Ne zaman geçecek bu gurur kırıklığı ve değersizlik hissi

Roza30

Üye
Kayıtlı Üye
28 Haziran 2023
578
432
İyi geceler herkese
7 ay önce görücü usulü tanışıp hoşlandığım kişi tarafından yarı yolda bırakıldım. Sevilmedim. İstenmedim. Bu değersizlik hissi ve gurur kırıklığını ne zaman aşarım. Hala geçmedi. Kırgınlığım acım. Kendimi. Çok değersiz hissediyorum. Kendime olan saygımı yetirmeme sebep oldu. Kusurum var ki sevilmedim diyorum. Ne zaman geçecek bu acı. Tecrübesi veya düşüncesi olan varsa yardımcı olur musunuz.
Teşekkür ederim şimdiden
Belirtmeyi unutmuşum,
Nişanlanacakken vazgeçtim dedi. İstemeye gelmişlerdi. Bizimkiler onay verdikten sonra vazgeçtim dedi. Nişana 3 gün kala terk edildim

Son düzenleme:
İşe gir çalış. Hepımız kırgınız bazen bitkini. Herkes terk edıldı yada terk ettı. Ama hayat devam edıyor. İlk gün kı gıbı mı acın hayır deıl. O yüzden sana kendını sev dıcemde bunu da zaten yasaya yasaya ogreneceksıb

Sen elmayı seviyorsun diye elma da seni sevmek zorunda mı diyor Nazım Hikmet….
İstememiş olabilir, beğenmemiş olabilir, elektrik almamış olabilir bu çok normal değil mi? Siz o kişiyi istemeseydiniz rahat bir şekilde beğenmedim hoşuma gitmedi diyecektiniz. Yani çok normal. Adam denemiş, olmayacağını anlamış ve bırakmışsa bence bunda bir sorun yok. Denemeden bilemezdi
Ne değersizliği, ne gururu, ne saygı yitirmesi bence fazla acıtasyon yapıyorsunuz

Fazla abartmışsın ya sen de istemeyebilirdin herkes herkesi sevmek beğenmek zorunda mı üstelik görücüymüş olmadıysa olmadı bunda gururun kırılacak bir şey yok bence toparlan kendine gel bir an önce.

7 ay... Yani görücü usulü olmasa bile insanlar birbirini tanıma sürecine girer ve olmuyorsa ayrilir. Sizinki üstelik görücü usulü bu kadar icsellestirmeyin konuyu.

Kusur buldu demekki bende o yüzden kendimi değersiz hissettim. Birde umut verdi iyiki tanıdım keşke daha önce tanısaydım gibi sözler söyledi.

Kusur buldu demekki bende o yüzden kendimi değersiz hissettim. Birde umut verdi iyiki tanıdım keşke daha önce tanısaydım gibi sözler söyledi.

E tamam ama duygularımız ve düşüncelerimiz değişebiliyor. Usulünce ayrılmak bence güzel bir davranış
Hiç değersiz falan hissetmeyin ya değerinizi bir adamla mı belirliyorsunuz

7 ay... Yani görücü usulü olmasa bile insanlar birbirini tanıma sürecine girer ve olmuyorsa ayrilir. Sizinki üstelik görücü usulü bu kadar icsellestirmeyin konuyu.
Sevdirdi kendini o yüzden anlam yükledim. Doğru kişi dedim. Beğenilmemek ve sevilmemek kendime olan gğvenimi kırdı maalesef. Üstelik umut vermişti. İstediğini söylemişti. Ben o yüzden sevdim anlam yükledim ona
Çabası ve ilgisi için

Değerini bilmezin elinde altın olsan taştan farkın olmaz. O seninle uyumlu olmadı değerini bilmedi diye sen değersiz olmazsın.
Yaşadıklarından ders alıp daha doğru tercihler yaparak yoluna devam etmen gerekiyor.
Bir kişi sevmedi diye milyonlarca erkek varken bu kadar karalar bağlamaya da gerek yok şu erkeklerin bir yerlerini kaldırmayın Allah aşkına.
Sevilirsin ama sen önce kendini sev değerli hisset. Sen kendi kıymetini bilmezsen sana semer vuran çok olur haberin olsun

E tamam ama duygularımız ve düşüncelerimiz değişebiliyor. Usulünce ayrılmak bence güzel bir davranış
Hiç değersiz falan hissetmeyin ya değerinizi bir adamla mı belirliyorsunuz
Değerimi değilde sevilmeye değer görülmemiş olmak duygusal anlamda yoksa insan olarak herkes çok değerlidir.

Sen ilgi bakımından boşlukta olabilir misin ? Kibarligi yanlış mı anladın ?

Küsur derken ne olabilir tahminini merak ettim. Onun birinin bulduğu şeyler başkası için cazip olabilir.

Küsur derken ne olabilir tahminini merak ettim. Onun birinin bulduğu şeyler başkası için cazip olabilir.
Soğuk bulmuş olabilir. Çekingen bulmuş olabilir. Güzel bulmamış olabilir. Çirkin değilim ama yani hoş bir kızım aslında. Güzellik görecelidir yada o çok havada uçuyor daha güzelini bulurum diye düşünüyordur

Ne karşı tarafın ne de sizin kusurunuz bu. Sadece kafa yapınız uymamış, muhabbet sarmamış olabilir. Bu kimseyi kusurlu göstermez. Kaldı ki sizi beğenmedi diyelim bu sizi yine kusurlu göstermez. Herkesin beklentisi, beğendiği kişi farklı olabilir. Hiç böyle düşünerek boşa strese sokmayın kendinizi. Shakira, Adriana aldatılıyor bu hayatta heheheheyy

Karşı tarafın suçu şu madem sevmedin neden onayımı almak için o kadar ilgilendin vaatler sundun istemeye geldin. Nişandan 3 gün önce yapılacak şey değildi. Karaktersizlik onunki birazda.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…