Gebeliğe Hazırlık Neden boyle oluyor yardım !

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

gmsem

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
20 Eylül 2024
13
5
30
Arkadaşlar merhabalar sizlere birşeyler sormak istiyorum ? 3 4 aydır eşimle korunmuyoruz , 2 aydır adet ağrım daha olmadan 7 8 gün önce başlıyor ve 3 4 gün öncede sarımsı leke geliyo ve geldikçe adet olmuş gibi de ağrı yapıyor , daha sonra günüm gelince nolmal kanamaya dönüyor , ama bu ay ağrım hepsinde çok daha fazla oldu hatta hiç bu kadar ağrım olmadı ve ağrı kesici bir fayda etmedi. Yoğun bir kanamam da yok ? 3 ay öncede doktora gittim hersey nolmal demişti ? Sizde nedir problem bi fikri olan var mı ?

Bilmiyorum enfeksiyon adet ağrısı yapar mı bu kadar ? Acile bile gittim serum taktırdım ama yine hafif hafif ağrım var geçmek bilmiyor , ve kanamam da az , ilk defa böyle oluyorum .

Bilmiyorum enfeksiyon adet ağrısı yapar mı bu kadar ? Acile bile gittim serum taktırdım ama yine hafif hafif ağrım var geçmek bilmiyor , ve kanamam da az , ilk defa böyle oluyorum .
Enfeksiyon neler neler yapıyor ağrı niye yapmasın. Yumurta dollenmedigi için kendini atiyor enfeksiyon da varsa agri yasiyorsunuzdur. Gerçi tahlil vermişsiniz ,olsaydı söylerlerdi.

her sey olabilir. regliniz zor söküldüğü için bile sancınız fazla olabilir. her reglde ağrı devaö ederse bir doktora görünün ama arada sırada bazı regllerde olması normal

Enfeksiyon neler neler yapıyor ağrı niye yapmasın. Yumurta dollenmedigi için kendini atiyor enfeksiyon da varsa agri yasiyorsunuzdur. Gerçi tahlil vermişsiniz ,olsaydı söylerlerdi.
Tahlil yapalım demediler , direk dedikleri şey çukulata kıstı varmı diye soruyorlar bende 2 ay önce doktora gittiğimi söyledim , enfeksiyon ise neler yapmam lazım peki öneriniz varmı acaba ?

Tahlil yapalım demediler , direk dedikleri şey çukulata kıstı varmı diye soruyorlar bende 2 ay önce doktora gittiğimi söyledim , enfeksiyon ise neler yapmam lazım peki öneriniz varmı acaba ?
Valla bitkisel şeyler bilmiyorum açıkçası kendini sıcak tut, bol su iç ama muhakkak doktora gidip durumunu anlat. Tahlil sonucuna göre tedavi uygular. Ayrıca antibiyotik yazarsa kutunun tamamını doktorun soylediigi şekilde kullan. Yarım birakilan tedaviler sonradan daha büyük sorun oluyor. Geçmiş olsun.

Doktora gitmeye korkuyorum çünkü ben daha önce vajumus tedavisi gördüm kendi doktorum da şehir dışında , başka bi doktora gidebilir miyim bilmiyorum korkuyorum da teşekkür ederim yine de saolun ;(

Evet Zor sokulüyor ama hayatım boyunca hiç olmayan birsey ,
olabilir bende de üsüdüğüm veya stresli olduğum dönemlerde sancım çok oluyordu. dediğim gibi devam ederse bir doktora görünün. gecen bir dr videosunda izledim.. enfeksiyon sebebiyle rahim ağzı bile kapananlar oluyormus, bu da hiç regl olamama veya ağrılı regle sebep olabiliyormus. Allah korusun

Ah nedir biz bu kadınların çektiği çileeeeee

Bana da enfeksiyon olabilir gibi geldi
Çok çok su için
Eger şuan adetli iseniz yani gebelik söz konusu değilse "papatya çayı ya da kekik cayı" içebilirsiniz
Kızılcık idrar enfeksiyonuna çok iyi geliyor ,yani bendeki aşırı sızlamayi azaltmisti
Ama gebelik düşünüyorsanız enfeksiyon önemli
En azindan sağlık ocağı doktoruna gidip idrar testi yaptırın ki varsa hemen tedaviye başlarsınız

sorma ya ben hamile kaldım kurtuldum herkes özledin mi regl olmayı diye soruyor hiç aramadım yemin ederim sanki doğduğumdan beri regl olmamış gibiyim
Ayyyyyyyy ne güzel :) , Allah sağlıkla kucağına almayı nasip etsin iyisallahhhh bizlere de nasıp etsin , bizde bekliyoruz bakalım daha tık yok

Ayyyyyyyy ne güzel :) , Allah sağlıkla kucağına almayı nasip etsin iyisallahhhh bizlere de nasıp etsin , bizde bekliyoruz bakalım daha tık yok
olur insallah. cok aratmadan, sağlıkla bir genelik yasatır inşallah Allah

Tabi . aslında acımıyor biliyorum ama bazı doktordan biraz sert hareket ediyo o yüzden korkuyorum ama geçmezse bitaki ay da mecbur gidicem
Enfeksiyon ertelemeye gelmez. Saglikocagina gidin şikayetlerinizi anlatın onlar kan ya da idrar testi yapar. Ona göre size ilaç verir. Geçmiş olsun.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…