşmaksa ben büyük konuşuyorum canım...:1shok:

kızlar eşimlee başım dertte, biliosunuz dört aydır ayrıyız. benim çevremdekiii insanlar ayrıldığmızı duymuşlar ve doğal olarak görüşüp tanışmak isteyenler var. bende reddedim bunu eşime söyleyince delirdi. kim onlar senin hayatına benden başka kimse giremez 3 günden beri beni arioo süreklii msjlar atio tehdit .öldürürm onlarında seni de sürekli hayatıma müdahale. ve dio ki sana güvenmek istiorum.. onların kim olduğnu söylemiorum ben o na söyle sana yeniden güveneyim dio bende bu saatten sonra güvensen nolur güvenmesen nolur dedim. izmire ev bakmaya gittim dedim onda da bi sorun hem artık benimle olmak istemio hemde hayatıma müdahale edio napcam bilmiorum kızlar lütfen yardım edin. o kişileri söylemem gerekir mi gerekmez mi? ve perşembe günü adli tıptan çağırdılar evlilik piskyrsti. görcekmiş beni çok gerginim napcam bilmiorumm. içimde sevigisi olmasa hala ben bilorum amaa artık nefretimde ağır bası akıl verin kızlar napcam ben??? yaa:1no2::nazar::teselli::enbuyukkk:

senin açtığın konularıda okudum...
eşini çok sevdiğini onun sana geri dönmesini beklediğini hep söylüyordun...
arkadaşım daha onun nikahı altındasın kalkıpta ona bazı kişilerin sana ilgi duydugunu söylüyorsun...
bu olacak işmi allah aşkına....
adamın sana güveneceği varsa da bundan sonra güvenmez...

Ben aksine tüm konularını ve tüm mesajlarını okudum.Kendimce sana destek olmaya çalışıyordum, üzülüyordum ama
Naz83 kullanıcısından alıntı
Kurtuldum cnm benim. o yüzünden artık insanlardan nefret duyuorum ve onun yüzünden tüm erklerden intikam alıyorum eski sevgilime geri döndüm benimle olmayı çok istio bende ok dedim. yeni bi ilişkim var ama o evli iki çocuğu var vicdanım onlara el vermiyo ama yinede ama acımak yokkkkkk kimseye çünkü o da bana acımadıı giderken sıra bendee!!!!
Bu mesajını gördükten sonra samimiyetine inanım kalmadı.Bu mesaja tepki aldıktan sonra yok vazgeçtim sinirle yazdım demişsin ama eski erkek arkadaşının seninle olmayı çok istediğini anlaman için epey bir görüşmüş olman gerek.Hadi o bi umut aradı diyelim senin böyle bir görüşmeyi yapman çok yakışıksız.Evli 2 çocuklu bir adamla görüştüysen eşin şimdi başka kadınlarla olursa ya da 2 çocuğunuz olduğunda seni aldatırsa hiç kızmaman gerekir.Sinem'e de beddua etmişsin.Biz burda hepimiz sana yardımcı olmaya çalışıyoruz.Psikolojin bozuk tamam zor şeyler yaşıyorsun ama bu evli 2 çocuklu adamla görüşmeni haklı çıkarmaz.Kaldı ki peşimde bisürü kişi var diyorsun kimse daha boşanmamış, evliliği süren bir kadına ciddi bir ilişki için yaklaşmaz.Önceki yazımda böyle şeylere ortam yaratmamanı, böyle münasebetsiz kişilere tavrını almanı söylemiştim.Evliliğini çok daha kötü noktalara getireceksin bence.Artık herşey sana kalmış.

naz dürüstçe cıkıp bi şeyler desen keşke en azından özür dile bi hata yapmışsın bizden değil ama kendinden ve o çocuklardan..kimsenin ahını alma eşinle barışmak istiyorsan.

canim keske seninle gorusmek isteyenle roldugunu esine soylemeseydin,sen hatayi burda yapmisin bence,o da tepki gosterir tabi.
biraz zaman gecsin sular durulsun belki o da kabullenir sensizligi..
ama sen onunla surekli konusursan ve seni isteyenler oldugunu soylersen o da takinti haline getirir...bu sefer hic vazgecmez...

kızlar eşimlee başım dertte, biliosunuz dört aydır ayrıyız. benim çevremdekiii insanlar ayrıldığmızı duymuşlar ve doğal olarak görüşüp tanışmak isteyenler var. bende reddedim bunu eşime söyleyince delirdi. :

yanlis hatirlamiyorsam sen henuz bosanmadin
kusura bakma da yani simdi gorusup tanismak isteyenlerin cikmasi dogal mi oluyor
bu adamlari da anlamak mumkun degil ya neyse
arti bu durumu hem esine soyluyorsun hem de gelip burda sikayet ediyorsun esin kizdi diye
ne yapsaydi adam, henuz bosanmadigi karisi diyor ki benimle tanismak isteyenler var, o da oo cok guzel karicim sana mutluluklar mi deseydi???

ben cagin cok gerisinde kaldim herhalde devir cok degismis

neyse bence sen biranonce bosan bence cunku artik sen o evliligi zaten bitirmissin kafanda

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşım büyük bir boşluğa düşüp, hatalar yapmış olduğunu düşünüyrm. Öyle birşey ki
bu hırs yapmışsın, erkeklere acı vermeliyim, bu mutsuzluğumu bastırmalıyım gibi düşüncelere kapılmışsın. Fakat gece yastığa başını rahat koyduğunu hiç sanmıyorum.
Seni yargılamak gibi bir niyetim yok ! çevrendekiler nasıl insanlarmış hala evli olan bir bayana nasıl talibim yada istiyorum diyorlar. Bunlar çok sağlıklı olmsalar gerek....Bunu eşine söylememen gerekiyordu. İpler kopmuştur artık... bence sen ne istediğine önce bi karar ver. Boşanacaksan çok içli dışlı olma eşinle, ağır dur.. netde yada telde çok konuşmamaya çalış. Birşey bitmişse bitmiştir.. mahkeme günü gelir yollar tamamen ayrılır. Ne yapmak istediğini bilip ona göre hareket edersen bu kadar bocalamazsın. Umarım bundan sonra mutlu olursun....fisfisfis

X